Skocz do zawartości

NGC6888 Crescent


Rekomendowane odpowiedzi

Coraz ładniejsze fotografie  :)
Tylko na moim monitorku tak w buraczek delikatnie wpada ???????

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, qbanos napisał:

 U mnie ten czerwony zbliżony jest do pomarańczowego, a nie buraczkowego :)

Kuba - nieprecyzyjnie chyba napisałem - mgławiczka OK, tylko wodorki szczególnie dół i prawa strona, lewa i góra..... :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcie Kuba !!! , ja też zaczynam powoli walkę w "waszej" skali;) . Może za jakiś czas spotkamy się w jednym i tylko słusznym miejscu ...Geek

Odnośnie każdorazowej dyskusji o tracking - bardzo wam kibicuję , bo sam się z tym zmagam - niestety nie jestem w stanie wam służyć pomocą - bo się na waszym systemie nie znam.:(

 

AP155mm f/7 Starfire EDF, TECADL300, 1200GTO GTOCP3, SBIG16803, Celestron Astro FX, , guiding,MMoag, Scopos APO-ED D66/F400 F6.0 i Atik titan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze się domyślam, że nie macie tam filtrów RGB? Tak mnie to zastanawia, łącznie z tym brakiem guidingu. No bo jest was tam trochę ludzi (kilkunastu?) i prawie wszyscy z Was to specjaliści od fotometrii itp, a astrofotografowie "estetyczni" są przez nich zdominowani? Aż mi się wierzyć nie chce, bo to by było totalne odwrócenie proporcji, w stosunku do tego, co widać po forach. A jeśli tych astrofotografów jednak trochę jest, to jakim cudem zgodzili się na nie instalowanie RGB i guidingu? Szczerze mówiąc, gdybym brał udział w projekcie (a myślałem nad tym), to byłbym bardzo zniesmaczony tymi brakami.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy filtrów RGB aktualnie zamontowanych. W ten sposób każde z wykonanych zdjęć ma wartość naukową (można wykonać dokładną fotometrię), a chcemy by nasz projekt nosił takie znamiona zamiast być kolejną zabawką. Poza tym, kolory gwiazd w filtrach SLOAN wychodzą moim skromnym zdaniem zajebiście :) Wiele lat fotografowałem przez RGB i nigdy nie udało mi się uzyskać tak wyraźnych różnic w ich barwach.

Decyzja o nieinstalowaniu RGB była wspólna i solidarna. Zresztą dobrze umotywowana :)

Pozdrawiam

www.astrofotografia.szczecin.pl

Kowa 32x82
Kowa 8.5x44
Kowa 8x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że udało się zebrać taką jednomyślną grupę :) Nic by nie przeszkadzało dać RGB i fotometryczne razem, choć wymagałoby to zapewne dwóch kół filtrowych.

Tak, masz rację, że kolory wychodzą niezłe. Ale to zawsze będzie coś odrobinę innego.

A co do samych filtrów SLOAN, to widzę, że mają dość prostokątną charakterystykę. Oryginalny standard fotometryczny z tego co wiem ma tą charakterystykę dużo "gorszą". I czy da się te dane przeliczyć, aby były zgodne, czy ten komplet filtrów wyznacza już nowy standard fotometryczny, odcinając się od przeszłości?

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry RGB nie zmieściłyby się w kole, które mamy. A zakup większego koła FLI to nie jest 1000 zł ani nawet 2000 :). Natomiast SLOANy mają większy zakres od RGB, a prostokątna charakterystyka pozwala ściśle odseparować widmo obiektu. RGB na siebie nachodzą i nie pokrywają całego widma widzialnego. To, że fotka wychodzi inaczej (np. Ha w kanale zielonym - choć to też można zmienić) to raczej zaleta, bo przecież ile można oglądać takie same obrazki? 

SLOAN to nowy standard, który zaczyna funkcjonować też w AAVSO. Nie jestem specem, ale z powodzeniem da się pomiary w SLOANach przeliczyć na standard Johnsona. Koledzy wysyłają bardzo dokładne dane do AAVSO, a nawet dokonują odkryć nowych zmiennych. Czyli jest dobrze.

  • Like 1

www.astrofotografia.szczecin.pl

Kowa 32x82
Kowa 8.5x44
Kowa 8x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024