Skocz do zawartości

Problem z zasilaniem kamerki Point Grey Blackfly


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem jakiś czas temu kamerkę Point Grey Blackfly. Kamerkę sprawdziłem po zakupie przez złączę hirose 6 pin i wszystko śmigało. Niestety kabel sprzedałem razem z baslerem.

Dzisiaj chciałem kamerkę podłączyć poprzez zasilacz POE. Chyba identyczny jak u Piotra Malińskiego: http://www.nauka.rk.edu.pl/w/p/testy-gigabitowej-kamery-point-grey-blackfly-bfly-pge-05s2m-cs-w-astrofotografii-planetarnej/ (5 zdjęcie). Wszystko podłączyłem poprawnie. Niestety po podłączeniu kabla ethernet do kamerki dioda w zasilaczu wyłącza się. Sugeruje to, że gdzieś jest zwarcie. Trochę to dziwne ponieważ miało to chodzić ze zwykłym kablem ethernet. Czy jest możliwość, że usmażyłem kamerkę czy po prostu obwód się przy zwarciu zamknął i napięcie nie dochodziło?

Czy ktoś z was ma może kabel z wtyczką hirose 6 pin HR10 pożyczyć na kilka dni żebym mógł sprawdzić, że z kamerką jest wszystko ok?

pozdrawiam,

Adam

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ta.

 

Pokombinowałem i kamerka działa. Wziąłem akumulator żelowy 12V podłączyłem bezczelnie 2 przewody do odpowiednich pinów zapaliła się kilka razy czerwona dioda a potem już na stałe zielona czyli kamerka normalnie śmiga. Problem chyba jest z zasilaczem POE dlatego kupuję dedykowany zasilacz z wtyczką Hirose 6 PIN HR10.

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby już zamknąć temat: Doszedł zasilacz z Point Grey z Kanady w 2 dni! Żeby Poczta Polska miała takie tempo byłoby dobrze ;). Kamerka śmiga, wszystko ok. Teraz tylko potrzebna pogoda, ale jak to zwykle po zakupie czegoś nowego.... chmurwy :/

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, że tylko na strachu się skończyło, a pogoda będzie na Zlocie 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Adamowi to pisałem na PW ale napisze tutaj też dla potomnych.

 

PoE jakie znamy zazwyczaj wykorzystuje 2 wole pary w skretce i przez nie doprowadzone jest do sprzętu zasilanie tzw. PoE pasywane nie kompatybilme z tym z "prawdziwego zdarzenia". Działa to tylko wtedy gdy transmisja jest 10 lub 100 MBit/s. Zaletą PoE pasywnego jest w zasadzie cena i łatwość użycia no ale ma swoje ograniczenia.

 

Kamerki PointGrey pracujące w standardzie GigE wykorzystują PoE w standardzie 802.3af. Zasilanie jest przesyłane równolegle z danymi dlatego można osiągnąć transmisje gigabitowe.

 

Polecam lekturke:

 

http://www.dipol.com.pl/zasilanie_poe_-standard_ieee_802_3af_oraz_ieee_802_3at_bib746.htm

 

Zasilacz do takie PoE może być następujący:

 

http://www.dipol.com.pl/zasilacz_poe_psa16u-480_M1890.htm. BTW dokładnie taki sam oferuje nam Point Grey :-)

  • Like 1

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)