Skocz do zawartości

Karol_C

Użytkownik
 • Zawartość

  563
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

206 Excellent

1 obserwujący

O Karol_C

 • Tytuł
  Syriusz
 • Urodziny 04.03.1994

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Okolice Dęblina/Sochaczew

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Okolice Dęblina

Ostatnie wizyty

8122 wyświetleń profilu
 1. Karol_C

  Nienaturalne oświetlenie Księżyca i nie tylko

  Może warto otworzyć oczy ? Nie tylko interent, książki a poznanie też. Obserwacja otaczającego świata. Powołujesz się na praktykę, na obserwacje a twierdzisz, że Słońce jest przymglone/osłabione nisko nad horyzontem a Księżyc nie. Jesteś mało spostrzegawczy czy może wymyśliłeś sobie to by mieć argument ? Jeśli ktoś obserwuje przyrodę zauważy, że przymglenie/osłabienie jest takie same.
 2. Karol_C

  Nienaturalne oświetlenie Księżyca i nie tylko

  Rozumiesz co znaczy 384 000 km / 1737 km ? Stosunek 221 km do 1 km. Czyli przykładowo maszt widziany z odległości 221 km i drugi 220 km. Czy zauważysz różnicę ? PS. Tak, na powierzchni Ziemi można obserwować różne obiekty (budowle, góry) z dużych odległości,
 3. Karol_C

  Problem z obserwacjami obiektów głębokiego nieba.

  4,5 mag na powierzchni 178′ × 63′. Jej światło "rozlewa" się na taki obszar. Z tego co kojarzę to jasność powierzchniowa to 14,5 mag / minuta^2. Umów się z kimś na obserwacje bo to, że wyjedziesz gdzieś to nie znaczy, że to miejsce będzie dobre. Różnica będzie ale jeśli nie zachwyca Cię to co już widziałeś to może tak być, że nawet 20" na pustyni pokaże "to tylko tyle ?".
 4. Hymm ? Ja proponuje samą lustrzankę z obiektywem na montażu EQ np. 3-2. PS. Dało by radę zamocować taką tubę ale zapewne nie działało by zbyt dobrze.
 5. Będzie już lepiej jak kupisz montaż EQ i posadzisz na nim lustrzankę. Będzie "taniej".
 6. Karol_C

  Ostrzeżenie o błędach

  Nie wiem dlaczego na telefonie wyświetla mi wersje komputerową. To problem ze strony forum czy moich ustawień ?
 7. Karol_C

  Teleskop ZSRR.

  Nie do końca prawda. Ostatnio okroj na AM kupił tego rodzaju teleskop i pisze, że daje super obraz.
 8. Karol_C

  Sky-Watcher Star Discovery 150

  Ja mam 40 km. Jak będzie pogoda to można się spotkać w sobotę. Coś popatrzymy bo nie bardzo się znam na takich montażach ale spróbuje pomóc.
 9. Karol_C

  Co teraz warto obejrzeć?

  A co ma ŹW do szukania ?
 10. Karol_C

  Co teraz warto obejrzeć?

  Mówimy o czymś innym i dlatego coś Nam nie pasuje. Ja mówię o tym, że dobiera się ŹW do konkretnego obiektu by w ogóle go dostrzec. Mówię o obiektach słabych a Ty o łatwych.
 11. Karol_C

  Co teraz warto obejrzeć?

  Przecież wielkość ŹW dobiera się m.in. pod dany obiekt. I 0,5-1,5mm świetne sprawdza się na np. do planetarek. Dobrze wygląda też np. M13 przy 250x w 8".
 12. Karol_C

  Co teraz warto obejrzeć?

  @Kamil W myślę, że może spotkamy się na obserwacjach jak będzie pogoda ? Ja bywam w okolicach Dęblina. Do Garwolina mam 40km. Może da się zaprosić @astrobonq ? Pokażemy Ci co i jak.
 13. Jakie są ograniczenia skrzynki PW ? Gdzie sprawdzić ilość zajętego miejsca ?

  1. jolo

   jolo

   Może admin będzie dokładnie wiedział - ja mam ponad 10000 wiadomości w kilkudziesięciu rozmowach i wszystko działa bardzo dobrze :) 

 14. Karol_C

  Co teraz warto obejrzeć?

  To jest M92 a nie M57. M57 "nie ma opcji". Ona ma prawie 9 mag. Nawet jeśli uwzględnić, że gołym okiem (powiększenie 1x) była by widoczna jako punkt i tak nadal jej jasność wynosiła by ponad 8 mag. Nie ma na świecie miejsca gdzie zasięg przekroczyłby 8 mag. A by ją zobaczyć zapewne potrzeba 9-10 mag zasięgu.
 15. Karol_C

  Obiekt tygodnia 11.05.2018 r. Arp 199

  "Skipper: Nie możesz być komandosem, koniec i kropka... albo ewentualnie wykrzyknik... Kowalski! Wsparcie interpunkcyjne! Kowalski:A co Szef powie na odwrócony wykrzyknik hiszpański? Muy fuerte!" 12/13 maj 2018r. Przejrzystość dobra. Zasięg ponad 6 mag. SW Flex 14". Powiększenie 69x, 138x, 206x. I ja mam wykrzyknik ! Pierwszy raz jestem zadowolony z tego co pokazał SW Flex 14". Już przy 69x widać je jako nie rozdzieloną plamkę. 138x, jest już rozdzielenie a co lepsze widać dwie galaktyki !!!! 206x i nie ma wątpliwości. Jestem bardzo zadowolony. Galaktyka 15 mag w moim zasięgu. Również zauważyłem jak Wy, że galaktyki wydają się być podobnej jasności. I rzeczywiście przypominają one "odwrócony wykrzyknik hiszpański". 13/14 maja również spojrzałem na NGC 5557 i 5529. Igła jak dla mnie słaba. Może nie te warunki.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)