Skocz do zawartości

BPC Tento 7x35 8,5* 1991r.


Rekomendowane odpowiedzi

Czas na kolejną redukcję wśród lornetek i tak oto oferuję na sprzedaż jakże kultową lornetkę BPC Tento 7x35.

Wielu osobą lornetka i jej własności optyczne są dobrze znane , zaś jeśli nie to polecam się przekonać 😉

Ja się pobawiłem , pospacerowałem ,naobserwowałem, a że mam jeszcze dwie inne klasyki 7x35 o jeszcze szerszym polu(jedna z nich może niedługo też zostanie wystawiona)  to zdecydowałem się BPC sprzedać  

Lornetka daje piękne ostre i kontrastowe obrazy w ogromnej większości pola które wynosi 8,5 * , wg mojej subiektywnej oceny w oferowanym egzemplarzu 85- 90 % pola jest ostre. Nie jest żadną tajemnicą ,że ta i inne modele z rodziny Tento dają obraz który jest delikatnie ocieplony , dla mnie osobiście to przyjemne wrażenie . Kolimacja jest wzorowa ,a obserwację są przyjemne i komfortowe. 

Lornetka wg oznaczeń została wyprodukowana w 1991 roku co wg internetowych doniesień jest dobrą informacją , gdyż jakoby po roku 1992 nastąpiło pogorszenie jakości. 

Oferowany egzemplarz posiada piękne dobrze zachowane rubinowo-miodowe powłoki. 

Kolejną dobrze znaną wizytówką lornetek Tento BPC jest ich pancerna wręcz konstrukcja , niektórzy twierdzą ,ze można nią wbijać gwozdzie 😅 Mimo to waga lornetki  nie jest jakaś znowu wielka , a wynosi ona 700 gram .

Choć nie jest to z pewnością stan kolekcjonerski to oferowany egzemplarz jest w mojej ocenie bardzo dobrze zachowany , ma nie wiele otarć na obudowie ,a na soczewkach  obiektywów i okularów nie dopatrzymy się żadnych niepokojących rys, grzyba  itp, znajdziemy oczywiscie jakieś drobinki kurzu czy inne ale to normalne sprawy. Zaś na jednym z pryzmatów patrząc od strony obiektywu widać jakąs kropeczkę średnicy około 0,3mm, absolutnie zaręczam bez wpływu na obraz i napewno nie jest to zaden grzyb czy pleśń , jest tam odkąd lornetkę posiadam i nic się z nim nie dzieję , poprostu piszę o tym by możliwie wiernie oddać stan lornetki .

Mechanizmy lornetki  tj regulacja ostrosci , dioptri w prawym okularze jak i rozstaw okularów pracują jak należy i nigdy nie odczuwałem potrzeby ich poprawiania . Muszle oczne , miekkie wygodne i nigdzie nie popękane.  

Oferowana lornetka jest w komplecie z sztywnym skórzanym pokrowcem z paskiem na ramię , posiada komplet zaślepek i pasek na szyję .

 

Załaczam link z parametrami lornetki  ZOMZ Zagorsk BPC 7x35 Tento - Optyczne.pl

 

Cóż to chyba tyle , zapraszam do kupna czy kontaktu jeśli są ewentualne pytania .

Lornetkę wyceniam na 250 zł z wliczonym już kosztem wysyłki paczkomatem ,  a wysyłkę gwarantuję pancerną i staranną . Dopuszczam rozsądne negocjacje cen dla zdecydowanych nabywców . 

Odbiór osobisty Szczecin

IMG_8247.JPG

IMG_8248.JPG

IMG_8249.JPG

IMG_8250.JPG

IMG_8244.JPG

IMG_8253.JPG

IMG_8246.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jolo zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024