Skocz do zawartości

Sky-Watcher N-150/750 EQ3-2 - Jaki dokupić okular


Adam A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem niedawno teleskop Sky-Watcher N-150/750 EQ3-2 , do niego polecili mi dodatkowo Okular TMB 4 mm 1,25" 58° PLANETARY II . Jestem z niego tak sobie zadowolony. Jaki okular można jeszcze do tego dokupić żeby coś lepszego z tego teleskopu wyciągnąć? Cena jaką mogę zainwestować 200 - 300zł. Okular mogę kupić nawet używany za tą cenę. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ma forum!

Jak możesz to napisz jeszcze pod jakim niebem i skąd obserwujesz.

 

W tych wątkach znajdziesz garść niezbędnych na początek informacji:

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/1403-zrenica-wyjsciowa-z-czym-to-jesc/

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3402-abc-okularow-astronomicznych/

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/770-poradnik-dla-poczatkujacych-wybor-teleskopu/

 

Jakie masz jeszcze okulary oprócz tego 4mm? Okular 4mm do Twojego teleskopu daje powiększenie 190x i źrenicę wyjściową 0.8mm - to dobry okular do obserwacji Księżyca, planet, ewentualnie gwiazd podwójnych i rozbijania gromad kulistych. W lutowym numerze Astronomii znajdziesz też fajny artykuł o okularach - polecam.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w zestawie do teleskopu : ? Okulary Long Eye Relief Super 25 mm (pow. 30x, 60x z soczewką Barlowa) i 10 mm (pow. 75x, 150x z soczewką Barlowa) - w standardzie 1,25'' 
? Soczewka Barlowa 2x / 1,25" .

Co do nieba mieszkam na końcu miasta , obserwacje z balkonu z 6 piętra no i balkon centralnie na zachód , ale obserwować mogę południowy zachód i północny zachód. Na oglądam się zdjęć z takich samych teleskopów i nie wiem co oni za okulary mają  aby odnieść takie efekty (wiem że z balkonu i w mieście) no ale człowiek zawsze chce coś więcej uzyskać . A jeszcze apropo może jakieś filtry byście do tego teleskopu poradzili np.: do galaktyk , mgławic no i słońca.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce zawsze jest dużo więcej widać niż patrząc w okular.  Poszukaj raczej astroszkiców z takiej tuby to zobaczysz jak jest realnie widać. 

Astro3, refraktor 70/700, zoom 8-24 mm, canon 1100d niemod, DO Discovery 10x50, Celestron SkyMaster 20x80, Nikon P900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą od filtrów ale ogólnie dobra firmą jest baader np teleskopy.pl/product_info.php?cPath=32_47_111&products_id=2017&lunety=Filtr_mg%B3awicowy_UHC-S_1,25%27%27_(Baader_2458275)

Astro3, refraktor 70/700, zoom 8-24 mm, canon 1100d niemod, DO Discovery 10x50, Celestron SkyMaster 20x80, Nikon P900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wydasz kolejne pieniądze zrób małe doświadczenie. Udaj się z tym teleskopem pod CIEMNE niebo. Wtedy zobaczysz, że przez tego Newtona idzie naprawdę dużo zobaczyć.

No chyba, że oczekujesz czegoś niemożliwego. Ten okular, który masz to generalnie do planetek używaj. Masz teraz możliwość polukać na Jowiszka, Wenus czy Marsa.

 

Zastanawiam się jeszcze nad jednym. Czy Ty czasem nie nastawiasz się na widoki jakie można zobaczyć na astrofotografiach? Jeżeli tak to niestety się rozczarujesz.

 

 

pzdr

Szymon

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdz organoleptycznie na zlocie. To najlepsza metoda. Każdy okular ma swoją specyfikę, mam ponad 30 okularów ale większość została przetestowana na zlotach i potem kupiona lub odkupiona. Nie licz na podpowiedzi, niestety to należy przetestować osobiście. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024