Skocz do zawartości
rogalx

Wspólne obserwacje i astro-foto (Słupsk, Ustka i okolice)

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś info odnośnie pogody na przyszły tydzień? Mam astronomiczny zespół abstynencyjny.  O:-)

Kurde - dzisiaj jak ostatnie .... przegapiliśmy pogodę do około 24 >:( 

A na przyszły tydzień to mogę Ci napisać po góralsku - bedzie albo nie bedzie :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A dorwałeś Kaszuba czy Górala z tą prognozą ???  - Oby się sprawdziła - ja nie widzę problemu, też jestem głodny - i nieba i w ogóle bo obiad zaczyna pachnieć ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1 listopada wzrośnie zaświetlenie, jak również zadymienie, wymagane filtry wycinające pasmo światła świec cmentarnych  :) Tego dnia istnieje duże prawdopodobieństwo wykrycia nowych mgławic, zwłaszcza o godz. 24

ale jak pogoda się sprawdzi to się piszę

P.S. Szukałem Jacku kabla ST4 i okazuje się, że nie mam. Jak masz możliwość pożyczyć na wieczór to poproszę.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

P.S. Szukałem Jacku kabla ST4 i okazuje się, że nie mam. Jak masz możliwość pożyczyć na wieczór to poproszę.

Cholera - czemu nic nie mówiłeś - właśnie w piątek pojechał do Szczecina - całe szczęście, że mam jeszcze jeden w zapasie 8)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak - Jutro czwartek - w piątek nie bo jest na miejscówce pożegnanie lata - ogniska i grille - raczej źle się komponują z obserwami >:( w sobotę też możemy 8)

Jak to źle? Myślałem, że teleskopy służą do rozpalania ogniska w ognisku ;). No przynajmniej w dzień...

Widzę, że kolega aktywny w sferze (nie mylić ze sferoidą) towarzyskiej i co się nie udało na astromaniaku, tu jakoś działa.

Gratulacje.

Ja także więc postawię pierwszy krok na tym forum i może kiedyś podłączę się do towarzystwa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Henryku - w takim razie zapraszamy wstępnie na 01.11 - miejscówka w Ustce super 8)

Dzięki Jacku. Już słyszałem, że macie ciemne miejsce :). Zobaczymy jak pogoda dopisze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Słupszczaki - ja proponuję abyście sobie wstępną rezerwację na obserwo-fotografię zaplanowali na 31.10 i 01.11  :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to raczej jutro będzie OK  8)  ja będę w Zamku najpóźniej 18.00 choć będę się starał na 17.30 - Zaptaszam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W renówce dach zerwiemy i będziemy mieli teleskop mobilny ;). Do Ustki trafimy, gorzej będzie z pokonaniem schodów w "Zamku"...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gdybyście się ostatnio nie spóźnili to wiedzielibyście, że klucz od bramy miałem tym razem i można było wjechać na miejsce, które się wybrało 8)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jutro może żona pojedzie wieczorem do siebie do domu, więc istnieje szansa, że się tym razem nie spóźnimy.  >:D Jakiegoś krzepkiego kolegę do noszenia sprzętu mogę wziąć? 

Michał jedziesz ze mną?

Edit.

Mogę być jutro o 20 najwcześniej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to już pofocili i poobserwowali, że oczy bolą a laptoczki od materiału zapchane >:( >:( >:D

Zdzwaniamy się o 20.00 choć prawie 0 wiatru - coby przegonił :-[

post-476-0-97537100-1383234989.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta