Skocz do zawartości

Czy to zorza?


predatoraf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj przymierzałem się do zobaczenia spadających perseid, jednak po godzinie obserwowania sobie odpuściłem, moją uwagę jednak przykuło inne zjawisko, a mianowicie.. hmm jak by to nazwać. Powiem tak: Jak by nad chmurami zawisło UFO, i z mojej perspektywy widzenia, widać było tylko szybko poruszające się po okręgu mgiełki/światła.

Zjawisko utrzymywało się jakieś 40min, użyłem lornetki i widać było kilka bardzo szybko poruszających się, jak już wspomniałem po okręgu niebieskich poświat. Z oddali (z mojego okna) na niebie było to widoczne jako hmm.. korona, jednak zjawisko było tak słabo widoczne, że po spojrzeniu na wyświetlacz aparatu, musiałem odczekać ok 2min, żeby znowu zjawisko zaobserwować. Zrobiłem ponad 100 zdjęć i 3filmy w HD, jednak, zjawiska nie udało mi się uwiecznić.

Mieszkam w Witkowie (koło Wałbrzycha) czy możliwe, że to była zorza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorza to nie byla napewno ale na 99% byly to swiatla z dyskoteki. Wiele klubow ma takie reflektory ktore na niebie wyswietlaja np 5 okregow poruszajacych sie wokół wspolnego srodka. Co jakis czas zatrzymuja sie a potem znow ruszaja. Przez jakis czas tez to mialem. Lokal oddalony odemnie o 12km wyswietlal mi tanczace okregi na moim niebie ;-). Jesli niebo jest bezchmurne, to praktycznie tego nie widac ale gdy sa chmury to wyglada to jak ufo :-)

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tylko Ty, bo ja tak samo miałem w sumie zaraz wiedziałem, że to światła dyskotekowe tak jak pisał Mariusz tylko nie wiedziałem skąd jak daleko, wiesz mojej miejscowości są pagórki ja też mieszkam na jednym z nich, więc tego typu zjawisko widziałem jak by światło wydobywało się z pagórka i przesuwało się z zachodu na północ bardzo szybko, te okręgi świetlne przypomniały mi kocią łapkę, no cóż, jak nie lampiony chińskie, to laserowe widzi misie mamy na niebie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)