Skocz do zawartości
jutomi

Okulary Morpheus Baader Planetarium - test rodzinny

Rekomendowane odpowiedzi

Późną   bezludną   bezksiężycową   nocą,

Morfeusze   jeden   za   drugim   z ciemności   wychodzą... 

58ee77e543c81_MORFEUSZENADCHODZ.thumb.JPG.b75b985b8669659a2d9d245a9cb065e5.JPG

c.d.n.

• Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie to mnie zastanawia - przeca okulary trzymamy zwykle w zamkniętej walizce, torbie czy co kto tam ma, bez dostępu światła dziennego. I jak one mają bidulki fosforyzować w nocy? ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przed sesją obserwacyjną "naświetlasz" okularki mocnym światłem czołówki, szperacza lub reflektora samochodowego i świecą sobie na półeczce z okularami przez dobrą godzinę.

Później zamykasz zaakomodowane do ciemności oczy, świecisz mocnym światłem po Morfeuszach i przez kolejną godzinę obserwacji promieniują. Czynność powtarzasz co godzinę aż do rana. ;)

Podobno niektóre rodzaje farb fluoroscencyjnych świecą w ciemności do kilku godzin, jeśli były wcześniej wystawione przez kilka godzin na światło dzienne. Nie sprawdziłem jeszcze tego w praktyce na Morfeuszach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczesną wiosną Morfeusze łączą się w pary...

58f91062c4f67_PARKAMORFEUSZY.thumb.JPG.2f7a7db20a08840ad2a4018517f2fe08.JPG

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miło mi poinformować, że prace nad recenzją/artykułem są zrealizowane w 98%.  Geek

Dzisiaj przesyłam do DO gotową recenzję z kompletem obrobionych wstępnie zdjęć. 

Mam nadzieję, że recenzenci i edytorzy nie będą mieli zbyt dużo pracy z moimi wypocinami... ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)