Skocz do zawartości

SZKLARZ

Użytkownik
 • Zawartość

  1783
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  6

Ostatnia wygrana SZKLARZ w Rankingu w dniu 5 Sierpień 2019

SZKLARZ posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

1339 Excellent

2 obserwujących

O SZKLARZ

 • Tytuł
  Syriusz
 • Urodziny 08.02.1969

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Słupsk
 • Interests
  Szlajanie się po nocach pod ciemnym niebem.

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Słupsk

Ostatnie wizyty

13196 wyświetleń profilu
 1. NAJLEPSZEGO ! ! !
 2. SZKLARZ

  100 LAT Jacek2

  NAJLEPSZEGO !!!
 3. SZKLARZ

  Pokaz nieba SŁUPSK.

  W tej sytuacji raczej przekładamy pokaz na inny termin. Co do naszych spotkań,to proszę o wykazanie inicjatywy również z Waszej strony.
 4. SZKLARZ

  Pokaz nieba SŁUPSK.

  Właśnie ze względu na mniejszą ilość osób,przychodzi więcej tych zainteresowanych. Ze względu na wirusa chyba odpuścimy ? Dajcie znać co o tym myślicie.
 5. Ten będzie ok,tamten jest po prostu za długi.
 6. Może napisz jaki masz telepek,bo przedłużki chyba nie używasz do kolimacji ?
 7. Kolimator jest zbyt oddalony.
 8. SZKLARZ

  Pokaz nieba SŁUPSK.

  1. Łysy będzie cieniutki i nisko a i Wenus ciut mniejsza. 2. Małymi zespołami,o tym właśnie myślałem. 3. Będzie jeszcze mniej ludzi,co nie wyklucza radarów z jednego ze stanowisk. Proponuję 3- 4 stanowiska na mieście po dwa teleskopy + ew.radary. Nie wiem czy nie powinniśmy mieć jakiś pozwoleń na taki pokaz ?
 9. SZKLARZ

  Pokaz nieba SŁUPSK.

  Do pokazywania łysego i Wenus nie trzeba super warunków.
 10. SZKLARZ

  Pokaz nieba SŁUPSK.

  Witam kolegów. Pora pomyśleć o corocznym pokazie nieba dla mieszkańców Słupska. Proponuje nastawić się na Księżyc i Wenus,której jeszcze nie pokazywaliśmy. Jeśli chodzi o termin,stawiam na początek kwietnia 3-4 lub końcówka marca,może jakaś inna propozycja. Naszła mnie jeszcze jedna myśl,otóż : Zamiast robić pokaz w jednym miejscu zróbmy go w kilku miejscach w tym samym czasie np.każdy w pobliżu własnego domu. Sprawa do dyskusji,ale biorąc pod uwagę,że pokazy nie cieszą się już tak wielką popularnością proponuję wyjść do ludzi . Co o tym myślicie ? Zapraszam do dyskusji !
 11. SZKLARZ

  Pokaz nieba SŁUPSK.

  Kolejna pogadanka w szkole,tym razem sporo większe grono.
 12. Maże tego powinni nauczać w szkole,tylko czy ktoś to zrozumie. Wyczerpująca odpowiedź : Elektron tak naprawdę jest jedną z cząstek elementarnych. Cząstki elementarne tak naprawdę są wzbudzeniami pól kwantowych. Pola kwantowe tak naprawdę też moglibyśmy próbować zdefiniować w języku innych obiektów, ale wtedy znów pojawiałoby się pytanie czym owe obiekty są naprawdę. Pole kwantowe opisujące pojedynczy elektron zawsze zmienia się w czasie, czyli porusza się. Może ono poruszać się tak jak fala rozchodząca się po wodzie po wrzuceniu kamienia, a może tylko oscylować, jak fala na powierzchni wody w wiadrze. Gdy elektron jest związany w atomie, ruch jest jedynie oscylacyjny. Najbardziej trafne wydaje mi się określenie, że elektrony tworzą powłoki. Powyższa odpowiedź oparta jest na kwantowej teorii pola, która stanowi najbardziej fundamentalną ze znanych nam i potwierdzonych doświadczalnie teorii fizycznych. Jest ona jednocześnie najbardziej odległa od życia codziennego, i przez to najtrudniejsza do opisania w języku potocznym. Dlatego w literaturze elektron w atomie przedstawiany jest często albo w języku mechaniki klasycznej (punkt materialny krążący wokół jądra jak Ziemia wokół Słońca) albo w języku nierelatywistycznej mechaniki kwantowej (funkcja falowa opisująca jedynie prawdopodobieństwo znalezienia cząstki w danym obszarze). Te prostsze opisy są wcześniejsze historycznie, i często prowadzą do bardzo dobrych przybliżeń ilościowych. Odstępstwa od tych przybliżeń są jednak obserwowane, podczas gdy teoriopolowy opis elektronu zgadza się ze wszystkimi wykonanymi dotąd eksperymentami w granicach ich dokładności.
 13. https://zapytajfizyka.fuw.edu.pl/pytania/co-to-tak-naprawde-jest-elektron/
 14. Jak Ci nie pasuje,to opieraj się na współczesnej nauce i tylko na nauce.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)