Skocz do zawartości

Meade LX90 10`


Rekomendowane odpowiedzi

F=2032mm

D=254mm

f/8

UHTC

No to tak jak Alien napisał - obręcz jest od f8 2032 : 254 = 8

Ale Twoje lustro niema przecież 203mm - czyli 8" ??? - zmierz mniej więcej.

 

Takie parametry powinien mieć Twój teleskop zgodnie z napisami i jest 8" http://www.harrisontelescopes.co.uk/acatalog/Meade_LX90_SCT_8__Telescope.html

Tylko jeśli Lustro główne czyściutkie, obrazy są OK to ja bym się opisami nie przejmował - ludziska nie takie modyfikacje czynią i sprzęt wzorowo spełnia swoje zadanie.

Jest tylko kwestia tytułu tematu - kupiłeś 10 a masz 8" ....

P.S.

Mnie jedna naklejka z lewej strony tuby odkleiła się po roku użytkowania

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak Alien napisał - obręcz jest od f8 2032 : 254 = 8

Ale Twoje lustro niema przecież 203mm - czyli 8" ??? - zmierz mniej więcej.

 

Takie parametry powinien mieć Twój teleskop zgodnie z napisami http://www.harrisontelescopes.co.uk/acatalog/Meade_LX90_SCT_8__Telescope.html

Tylko jeśli Lustro główne czyściutkie, obrazy są OK to ja bym się opisami nie przejmował - ludziska nie takie modyfikacje czynią i sprzęt wzorowo spełnia swoje zadanie.

P.S.

Mnie jedna naklejka z lewej strony tuby odkleiła się po roku użytkowania

Sąsiad twierdzi, że to jest 10". Mierzyłem i tak mniej więcej bliżej jest do 25cm niz do 20. Ale on może kłamać a ja źle mierzę cholera wie. Gdyby to okazała się 8" to trzeba renegocjowac cenę chyba. Co ja mam o tym myśleć ? On dziś przyjdzie i muszę go zaskoczyć, że wiem co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad twierdzi, że to jest 10". Mierzyłem i tak mniej więcej bliżej jest do 25cm niz do 20. Ale on może kłamać a ja źle mierzę cholera wie. Gdyby to okazała się 8" to trzeba renegocjowac cenę chyba. Co ja mam o tym myśleć ? On dziś przyjdzie i muszę go zaskoczyć, że wiem co jest grane.

Ale niech sąsiad Ci zmierzy nie po zewnętrznej części przodu obudowy tylko lustro główne mniej więcej.

Oczywiście, że negocjować jeśli ma być sprzedany jako 10" a ma 8. To w pieniążkach duża różnica.

Jeśli ma 203mm to jest 8"

Jeśli 25 z kawałeczkiem to dycha.

 

post-476-0-10327400-1437999602_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niech sąsiad Ci zmierzy nie po zewnętrznej części przodu obudowy tylko lustro główne mniej więcej.

Oczywiście, że negocjować jeśli ma być sprzedany jako 10" a ma 8. To w pieniążkach duża różnica.

 

No OK. Obejma z przodu od wew. strony ma 283mm , lustro te z tyłu jest mniejsze po około 15mm z każdej ze stron, więc jest ta 'dycha" raczej. Do 203mm daleko. Wypytam go co i po co majstrował przy tym. Macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK. Obejma z przodu od wew. strony ma 283mm , lustro te z tyłu jest mniejsze po około 15mm z każdej ze stron, więc jest ta 'dycha" raczej. Do 203mm daleko. Wypytam go co i po co majstrował przy tym. Macie jakiś pomysł?

A zmierz jeszcze sam środek obręczy - tej co trzyma płytę korekcyjną, Będzie już pewność niemal 100 % a co kombinował ??? A może czyścił - rozbebeszał wszystko i taką założył. Tak jak napisałem wcześniej to nieważne, ważne za co zapłaciłeś i czy obrazy są idealne.

Mój sąsiad z dziecięcych lat na Syrenie miał naklejkę Ferrari :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmierz jeszcze sam środek obręczy - tej co trzyma płytę korekcyjną, Będzie już pewność niemal 100 % a co kombinował ??? A może czyścił - rozbebeszał wszystko i taką założył. Tak jak napisałem wcześniej to nieważne, ważne za co zapłaciłeś i czy obrazy są idealne.

Mój sąsiad z dziecięcych lat na Syrenie miał naklejkę Ferrari :D

No sam środek ma troche ponad 250mm. Ale już jest OK wysałał mi  fakture zakupu. Teraz dopiero sprawdziłem emaila. No i jest  Meade LX90 10" ACF GPS :) cena 27499 DKK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam środek ma troche ponad 250mm. Ale już jest OK wysałał mi  fakture zakupu. Teraz dopiero sprawdziłem emaila. No i jest  Meade LX90 10" ACF GPS :) cena 27499 DKK

No to wszystko OK - super sprzęcicho 8)

Teraz sprawdź kolimację i czystego nieba :)  http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/2771-kolimacja-sct/?hl=%2Bkolimacja+%2Bsct

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustro w środku idealnie  czyściutkie więc za 16500DKK ok. (8500zł)z tym całym sprzętem zawijam maszynę :) Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za pochylenie czoła nad moja nieskromną osobą. :-D

Dziękuję raz jeszcze. 

A gdy rozliczę się z typem i maszyna będzie już moja to pytań będę miał więcej..... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za pochylenie czoła nad moja nieskromną osobą. :-D

...

 

Po to właśnie jest FA :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy sympatyczni :) Melduję co nastąpiło:

Dobiłem targu z panem Jensenem, teleskop już jest mój. Po pierwszej nocy tylko łysy i saturn nadawał sie do obserwacji (saturn duży kloc ale jakiś niewyraźny). Przez najbliższe 2-3 tyg. nie ma szans na obserwację, gdyż jest za widno w Danii. Do tego czasu przestudiuję instrukcję obsługi i zasady jakie obowiązują w astromaniactwie.

Z pewnością połknąłem bakcyla a w takiej sytuacji muszę kupić dziewczynie na noc większą poduchę co by mogła się do czegoś przytulić (macie jakiś pomysł).

Witam na pokładzie!   8)  8)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy. Gratuluję zakupu. Co do widoku Saturna... być może teleskop się schłodził do temperatury otoczenia. A to trochę czasu potrwa. Mi z Newtona 10" obraz zapewniają opad szczęki. Co do poduszki... nic nie zastąpi męskiego ramienia. Więcej to półśrodki. Przyzwyczaji się albo złapie bakcyla. Pochodnych nocy.

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam ponownie szanowne grono :)

Wracam z kolejnym pytaniem, mianowiceie APARAT.

Jaki kupić do DS? Co polecacie?  Na co zwracać uwagę przy tym modelu telepa. 

Mam do wydania ok. 2tys. zł

Oczywiście używka wchodzi w grę, 

Czy Canon EOS 400d na początek aby rozkminić temat będzie OK?

Pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez komora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)