Skocz do zawartości

Wi fi do neq6 pro


Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz NEQ6 Pro z gniazdem Rs232 (com) to powinna wystarczyć opcja druga https://astro-gadget.net/gadgets/wifi-adapters/synfi 

Pierwsza jest do montaży np HEQ5, SynScan AZ.

PS
jaki masz konkretnie montaż biały czy stara wersje czarną?

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alien napisał:

Jak masz NEQ6 Pro z gniazdem Rs232 (com) to powinna wystarczyć opcja druga https://astro-gadget.net/gadgets/wifi-adapters/synfi 

Pierwsza jest do montaży np HEQ5, SynScan AZ.

PS
jaki masz konkretnie montaż biały czy stara wersje czarną?

Mam wersję biała, wtyk rs232. Ale przemalowany, gruntownie poprawiony 

IMG_20230218_214319.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Alien napisał:

Tylko ciekawi mnie czemu pod rząd dwie płytki Ci poszły z dymkiem?

W jednej poszedł kontroler silnika krokowego a druga (jest jeszcze u Kolegi) z tego co wiem wstała i działa. Co mówil że te płytki z skywatcher to syf bo jakiś tam mostek się pali często. Ale na obu nei działa połączenie z komputerem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ten kabelek od Gościa z Lublina 😉 bo gdzieś czytałem że taki kupiłeś? Czy ta obecna płytka w montażu działa z pilotem GO-TO?

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Alien napisał:

Masz ten kabelek od Gościa z Lublina 😉 bo gdzieś czytałem że taki kupiłeś? Czy ta obecna płytka w montażu działa z pilotem GO-TO?

Pokolei. Kablek zakupielem ze sklepu teleskopy. Pl (napisali mi że to Gość im robi z Lublina)

Pierwsza płytka zrobiona była (spalony  kontroler).... Pochodziła chyba 2tyg i padła

Zakupiłem druga używke (działala normalnie ale nie mogę się połączyć z kompem). Wysłałem ja koledze (okazało się że spalony jest kontroler silnika (i wtyk zasilania)... Posła do mnie ze wszytsko zrobione... Ale nie ma info czy z kompem się komunikuje. 

 

Kupilem 3 płytkę nowa ale nei mam możliwość  sprawdzić jej bo nie mam kabla (wysłałem dwa kumplwowi żeby sprawdził płytkę i kable).. I na tym stoje. Mam nowa płytkę ale kabla brak. 

 

Przepraszam że tak chaotycznie pisze ale wątek jest naprawdę długi a problem ciągle jest.... Jak znajdę temat z forum to podrzucę. 

Edytowane przez mnich85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mnich85 napisał:

Zakupiłem druga używke (działala normalnie ale nie mogę się połączyć z kompem). Wysłałem ja koledze (okazało się że spalony jest kontroler silnika (i wtyk zasilania)... Posła do mnie ze wszytsko zrobione... Ale nie ma info czy z kompem się komunikuje. 

 

Z jakiego zasilacza korzystasz? Masz pilota go-to do montarzu?

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Alien napisał:

Z jakiego zasilacza korzystasz? Masz pilota go-to do montarzu?

Zakupiłem zasilacz 12v/4.2A. Nie mam pilota go to. Jedynie syn trek. Ale spotkalem się z Kolegą i przez pilot też nie da się połączyć z montażem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alien napisał:

Przez tą trzecią płytkę? brak połączenia?

Przez dwie poprzednie brak połączenia. Ta 3 co kupiłem ostatnio nie próbowałem łączyć  bo kablem wysłałem Koledze. I w formie zabezpieczenia poszukuje wi fi żeby nie wyszło że znowu się spali. 

Nie wiem czy wina kabla/wtyczek. Nie mam pojęcia co odpowiada za połączenia że monatzem. Komputer wykrywa kabel ale reakcji żadnej nie ma. 

Przelutowałem wtyczki, kable nowe od silników, i nie wiem co moje zrobić Jeszce. Sprawdzałem na 3 komputerach (na każdy. To samo) 

IMG_20230302_112913.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy zacząć od początku. Jak masz nowa płytkę i oryginalny pilot syntrek to po podłączeniu pilota i zasilania powinno działać z poziomy pilota.

 

A mierzyłeś na wyjściu zasilacza jaką wartość V daje? bo jak napisałeś że w drugiej spalił sie kontroler i gniazdo zasilania - co sugeruje że czegoś poszło przez gniazdo za dużo?

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alien napisał:

Musimy zacząć od początku. Jak masz nowa płytkę i oryginalny pilot syntrek to po podłączeniu pilota i zasilania powinno działać z poziomy pilota.

Z poziomu pilota działka wszystko dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to mamy punk wyjścia z pilotem montaż działa dobrze.

Jedziemy dalej podaj mi linki do tych dwóch kabli co wysłałeś kumplowi.

 

ps myślę że powoli do czegoś dojdziemy 🙂 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Alien napisał:

Ok to mamy punk wyjścia z pilotem montaż działa dobrze.

Jedziemy dalej podaj mi linki do tych dwóch kabli co wysłałeś kumplowi.

 

ps myślę że powoli do czegoś dojdziemy 🙂 

https://teleskopy.pl/Przewód-EQMOD-EQ6-długość--5-metrów-(ALLSky)-teleskopy-5655.html

Ten zakppilem. Pierwszy kabel to oryginalny dostarczany był z montazem to nei wiem jaka firma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alien napisał:

Ok czy coś przelutowywałeś we wtyczce tego kabla? z teleskopy.pl

A ten kabel dostarczony orginalny to rj45-com?

Tego kabla z Teleskopy. Pl nic nie ruszałem. 

Orginalny kabel to rs232 na usb.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to mamy 

- z pilotem montaż działa dobrze.
- kabel z teleskopy.pl jest ok

To teraz poczekamy na dniach będe miał ten sam kabel z Teleskopy.pl (kiedyś go miałem ale chyba sprzedałem bo nie mogę znaleźć ) i zrobimy całą procedurę online. W tym tygodniu mam na druga zmiane i jak co bądz w sobotę wieczorkiem przed kopem będziemy razem podłączać montaż ja swój ty swój.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alien napisał:

Ok to mamy 

- z pilotem montaż działa dobrze.
- kabel z teleskopy.pl jest ok

To teraz poczekamy na dniach będe miał ten sam kabel z Teleskopy.pl (kiedyś go miałem ale chyba sprzedałem bo nie mogę znaleźć ) i zrobimy całą procedurę online. W tym tygodniu mam na druga zmiane i jak co bądz w sobotę wieczorkiem przed kopem będziemy razem podłączać montaż ja swój ty swój.

O dziekuje bardzo. Jest Pan wielki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sterowniki do tego kabla https://ftdichip.com/drivers/d2xx-drivers/ w zależności od systemu X86 (32-Bit)X64 (64-Bit) piewsza linia od gory.

PS 

Nie ma sprawy ja tez będę po dwóch latach niebytu przez tą procedurę przechodził. Dawno tego nie robiłem 🙂 

 

 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek doszedł z teleskopy.pl.

U mnie wszystko działa kabel i montaż, a za Twój zabieramy się w sobotę. Zobaczymy co wyjdzie 😉 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alien napisał:

Kabelek doszedł z teleskopy.pl.

U mnie wszystko działa kabel i montaż, a za Twój zabieramy się w sobotę. Zobaczymy co wyjdzie 😉 

Ja wszytsko mam. Nowa płytkę nowy kabel. Dam znać popołudniu jak to wyjdzie. Jeśli będę problemy dalsze będziemy działać. Dziękuję pieknie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)