Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Posiadam taki teleskop mam problem z kalibracją do 2 gwiazd wybieram 1 potem 2 gwiazdę parametry do pilota dodaje z aplikacji Synscanlnit 2 ze sklepu Google Play, może źle podaję nie za bardzo wiem jak to ogarnąć syn dostał taki prezent na komunię.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam nadal czekam na jakiś odzew podłączyłem do  stellarium no tam też niestety nie łapie celu w internetach są firmy z użytkowania ale mam problem z samą kalibracją. ma koś mount A-Z syn scan żeby podpowiedzieć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spokojnie, przecież musi być tam instrukcja jakaś a jak dobrze mi się wydaje to trzeba zrobić align na trzech obiektach a nie dwóch. No i te obiekty wyszukujesz ręcznie tak? i dodajesz do align? Np teraz łatwo widoczna Wenus zachodząca zaraz za słońcem no i Jowisz na wschodzie, plus jakaś dodatkowa gwiazda.

Nie dodali instrukcji obsługi?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten teleskop można ustawić na 1 lub 2 gwiazdy align.musisz dobrze wpisać datę wpierw miesiąc,dzień,rok nie inaczej .czas letni yes .dokładnie godzinę co do sekundy.+1 dla polski ..wspułrzędne twojego położenia no i region western sky lub inny wyskoczą największe gwiazdy które są widoczne o tej porze zapewne masz dwa okulary 10 i 20mm montujesz jeden z nich i gwiazda którą wybierzesz musi być w polu widzenia okularu i zatwierdzasz Enter teleskop wybierze 2 gwiazdę naciśnij Enter sam powinien ustawić się na gwiazdę jak nie będzie w polu widzenia to strzałkami ustaw na gwiazdę i Enter sukces ful powinno pisać ..Stellarium ci Pomorze gdzie jest gwiazda sugerowana przez teleskop..acha statyw ustaw do poziomu 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu ‎02‎.‎06‎.‎2018 o 20:53, Marek i ilonka napisał:

Ten teleskop można ustawić na 1 lub 2 gwiazdy align.musisz dobrze wpisać datę wpierw miesiąc,dzień,rok nie inaczej .czas letni yes .dokładnie godzinę co do sekundy.+1 dla polski ..wspułrzędne twojego położenia no i region western sky lub inny wyskoczą największe gwiazdy które są widoczne o tej porze zapewne masz dwa okulary 10 i 20mm montujesz jeden z nich i gwiazda którą wybierzesz musi być w polu widzenia okularu i zatwierdzasz Enter teleskop wybierze 2 gwiazdę naciśnij Enter sam powinien ustawić się na gwiazdę jak nie będzie w polu widzenia to strzałkami ustaw na gwiazdę i Enter sukces ful powinno pisać ..Stellarium ci Pomorze gdzie jest gwiazda sugerowana przez teleskop..acha statyw ustaw do poziomu 

tak robię mogę nagrać też filmik dziś się postaram to zrobić ustawie 2 gwiazdy pisze że kalibracja zakończona sukcesem i wybieram np. księżyc z listy i gdzieś z dupy się ustawia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Marek Jak wybieram region pisze wyszukiwanie i dupa nic się nie dzieje z 15 minut czekałem i nic? Mam wersie 4.+ nie ma tam opcji do 3 gwiazd. ZE znalezieniem gwiazd mam problemu ustawiam tak jak trzeba na ramieniu jest jeszcze podziałka od 0 do 9- stopni ile ma być tam ustawione jeszcze jest opcja wysokość nap poziomem morza ? też wpisuje ile trzeba a teleskop i tak gdzieś sobie weneruje gdzieś na spacer.. Tak Jak pisałem dziś postaram się to nagrać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mieszkasz w samym Garwolinie czy okolice? Może nie mamy do siebie bardzo daleko. Zawsze można mini zlot gdzieś zrobić to i byśmy zobaczyli ten montaż.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mieszkam na Śląsku Rybnik trochę daleko!,! Mam ten sam teleskop od roku i jest ok ...martwi mnie to że szuka regionu ,u mnie to jest natychmiast i wyświetla widoczne gwiazdy czy planety..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, lolak89 napisał:

Mieszkasz w samym Garwolinie czy okolice? Może nie mamy do siebie bardzo daleko. Zawsze można mini zlot gdzieś zrobić to i byśmy zobaczyli ten montaż.

Garwolin koło szpitala Sulbiny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam 40 km. Jak będzie pogoda to można się spotkać w sobotę. Coś popatrzymy bo nie bardzo się znam na takich montażach ale spróbuje pomóc. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś coś tam powalczyłem instrukcją to se można dupę podetrzeć :P wersja ang jest ok tyk że ja nie aż tak kumaty.. ma ktoś ten teleskop na forum i przebrną przez to ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam bitwa nadal trwa podłączył ktoś 150 do stellarium ? mi gdzieś pokazuje niż jest w rzeczywistości jak go sparować z programem szukałem filmów w necie ale brak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś w nocy była ładna pogoda walczyłem do teraz po aktualizacji pilota wszystko się pokazuje ustawiłem 1 gwiazde potem 2 akceptacja i wybieram np Saturn i dupa.. jedzie gdzieś w inną cześć nieba.. Co dziwne w stellarium pokazuje że jest z odpowiednim miejscu.. gdzie robię błąd?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta