Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Manieksky

Użytkownik
 • Zawartość

  67
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

58 Excellent

O Manieksky

 • Tytuł
  Regulus
 • Urodziny

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Tomaszów Maz.

Ostatnie wizyty

308 wyświetleń profilu
 1. Właśnie bez darków biasów itp dałem żeby zobaczyć od czego są te czarne cienie ,a nie kolorowe kreseczki na wcześniejszym zdjęciu galaktyki w tym poście to widać a tam jest około x30 klatek kalibracyjnych.na 30 lightów. Coś poszło nie tak następnym razem spróbuje zrobić więcej tych klatek.
 2. Coś mi się wydaję że to od matrycy albo od stackowania tu mam same lighty na pojedynczym nie widać a razy 10 light proszę bardzo tragedia
 3. Jupiterem 200 mm 20 x 200 sec. panowie skąd się biorą takie pasy na tle ?Czy to możliwe że od darków z prowadzeniem chyba powinienem wyłączyć montaż
 4. Kolejna próba ,12 x 4 min canon 50 mm na 3.5 iso 800 ,chyba jednak z pod miasta nie da się zrobić ładnej drogi mlecznej tak nisko nad horyzontem https://www.astrobin.com/205292/?integration_min=&license=0&license=1&license=2&license=3&license=4&license=5&license=6&end_date=&integration_max=&pixel_size_min=&q=canon 50mm 1.8&pixel_size_max=&camera_type=5&camera_type=4&camera_type=3&camera_type=2&camera_type=1&camera_type=0&camera_type=any&aperture_max=&aperture_min=&moon_phase_min=&telescope_type=22&telescope_type=21&telescope_type=20&telescope_type=19&telescope_type=18&telescope_type=17&telescope_type=16&telescope_type=15&telescope_type=14&telescope_type=13&telescope_type=12&telescope_type=11&telescope_type=10&telescope_type=9&telescope_type=8&telescope_type=7&telescope_type=6&telescope_type=5&telescope_type=4&telescope_type=3&telescope_type=2&telescope_type=1&telescope_type=0&telescope_type=any&moon_phase_max=&nc=user np coś takiego
 5. Może masz za słabego kompa lub wirusa ?
 6. W drodze powrotnej z pracy fajny widok ,samsug j5
 7. Przeciw waga pomogła już mogłem spokojnie 3 min robić zdjęcia bez przecinków , a przy dłuższym czasie fotki wydawały mi się zbyt jasne białe - za wcześnie może bo godz.19-20.Pogoda jest tragiczna nie wiem czy to w tym roku tak czy zawsze była do bani Na dole 3.30 sec. na 3.5 50 mm .tuż obok Kasjopei celowałem w heart nebula ,pewnie wycięło mi czerwień całą
 8. Napewno nie ,chyba taśmą przymocuje taki zwykły 2 kg z siłowni , bo nie widzę w sklepach mniejszych niż 5 kg przeciw wag do heq5.
 9. Tak się zastanawiam czy wyważenie przy moim foceniu obiektywami ma znaczenie , mam przeciw wage 5kg i nie da sie tego wyważyć.
 10. Pogoda na wolnym dopisała kolejne moje wypociny tym razem Canonem 50 mm 34 x 120 sec. bo niestety jak widać Orion zaszedł za budynek sąsiada. 2 zdjęcie to moja próba wyrównania tła.
 11. Dobra zrobiłem mapka rzeczywiście latała poluzowała się teraz tylko pogody brak .
 12. Tak jak by moja mapka była pod lekkim kontem i okrąg był nierówny bo przez 3|4 gwiazda jest idealnie na kresce o następnie schodzi i wraca s powrotem.(albo się buja takie wrażenie) Wszystko pięknie tylko szkoda że jest jeden szczegół,który psuje wszystko - mianowicie trzeba wpierw poluzować jedną śrubę ,aby dokręcać inną itd strasznie irytujące .