Skocz do zawartości

Odczyt temperatury w RoboFocusie


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy używałem USBFocusa V1 tam panelem sterowania konfiguracji był sterownik RF. Można było o ile pamiętam ustawiać w *F i na pewno C. Przy pierwszym odpaleniu pokazywał durna temperaturę, gdy wszedłem w ustawienia i podałem mu taka jak pokazał mi termometr elektroniczby, w *C i zapisałem od tego momentu już było zawsze OK. Czujnik temperatury był zamontowany we wtyczce COM (kabelki silnika krokowego).

 

post-476-0-54985900-1423165907.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy używałem USBFocusa V1 tam panelem sterowania konfiguracji był sterownik RF. Można było o ile pamiętam ustawiać w *F i na pewno C. Przy pierwszym odpaleniu pokazywał durna temperaturę, gdy wszedłem w ustawienia i podałem mu taka jak pokazał mi termometr elektroniczby, w 8C i zapisałem od tego momentu już było zawsze OK. Czujnik temperatury był zamontowany we wtyczce COM (kabelki silnika krokowego).

 

attachicon.gifrobo.jpg

Jestem żywo zainteresowany ustawieniami o których piszesz - możesz napisać gdzie to jest ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem żywo zainteresowany ustawieniami o których piszesz - możesz napisać gdzie to jest ?!

Wejdź w zakładki tego panelu - poczytaj również podlinkowany opis - juz mam wszystko odinstalowane bo w nowej wersji jest napisany nowy sterownik autora produktu. To bardzo intuicyjne ustawienia i mając wszystko podłączone zapewne do tego dojdziesz http://astro.elektroda.eu/index.php/usbfocus/dokumentacja/1-instalacja-sterownikow-i-oprogramowania

http://astro.elektroda.eu/index.php/usbfocus-v-2

http://astro.elektroda.eu/index.php/usbfocus/pliki

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w zakładki tego panelu - poczytaj również podlinkowany opis - juz mam wszystko odinstalowane bo w nowej wersji jest napisany nowy sterownik autora produktu. To bardzo intuicyjne ustawienia i mając wszystko podłączone zapewne do tego dojdziesz http://astro.elektroda.eu/index.php/usbfocus/dokumentacja/1-instalacja-sterownikow-i-oprogramowania

http://astro.elektroda.eu/index.php/usbfocus-v-2

http://astro.elektroda.eu/index.php/usbfocus/pliki

Wszystko to co podlinkowałeś mam już przeczytane dlatego też dużym zaskoczeniem było dla mnie to co napisałeś - jak widzisz screeny z wszystkich paneli są na stronie i nie ma tam gdzie wpisać korekty temp.

Mam nadzieje że się mylę ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to co podlinkowałeś mam już przeczytane dlatego też dużym zaskoczeniem było dla mnie to co napisałeś - jak widzisz screeny z wszystkich paneli są na stronie i nie ma tam gdzie wpisać korekty temp.

Mam nadzieje że się mylę ?!

Musi być - przy najbliższej okazji na wspólnym foceniu sobie przypomnę bo Kolega ma taki.. Musze być przed panelem, przypomnę sobie jak zobaczę i tam wejdę - dam cynk :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to co podlinkowałeś mam już przeczytane dlatego też dużym zaskoczeniem było dla mnie to co napisałeś - jak widzisz screeny z wszystkich paneli są na stronie i nie ma tam gdzie wpisać korekty temp.

Mam nadzieje że się mylę ?!

Musisz dobrać się do tego panelu - tyle pamiętam narazie

post-476-0-58465100-1423171072.jpg

 

Wiem jeszcze, bo odnalazłem zapiski, ze nalezy wejsć w  RF w "config" -> "Show data traffic" i sprawdź czy i jaka jest odpowiedź sterownika na komendę FT000000, czyli to co na przykładowym obrazku.

Tak sie sprawdzało czy czujnik reaguje na temperaturę po podgrzaniu -  post-476-0-46289700-1423171263.jpg

Więcej juz nie pamiętam - skleroza :)

A Łukasz zapewne mie zabije za śmiecenie jego wątku :(

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego ja mam te opcje niedostępne ? tylko raw ? - sterownik jest od kkk ?!

 

attachicon.gifIMG_20150213_195815.jpg

No to tak spróbuj sprawdzić:

- Czujnik temperatury znajduje się we wtyczce przy silniku, więc w pierwszej kolejności rozkręć ją i zobacz czy tam nic się nie poluzowalo. Spróbuj też podłączyć silnik bezpośrednio pod sterownik, bo być może winny jest przedłużacz.

 

- Wejdź na komputerze w oprogramowaniu RF w "config" -> "Show data traffic" i sprawdź czy i jaka jest odpowiedź sterownika na komendę FT000000, czyli to co na przykładowym obrazku  "FT000248".

post-476-0-38040500-1423905790.jpg

- jeśli reaguje, zagrzej wtyczkę, i naciśnij Refresh w oknie głównym RF mając cały czas otwarte okno "Data traffic" jeśli odpowiedź FT wzrośnie to znaczy że czujnik działa i poprawnie przesyła.

Tak powinno wygladać;

post-476-0-29010200-1423905987.jpg

 

- RF nie pokazuje temperatury w stopniach Celsjusza, tylko wartość z przedziału 0-1023 odczytaną bezpośrednio przez procesor sterownika. Spróbuj jeszcze zainstalować ze strony http://ascom-standards.org/Downloads/FocuserDrivers.htm - RoboFocus Control Program (5.2.0a) i z poziomu tej wersji sprawdź co się dzieje.

 

- w RF wejdź w Temp. Comp. i wybierz Get Focus Position. Coś takiego powinno być.

post-476-0-90939000-1423906294.jpg

 

Jeszcze jedna sprawa, na laptoczku (coś chyba z kartą grafiki było) bo temperatury w małym paneliku nie widziałem ale jak zaznaczyłem okieneczko tak jak zaznaczasz np. mychą wyraz to w ciemnym polu się pokazywała.

 

No i tak jak napisałem wcześniej, zmierzyłem temperaturę w pomieszczeniu, wpisałem mu na siłę aktualną i od tej pory pokazywał dobrze.

Próbuj a jak nie to rzeczywiście pisz do twórcy... może coś padło ::)

 

Ustawienie *C tak jak pokazał Kudi wyżej.

No i to jeszcze przejrzyj USBFocus.pdf

 

Dzisiaj obok będzie na foceniu Kolega, który go używa, to mogę sprawdzić (jak pozwoli :D ) u niego :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)