Skocz do zawartości

Witam wszystkich.


Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałem się ze wszystkimi przywitać. Domyślam się że na początek ważne jest zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu obserwacji astronomicznej, map nieba itd. Zakupiłem atlas nieba Pascala. Może mogli byście polecić mi inne dobre pozycje książkowe? Chętnie się z nimi zapoznam. Na razie stawiam na rozwój wiedzy teoretycznej no i na obserwacje gołym okiem w celu "zorientowania się" w niebie. Mieszkam w mieście, właściwie na jego peryferiach także warunki nie są tragiczne i do dyspozycji mam dach wieżowca :) Może ktoś z Was mieszka w Lublinie albo jego okolicach? Chętnie nawiązał bym kontakt z osobą która pomogła by mi zdobyć wiedzę praktyczną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum

Teoria jest ważna. ale praktyka też. Nie kusi Cie by popatrzeć na Jowisza przez teleskop -zobaczyć pasy chmur i księżyce :) ?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie kusi?:) Marze o tym. Od małego byłem zafascynowany nocnym niebem. Może zrobi się troszkę sentymentalnie ale kiedy byłem mały to siadałem w leżaku u babci na wsi i wpatrywałem się w noce niebo, nie zastanawiając się zbytnio co oglądam. Byłem po prostu zafascynowany jego pięknem. Przytłaczającym pięknem - człowiek czuje się taki malutki. Jak dziś pamiętam kiedy udało mi się zobaczyć gołym okien dziwną mgiełkę na niebie, niby dysk, dziś wiem że to była M31. Zresztą jestem pewien że te uczucia nie są Wam obce.

Kisiel Stellarium już posiadam od pewnego czasu. Towarzyszyło mi przy ostatnich poszukiwaniach konstelacji i gwiazd. Btw studiowałem u Ciebie w mieście. Zrobiłem licencjat na AWF :P

Co do teleskopu po wstępnej lekturze na forum rozsądnym wyborem dla mnie wydaje się być Synta 8. Ale na to przyjdzie jeszcze czas :) No i może uda się znaleźć używany w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to miło! ja z kolei studiowałem u Ciebie w mieście :)

Obadaj ten dział: http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?board=68.0 <-coś w sam raz dla bezteleskopowca. próbuję swoich sił, co prawda na razie z nędznym skutkiem, ale jest zabawa ;)

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wanderer

Lornetka droższa: http://www.electroworld.pl/produkt/nikon-action-vii-10x50-cf-23072/

i tańsza (popularna lidletka): http://www.astrozakupy.pl/product/Lornetka-BRESSER-10x50-BaK4/?id=731

Na lidletke możesz tez zapolować w okresie świątecznym w sieci sklepów lidl, są wtedy sprzedawane w kwocie około 80zł

Obie te lornetki są polecane w astro-zastosowaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciało by się zapytać czy różnica jest na tyle odczuwalna że warto zakupić Nikona? Obydwie są polecane, chodzi mi jednak o Waszą subiektywną opinię. Nie mam porównania, dopiero zaczynam moją przygodę z astro. Stawiali byście na Nikona?

Co do statywu to jak najbardziej... przyda się :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)