Skocz do zawartości

Charon_X

Zjawiska atmosferyczne
 • Zawartość

  2259
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  22

Ostatnia wygrana Charon_X w Rankingu w dniu 18 Lipiec 2019

Charon_X posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

2533 Excellent

O Charon_X

 • Tytuł
  Opiekun - zjawiska atmosferyczne
 • Urodziny 12.02.1983

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Koszalin

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Koszalin

Ostatnie wizyty

 1. Pewnie długo potrwa jak będą cały czas przyjeżdżać potencjalnie zarażeni z zagranicy. Kwarantanny domowej nikt nie dopilnuje, a poza tym musi jeszcze przyjechać czymś z lotniska do domu. Nie sugerowalbym się samymi przypadkami zgonów, jak się to rozniesie to sparaliżuje służbę zdrowia i będzie jeszcze drugie tyle zgonów na inne choroby, których nie będzie miał kto leczyć ani gdzie. Poza tym im dłużej to potrwa tym większy będzie kryzys ekonomiczny. Znowu wróci fatalna sytuacja sprzed 10 lat.
 2. Śmiertelność nie jest procentowo duża, ale jest ogromna zaraźliwość. Mimo, że z kilkanaście procent potrzebuje pomocy szpitalnej, to wystarcza aby sparaliżować całą służbę zdrowia.
 3. Jak dla mnie dobry pomysł, nie wiem czy jest sens robić dodatkową ankietę - wszyscy obserwują co się dzieje.
 4. Ja bym proponował wstepnie przenieść na maj (okolice nowiu), jeżeli nie wyjdzie to wówczas odwołać, a jubileusz przenieść na jesienny zlot - i tamten wydłużyć do 4 dni.
 5. Mozna już pomysleć o przesunięciu zlotu wstępnie na maj. Mało prawdopodobne (praktycznie bliskie zeru), aby odwolali wszystkie ograniczenia do tego czasu. Jeżeli jakims cudem będzie zielone światło to raczej niewielu będzie chciało przyjechać, bo obawy o zarażenie, sytuacja z urlopami itp. Miałem brac kilka dni urlopu na ten zlot, ale teraz nie ma sensu, a musiałbym zgłaszać już teraz - przed ustaleniem grafiku kwietniowego.
 6. Jak wiadomo wprowadzono zakaz wychodzenia, pozostał balkon, na Wenus było już za późno, poza tym chciałem coś z DS, a wg prognoz to ostatnia nocka pogodowa. Spróbowałem ASI 224 nagrać Eskimosa - 6 sek. klatki - 40% z 200 klatek - teleskop ED 102/714. Nie do końca trafiłem z ostrością, chociaż pewien potencjał jest.
 7. Wenus z poniedziałku :), jak na razie najlepszy mój materiał, nie wiem czy więcej z tego zestawu wycisnę. Jak poprzednio SCT8"+Chameleon 2. Wersja normalna i drizzle 1,5x :
 8. Czy w związku z nowymi ograniczeniami nie można jeździć na obserwacje - zakładając jazdę samemu w nocy na zadupie, gdzie i tak nikogo się nie spotka.

  1. Alice

   Alice

   Zależy na jakiego policjanta trafisz ;) Wg mnie problem i ryzyko tkwi gdzie indziej. Pytanie czy nie obawiasz się w tym momencie jakiegokolwiek wypadku komunikacyjnego? Uwierz mi, ostatnią rzeczą jakiej komukolwiek teraz potrzeba to korzystanie ze służby zdrowia...

  2. Karol_C
 9. Chciałem wysłać zdjęcie teraz, ale wyskoczyło, że adres mailowy nieprawidłowy.
 10. A może zostanie termin zmieniony o miesiąc czy dwa. Dlatego jeszcze można na liście pofigurować. Bo tego zlotu za miesiąc raczej nie widzę.
 11. Wenus z 14 marca. SCT 8" + Chameleon 2 . Składanka metan + UV: Próbowałem też z ASI 224 (przerbione na BW, obróbka ImPPG, samo UV, też cos tam widać: I z tego samego avi bez konwertowania na BW, ale w Registaxie cieżko coś wydobyć (IMPPG tylko BW):
 12. 100 lat 🙂
 13. Dziś o połowę zakażeń więcej niż do tej pory. Nieciekawie się robi. Co do samego koronawirusa to są wersje od czegoś ala grypa na broni biologicznej kończąc.
 14. Pamiętam jak to forum otworzyłeś, trochę zdegustowany sytuacją na innym forum. Początkowo nawet nie wierzyłem w powodzenie - po co kolejne forum, a teraz ciężko by było teraz sobie wyobrazić wirtualny astroświatek bez FA. Tymbardziej, że jestem jakoś najbardziej związany z tym forum, tu mam najwięcej znajomych poznanych w realu.
 15. Jest 1,5 miesiaca od zlotu, nie ma rokować, bo sytuacja ciągle się zmienia. Wszystko zależy jak się sytuacja rozwinie - myślę, że jak się skończy na kilkuset zarażonych i kilkunastu zgonach to nie będzie najgorzej, gorzej jak się rozwinie jak we Włoszech. Za miesiąc może równie dobrze odbyć się zlot, jak też może być zakaz opuszczania miejsca zamieszkania.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)