Skocz do zawartości

Karol_C

Użytkownik
 • Zawartość

  1141
 • Rejestracja

Reputacja

513 Excellent

1 obserwujący

O Karol_C

 • Tytuł
  Syriusz
 • Urodziny 04.03.1994

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Okolice Dęblina

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Okolice Dęblina

Ostatnie wizyty

13270 wyświetleń profilu
 1. Może określ do ilu maksymalnie chcesz kupić teleskop ? Czy może być używany ? Jaki jest rozmiar balkonu ?
 2. Jeśli już "musisz" kupić co z tego sklepu to najlepiej chyba Celestron Astromaster 70 EQ. Jednak, miej świadomość, że to dość słaby sprzęt, za te same pieniądze można by kupić coś lepszego.
 3. Podaj wartość mag/arc sec2 z tej mapy lightpollutionmap.info Łatwiej będzie coś powiedzieć o niebie. Choć nie w pełni.
 4. Wymaga przede wszystkim doświadczenia. Ja ją widzę w lornetce 32 mm bez filtrów. Na pewno nie jest to obiekt dla początkujących. Są. Tylko czy to coś da jeśli w okularze teleskopu obraz jest odwrócony ? Cierpliwości. Da się do tego przyzwyczaić. PS. W sensie, że z wadą oczu ?
 5. Kwestia wprawy. Ja jeśli widzę jakąś gwiazdę gołym okiem a potem szukam w szukaczu to wiem, że to ta po jej jasności, kolorze i otoczeniu. Próbuj obiektów z Tabeli Wimmera (wpisz w google).
 6. Musisz sam ocenić czy te latarnie wpływają istotnie na adaptację oczu. Choć oczywiście jeśli możesz "uciekaj" przed nimi. Latarnie, które są zasłonięta, tak jak u mnie przez dom nie wpływają na adaptacje, jedynie na jasność tła nieba. I tak jak u mnie to powoduje, że obiekty poniżej 30 stopni są trudne do obserwacji.
 7. @Windforce chodziło zapewne, że kitowe okulary z zestawu są wąskim "gardłem" tego teleskopu. Przecież jeśli okular ma dobrą jakość to bez znaczenia czy będzie to 1,25" czy 2".
 8. UltraBlock klasyfikuje się jako UHC. Ja wolę Veila chyba z OIII. Jest ciemniej ale bardziej kontrastowo, nieco więcej też widać. 44% powierzchni, to już trochę zmienia postać rzeczy.
 9. Czego zdjęcia chcesz robić ? Bez sensu. Jak Mak127 mm nie nadawał się na DSach to tym bardziej 100 mm nie da rady ...
 10. Generalnie od zmierzchu astronomicznego, czyli gdy Słońce jest 18 stopni poniżej horyzontu. Ale to w zależności od obiektu/zjawiska, te stopnie nie są "sztywne". Słońce obserwuje się przecież za dnia, nie ?
 11. W sumie jak się tak zastanowię to kilka lat obserwuje a "porządku" z Messierem nie zrobiłem. Trzeba chyba wrócić do obserwacji ...
 12. Karol_C

  SW UWA 8 mm

  Sprzedany Temat do zamknięcia.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)