Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Manieksky

Użytkownik
 • Zawartość

  61
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

53 Excellent

O Manieksky

 • Tytuł
  Regulus
 • Urodziny

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Tomaszów Maz.

Ostatnie wizyty

286 wyświetleń profilu
 1. Może masz za słabego kompa lub wirusa ?
 2. W drodze powrotnej z pracy fajny widok ,samsug j5
 3. Przeciw waga pomogła już mogłem spokojnie 3 min robić zdjęcia bez przecinków , a przy dłuższym czasie fotki wydawały mi się zbyt jasne białe - za wcześnie może bo godz.19-20.Pogoda jest tragiczna nie wiem czy to w tym roku tak czy zawsze była do bani Na dole 3.30 sec. na 3.5 50 mm .tuż obok Kasjopei celowałem w heart nebula ,pewnie wycięło mi czerwień całą
 4. Napewno nie ,chyba taśmą przymocuje taki zwykły 2 kg z siłowni , bo nie widzę w sklepach mniejszych niż 5 kg przeciw wag do heq5.
 5. Tak się zastanawiam czy wyważenie przy moim foceniu obiektywami ma znaczenie , mam przeciw wage 5kg i nie da sie tego wyważyć.
 6. Pogoda na wolnym dopisała kolejne moje wypociny tym razem Canonem 50 mm 34 x 120 sec. bo niestety jak widać Orion zaszedł za budynek sąsiada. 2 zdjęcie to moja próba wyrównania tła.
 7. Dobra zrobiłem mapka rzeczywiście latała poluzowała się teraz tylko pogody brak .
 8. Tak jak by moja mapka była pod lekkim kontem i okrąg był nierówny bo przez 3|4 gwiazda jest idealnie na kresce o następnie schodzi i wraca s powrotem.(albo się buja takie wrażenie) Wszystko pięknie tylko szkoda że jest jeden szczegół,który psuje wszystko - mianowicie trzeba wpierw poluzować jedną śrubę ,aby dokręcać inną itd strasznie irytujące .
 9. Tak czytałem o tym justowani,ale tak idealne nie mogę jej ustawić .Nawet za dnia próbowałem i zawsze troszkę brakuje.
 10. Wczoraj mój optymizm znacznie zmalał próbowałem naświetlania 2min i niestety gwiazdki były już pojechane. Poddalem się zdenerwowany po 2 godz.prób dokladniejszego wycentrowania lunetki. (Zaparowala mi )szkoda.
 11. Ustawiłem na 5.6 iso800 próbowałem na 80 sec. i było ok .czasu zabrakło żeby sprawdzać dalej ciekawe ile pociągnie
 12. Ja jestem zadowolony Polecam Pewnie można jeszcze lepsze efekty nim osiągnąć ,na początki chyba idealny wybór.
 13. Dzięki ,myślę ze powoli dojdzie się do wszystkiego(i uzbiera ) Do konkursu jeszcze daleka droga . ps. z lutego fotki konkursowe strasznie mi się podobają,może kiedyś zbliżę się na ten poziom.
 14. Pierwsza fotka z napędem- moim nowym zakupem heq5 Canonem 450 D i Jupiterem 21m 200 mm 19 x 60 sec.i 4 darki (zrobiłem je w domu )