Skocz do zawartości

Uczę się DSO


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że nie posiadam dużego lustra to moje wypociny nad DSO to "krew w piach". Mimo wszystko prezentuje tu swoje zdjecia dwóch obiektów i nikomu nie trzeba przedstawiać M51 i Tripletu Lwa, które z racji tego ze były oficjalnymi obiektami zlotu w Zatomiu poszły na odstrzał. M51 to ok15 zdjec po 105 sek, iso 1600 + Darki ( na dłuższe czasy nie mogłem liczyc przy moim EQ3-2. Refraktor tez nie jest duzy więc jest jak jest:) Triplet to 64X105sek iso 1600 + Darki. Szum jak jasny gwint to chyba dlatego ze mało klatek prawda? Prosze o konstruktywną krytyke bo na pochwały raczej nie liczę:) Nie są to zdjęcia z Hubbla ani nawet M51 Kennego ale mają jedną podstawową zaletę są moje własne :)

post-80-137699838871_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) Nie są to zdjęcia z Hubbla ani nawet M51 Kennego ale mają jedną podstawową zaletę są moje własne :)

I oto chodzi  :) Działaj ile wlezie. Rozwiązuj problemy, a pytaj się dopiero gdy staniesz pod ścianą.

Ciekawe jest pokonywanie trudności, a gdy pokonasz wszystkie pozostaje rutyna i entuzjazm gaśnie.

Newton 24' "Sowa", SW MAK 180, SW MAK 90, MT800, GPDx, Artemis 285, Vesta SC3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madre slowa:-). Narazie jestem na etapie nowych odkryc ze jak sie nieda jak sie da :-). Entuzjazmu i ochoty mi nie brakuje, nie wiem tylko jak to moja zona wytrzyma bo zaczyna zauwazac ze to nie do konca normalne ze wychodze z domu wieczorem na podworko do teleskopu a wracam jak ona o 4:45 wstaje do pracy :-P

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początki to moim zdaniem jest całkiem fajnie.

Pojechanych gwiazek nie da się wyprostować ale poza tym z tych fotek da sie jeszcze  sporo wyciągnąć.

Po pierwsze za bardzo poziomami (lewelsami) wycinasz fotkę z lewej strony, wycinająć poziom chciałes chyba zmniejszyć szumy a wyciąłeś najsłabsze gwiazdki.

Po drugie, tło nie jest jednolite, da się to poprawić np w PixInsight, tu

http://astro4u.net/yabbse/index.php/topic,12682.0.html?PHPSESSID=45fb88ad4631b7331605c1bdc93b85eb jest to fajnie opisane.

Po trzecie za bardzo odszumiasz zdjęcie, są aż płaskie place, lekki szumek moim zdaniem nie przeszkadza.

Napisz czym obrabiasz zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statek, wszystko co napisałeś to prawda , wycinam lewelsami aby zmniejszyc szumy i przyciemnić tlo i chyba przegiąłem:) Z wyrównaniem tła popróbuje bo to tez mnie drazni właśnie, dzięki za tutorial. No tak nieda sie jednym zdaniem powiedziec zrób tak i tak a zdjęcia będą super do tego trzeba dojść pomału i po swojemu próbując różnych dróg i opcji. Duzo dał mi zlot naprowadził mnie na kilka ważnych scieżek i teraz przynosi to efekty . Dalej będę się uczył , podglądał jak to robia fachowcy i wyciągał ważne dla siebie informacje:) Dziekuje za pomoc:)

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzisiu dosłownie przed chwila przeglądałem Twój tutorial:) problemik w tym ze nigdzie nie moge znależć darmowej wersji PixInsight. W linku który zapodał Statek jest tutorial i link do pobrania programu ale niestety ten link nie działa:(

Zdzichowi piwo i Ci zadziała  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  z moją żółtą tubą nie mogę sobie nawet na takie fotki pozwolić.  :'( Ale nie ma co się łamać. pomalu....  ;D

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  z moją żółtą tubą nie mogę sobie nawet na takie fotki pozwolić.  :'( Ale nie ma co się łamać. pomalu....  ;D

Szymek, ale co ma do tego kolor tuby?;) Nie no oczywiście zartuje ale zeczywiście Ty masz duzo lepszy montaz a to jest podstawowa sprawa! POdepnij pod żółta tube Canona ustaw czas naswietlania na 2 min i zobaczysz co będzie:) Jak zobaczysz to juz przepadłeś;)
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)