Skocz do zawartości

Parametry lornetki


wilkwcieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież podałem Tobie model... http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/7930-parametry-lornetki/#entry106686  ::)

 

Nawet w większej lornetce i tak pierścieni nie dojrzysz. Saturn będzie jedynie owalem i to jedynie ze statywu (dodatkowy koszt ponad 100-200 PLN). Z ręki nie dasz rady nawet tego owalu ujrzeć. Do tego celujesz w lornetki o słabszej optyce. W TAKIEJ LORNETCE PIERŚCIENI NIE UJRZYSZ, nawet jeżeli będzie miała powiększenie 30 razy. W mojej ocenie, podany przeze mnie NIKON jest bardzo dobrym produktem i jak unieruchomisz obraz, to dojrzysz niewielki owal, będący pierścieniami.

Mam też wrażenie, że masz "syndrom Hubbla" i chcesz dojrzeć obrazy rodem z filmów S-F. Jak już pisałem - umów się z ludźmi na obserwacje. Pojedź, zobacz. Z takim podejściem niestety, ale bardzo się rozczarujesz, nawet jak kupisz sobie dwudziestocalowy teleskop. Czuję to w kościach.

  • Like 1

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

JackuE, ale one nie mieszczą się w budżecie  ???  .

 

 

Myślę, że wilka w cieniu dopadła świerzbica portfelowa i co gorsze zakucica betonowa.

 

Niemniej mam  stosowną propozycję, która z naddatkiem spełnia wszelkie wymagania.  (i będzie dobrą kuracją... ;) ;) ;) )

 

 

Wilkwcieniu, polecam:

 

http://allegro.pl/lornetka-z-zoomem-20-180x100-mega-mocna-zobacz-i5487294495.html

 

Musisz ją mieć !!!

:lol:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krater nie wklejaj mu takich linków, bo jeszcze uwierzy.  O0 W sumie temat nie ma sensu, jeżeli autor tematu pyta o rady, ale i tak ich nie słucha i poszukuje jedynie aprobaty dla własnych chybionych propozycji. 

 

EDIT. Opis aukcji tej super lornetki wymiata.  8)

  • Like 1

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego pojechałeś. Przebić Cię mógłbym jedynie dokonując zakupu ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JackuE, ale one nie mieszczą się w budżecie  ???  .

 

 

Myślę, że wilka w cieniu dopadła świerzbica portfelowa i co gorsze zakucica betonowa.

 

Niemniej mam  stosowną propozycję, która z naddatkiem spełnia wszelkie wymagania.  (i będzie dobrą kuracją... ;) ;) ;) )

 

 

Wilkwcieniu, polecam:

 

http://allegro.pl/lornetka-z-zoomem-20-180x100-mega-mocna-zobacz-i5487294495.html

 

Musisz ją mieć !!!

:lol:

No dobrze. Zrobiło się śmiesznie. Sam jestem sobie winny. Dziękuję za Waszą cierpliwość tak czy tak :)...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krater nie wklejaj mu takich linków, bo jeszcze uwierzy.  O0 W sumie temat nie ma sensu, jeżeli autor tematu pyta o rady, ale i tak ich nie słucha i poszukuje jedynie aprobaty dla własnych chybionych propozycji. 

 

EDIT. Opis aukcji tej super lornetki wymiata.  8)

To nie tak. Autor ma więcej wiary niż zdrowego rozsądku. Już nie ciągnę dłużej. Kupuje 10x50... Ewentualnie Celestrona 15x (ale to w ostateczności).

Jeszcze raz dzięki. Nie myślcie o mnie źle ;)...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilkwcieniu, polecam:

 

http://allegro.pl/lornetka-z-zoomem-20-180x100-mega-mocna-zobacz-i5487294495.html

 

Musisz ją mieć !!!

:lol:

Wspaniała. Policzmy: przy 20x pole liniowe to 96/1000 m, czyli kątowe 5,5°. Zatem pole widzenia okularów to... 110°. Przy powiększeniu 180x mamy pole 0,6°. Świetny sprzęt. Ciekawe czy którykolwiek napis na lornetce jest zgodny z prawdą :)

  • Like 3

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krater nie wklejaj mu takich linków, bo jeszcze uwierzy.  O0 W sumie temat nie ma sensu, jeżeli autor tematu pyta o rady, ale i tak ich nie słucha i poszukuje jedynie aprobaty dla własnych chybionych propozycji. 

 

EDIT. Opis aukcji tej super lornetki wymiata.  8)

 

ChessNet, dobrze wiesz, że tą lornetką spokojnie widać pierścienie Saturna a przerwa Cassiniego jest w niej wyraźna. ::) .

I to z ręki !

Mało tego, ze statywu w tym modelu można obserwować nawet egzoplanety...

 

B) B) B)

 

Ps. ChessNet, terapia wstrząsowa może być ostatnią deską ratunku dla lupusa.

;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Wilku. Chcemy, abyś był maksymalnie zadowolony z zakupów. Tu są zamieszczane jedynie opinie osób piszących. Musisz sobie wyrobić własny pogląd na różnoraki sprzęt astro. Lepiej uczyć się na błędach innych niż własnych, ale każdy wie jak to już jest z tym sloganem. Niestety to hobby jest dosyć drogie i błędy kosztują często bardzo dużo.

  • Like 3

Kończę temat, gdy ktoś po 3 minutach zaczyna pytać o znaki zodiaku. Wychodzę z założenia "nie ucz świni śpiewać - nic nie wskórasz i zdenerwujesz świnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze budżet (ten niejawny) zwiększa się z każdą linijką lektury Waszego tekstu. Zaraz sprzedam kolekcje Amig i kupię ten pancerny japoński kombajn wielkości fiata cinquecento za 2600 Euro, który mi ktoś tutaj życzliwie polecił :)... Temat zamykam. Wiem już wszystko co mi potrzebne i tylko od mojego zdrowego rozsądku zależy ile i na co wydam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, wilkuwcieniu, ech... Niepotrzebnie się zrażasz i stroszysz... Koledzy dobrze Ci radzą... Tak czy siak, jak sam napisałeś, kupisz albo i nie to co uznasz za stosowne.

 

Popatrzyłem trochę za tymi Nikonami Action, po za Aculonem nie widzę ich w sprzedaży już.

 

Ponieważ widzę, że trochę się motasz a chęci masz szczere, to mogę Ci odstąpić moją VII 10x50, i tak nie używam. Jeśli masz dalej ochotę na niebo przez lornetkę to daj PW.

  • Like 2

SW 80ED & SW 80/400, HEQ5 Pro SynScan GPS, Atik 314L+ OSC & ALccd-QHY 5-II; SW Mak 150 & ASI120MC; SW Heritage-90 Virtuoso; Nikon Action EX 10x50, DO 12x60, DO SkyGuide 15x70, Celestron 15x70, DO 20x80 na AZ4 i Velbon 5370D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)