Skocz do zawarto┼Ťci
marko7

Obserwacje we Wiardunkach Wlkp.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez┬á chociaz w te prognozy to cos ciezko ostatnio uwierzyc­čÖé

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta
Udost─Öpnij na innych stronach

W┼éa┼Ťnie przeje┼╝d┼╝a┼éem┬á s┼éu┼╝bowo przez Wiardunki. Kropi deszcz ale pozytyw jest taki, ┼╝e kosiarka na Ursusie ┼éadnie kosi┼éa boisko. Oby prognozy, kt├│re ca┼éy czas s─ů pozytywne (na drug─ů cz─Ö┼Ť─ç pi─ůtku) si─Ö sprawdzi┼éy :)

• Like 1

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta
5 minut temu, ignisdei napisał:

W┼éa┼Ťnie przeje┼╝d┼╝a┼éem┬á s┼éu┼╝bowo przez Wiardunki. Kropi deszcz ale pozytyw jest taki, ┼╝e kosiarka na Ursusie ┼éadnie kosi┼éa boisko. Oby prognozy, kt├│re ca┼éy czas s─ů pozytywne (na drug─ů cz─Ö┼Ť─ç pi─ůtku) si─Ö sprawdzi┼éy :)

Ile razy tam byli┼Ťmy zawsze trawka ┼éadnie by┼éa skoszona.

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta

7 minut temu, polaris napisał:

Miejscowi nie odwiedzaj─ů Was podczas obserwacji?

Miejscowi czasem przesiaduja tam z piwkiem na wieczor, ale nie byli nigdy ani zainteresowani, ani nie dawali sie we znaki.

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta

Przemo, będziesz miał jutro wolne miejsce w samochodzie? Jak co to się chętnie zabiorę :)

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta

Krzychu na pewno te┼╝ b─Ödzie jecha┼é ale jak dobrze pouk┼éadamy to si─Ö wszyscy zmie┼Ťcimy :)┬áAle aktualna prognoza m├│wi, ┼╝e bezchmurna nocka b─Ödzie dopiero z soboty na niedziel─Ö...

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta
5 minut temu, OPrzemo napisał:

Krzychu na pewno te┼╝ b─Ödzie jecha┼é ale jak dobrze pouk┼éadamy to si─Ö wszyscy zmie┼Ťcimy :)┬áAle aktualna prognoza m├│wi, ┼╝e bezchmurna nocka b─Ödzie dopiero z soboty na niedziel─Ö...

Moja prognoza mowi tak

Screenshot_20180518-080836.jpg

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta

Za dnia ma padać wiec wieczorem moze być mokro, znowu jutro ma być lepiej ale juz więcej i dluzej księżyca bedzie. 

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta

Panowie ja bym proponował jednak spotkać się z soboty na niedzielę, ale w godzinach późniejszych tak po 22:00. Co do wilgoci to słuszna uwaga, założę się że będzie mokro i sprzęt zaraz będzie nie do użytku..

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta

Ok mi chyba nawet jutro bardziej pasuje, co do godziny to faktycznie nawet o 22 nie jest jeszcze ciemno.┬á Zreszt─ů mam kilkana┼Ťcie kilometr├│w podjade┬ájak b─Ödziecie czy dzi┼Ť czy jutro.

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta

Jutro 22 tak jak m├│wi┼ée┼Ť wcze┼Ťniej - jesli bedzie ┼éadnie . Jedynie ze koledzy chc─ů inaczej.┬á

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta

No tak jak przewidzia┼éem wsta┼éem o 1:00 niebo spowija┼é syf znad Skandynawii,┬á kt├│ry Zd─ů┼╝y┼é si─Ö ju┼╝ dokula─ç. Patrz─ůc na ruchy chmur to dzisiaj mamy o wiele wi─Öksz─ů szans─Ö na pogod─Ö a wilgo─ç pochodz─ůc─ů z ostatnich opad├│w zd─ů┼╝y┼éo ju┼╝ wysuszy─ç .Ja na pewno zjawi─Ö si─Ö oko┼éo 23:00, ksi─Ö┼╝yc zachodzi przed pierwsz─ů.

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta

Ja te┼╝ b─Öd─Ö, jak tylko si─Ö pomie┼Ťcimy z ca┼é─ů ekip─ů do jednego samochodu ;)

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta
13 minut temu, Balubk napisał:

Ja te┼╝ b─Öd─Ö, jak tylko si─Ö pomie┼Ťcimy z ca┼é─ů ekip─ů do jednego samochodu ;)

Do zobaczenia o 22. Gdyby kto┼Ť chcia┼é do┼é─ůczy─ç to ┼Ťmia┼éo ­čÖé

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta

Na razie siedz─Ö pod parasolem i pij─Ö browara, czytaj─ůc o periodic error correction mojego┬á ┬ámonta┼╝u,┬á nad g┼éow─ů za┼Ť szaleje b┼é─Ökit ;)

PSX_20180519_122123.jpg

• Like 2

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta
2 godziny temu, ignisdei napisał:

Na razie siedz─Ö pod parasolem i pij─Ö browara, czytaj─ůc o periodic error correction mojego┬á ┬ámonta┼╝u,┬á nad g┼éow─ů za┼Ť szaleje b┼é─Ökit ;)

W tle jakie┼Ť palmy nawet wida─ç , Bogaci ┼╝yj─ů inaczej┬á­čśő­čśÄ

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta
2 godziny temu, marko7 napisał:

W tle jakie┼Ť palmy nawet wida─ç , Bogaci ┼╝yj─ů inaczej┬á­čśő­čśÄ

No, w doniczkach. Wyniosłem bidule żeby trochę słońca zakosztowały ;)

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta

Kurcze jednak nie dam rady dojechać  :( życzę Wam udanej nocki...

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta

Jak tak patrzę na te fotki to żal się robi, że tego Celestrona sprzedałem .......ale może następnym razem wezmę achromata i też się pobawię.

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta

We┼║, pobaw si─Ö. Na obr├│bk─Ö ka┼╝dego zdj─Öcia po┼Ťwi─Öci┼éem oko┼éo 5 minut :)┬áNast─Öpnym razem b─Ödzie wy┼╝sze ISO i jeszcze d┼éu┼╝sze czasy. Ja z Celestrona jestem mega zadowolony

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta

OK to musiała by być bardzo późna pora w sobotę,granice 23:00.

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta
6 godzin temu, OPrzemo napisał:

Kto┼Ť si─Ö wybiera w ten weekend?

Towarzysko mog─Ö przyjecha─ç :) na targanie teleskopu przy tak jasnych nocach nie wiem czy jest sens jedynie refraktorek wezm─Ö pod pach─Ö i lornetk─Ö .

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta

Wybieramy sie dzi┼Ť z kolega Oprzemo w wyznaczone miejsce na obserwacje Perseid. Z racji, i┼╝ prognozy na jutrzejsz─ů nocke sa nieciekawe, a i poniedzia┼éek do pracy liczymy troch─Ö porelaksowac┬á ┬á sie pod niebem dzisiaj.

Gdyby kto┼Ť mia┼é ochot─Ö do┼é─ůczy─ç zapraszam. My┼Ťl─Ö ze pojawimy sie na miejscu ok 22.

Udost─Öpnij tego posta

Odno┼Ťnik do posta

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö

• Przegl─ůdaj─ůcy   0 u┼╝ytkownik├│w

Brak zarejestrowanych u┼╝ytkownik├│w, przegl─ůdaj─ůcych t─Ö stron─Ö.

Powiadomienie o plikach cookie

Umie┼Ťcili┼Ťmy pliki cookies w Twoim systemie by zw─Öszy─ç funkcjonalno┼Ť─ç strony. Mo┼╝esz przeczyta─ç i zmieni─ç ustawienia ciasteczek , lub mo┼╝esz kontynuowa─ç, je┼Ťli uznajesz stan obecny za satysfakcjonuj─ůcy.

┬ę Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)