Skocz do zawartości

Charon_X

Zjawiska atmosferyczne
 • Zawartość

  1812
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  15

Ostatnia wygrana Charon_X w Rankingu w dniu 8 Wrzesień

Charon_X posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

1635 Excellent

O Charon_X

 • Tytuł
  Opiekun - zjawiska atmosferyczne
 • Urodziny 12.02.1983

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  xcbfcb

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  gffg

Ostatnie wizyty

5584 wyświetleń profilu
 1. Fotki Księżyca

  Fotki Księżyca - Canon350D+Tair 300mm z 29.08 (pierwsza kwadra) i z 06.09. (pełnia) + wersje z filtrami kolorowymi pomarańczowym, zielonym i żółtym.
 2. Słońce na dziś

  W końcu zestackowałem zdjęcia Słońca jakie robiłem na wyspach. Niestety tylko Canon 350D + Tair 300mm (jeszcze z niepełnoaperturową folią). AS2+irfanview - stack po kilka klatek. Fotki odpowiednio z 1, 5, 6 września i 2 października.
 3. Słoneczny ATM

  CIekawe jaki będzie ostatni level - może to http://www.astroshop.eu/lunt-solar-systems-solar-telescope-ls230tha-ota/p,46543
 4. Nowy wydawca Astronomii

  O właśnie, bo listopadowym numerze chyba będą fotki z wrześniowej edycji konkursu ?
 5. Ooo Jacek wziął udział w konkursie foto , chyba pierwszy raz :)

   

  1. Jacek E.

   Jacek E.

   Kiedyś musi być ten pierwszy :)
   I oby nie ostatni bo coś małe zainteresowanie pociągnięciem kolejnej edycji :(

 6. Rozweselacz - czyli wszystko z humorem.

  Pamiętacie, że miał być koniec świata 23 września ? Otóż okazało się, że autor się pomylił w obliczeniach i teraz ma być 15 października, a w zasadzie ma się rozpocząć i trwać 7 lat. Jak teraz nie przyleci Nibiru, to chyba trzeba będzie wskrzesić Sumerów, może oni ustalą termin apokalipsy. http://nt.interia.pl/raporty/raport-niewyjasnione/strona-glowna/news-kolejny-koniec-zaczyna-sie-15-pazdziernika,nId,2450720
 7. Saturn 2010 - 2017

  Można cytowac całe posty z fotkami, pisać super i zbierać jeszcze lajki za to ;).
 8. Dziękuję wszystkim za głosy, reszcie uczestników za rywalizację i gratulacje dla pozostałych "pudlarzy". Trochę emocji było i śledzenia postępów w głosowaniu, spory czas byłem praktycznie exe-quo z Tomkiem na 3 miejscu, potem zacząłem tracić i wczoraj rano jak sprawdzałem byłem święcie przekonany, że skończę na 4 miejscu. Dzisiaj sprawdziłem tylko dla potwierdzenia, po chwili dopiero zajarzyłem, że fotka Tomka dogoniła fotkę Łukasza i są exe-quo na 2 miejscu, czyli mi przypadnie 3. Fajnie, że się udało, bo nie wiadomo kiedy mi się uda zrobić kolejną fotkę nadającą się do rywalizacji w konkursie, tym bardziej, że jestem za granicą, prawie bez sprzętu, który został w Polsce, w centrum miasta bez balkonu, z brudnymi oknami niedającymi się otworzyć. Z drugiej strony w Polsce bym nie miał pogody, bym nie miał pogody i nie złapał tej zorzy. Jak już było nie raz powiedziane, czasem wystarczy trochę szczęścia i prosty sprzęt, aby złapać jakieś niecodzienne zjawisko lub fajne ujęcie, aby móc rywalizować z DSowo-planetarnymi behemotami ;). Cieszy też, że coraz więcej osób osiąga sukcesy w tym konkursie, gdzie wcześniej liczyło się głownie kilka osób.
 9. 15 Autor: Adrian Augustyniak Miejsce: Perth (Szkocja) Data: 08.09.2017 Obiekt: Zorza Polarna Montaż: mini statyw foto Detektor: Canon 350D + Fish Eye Samyang Obróbka: Irfanview Akceptuję regulamin konkursu.
 10. Doświadczenia z chemii

  Swego czasu dwuchromian potasu można było kupić w sklepie z artykułami fotograficznymi. W książkach Sękowskiego nic nie było o jego toksyczności, nawet pisano o chromiankach do mycia szkła laboratoryjnego. Więc jakąkolwiek toksyczność musiano wykryć dość niedawno i teraz wątpię aby był tak dostępny jak wcześniej. Zresztą tutaj ma być eksperyment w szkole pod okiem nauczyciela z chemii, więc to raczej od niego zależy czy zdecyduje na takie czy inne doświadczenia i zapewne też od tego czy w laboratorium szkolnym takie odczynniki są. Zawsze można poszukać na YT doświadczeń bezpieczniejszych. Co do toksyczności - są związki kadmu, osmu, talu, cyjanki, fosfor biały, fluor z którymi w amatorskich warunkach eksperymentować raczej nie można. ;).
 11. Doświadczenia z chemii

  Pytanie jest takie do czego twoja córka ma dostęp. Mi się takie hobby w dzieciństwie zakończyło z powodu braku surowców sprzętowo-odczynnikowych ;). Rozkład dwuchromianu amonu jest ciekawy, chociaż osobiście nie robiłem: Węże Faraona (ale trzeba mieć Rodanek rtęci) Ale jest wersja z prostszymi odczynnikami:
 12. Również gratuluję. Fotka Mirka była moim faworytem do zwycięstwa, swietne ujęcie. Oczywiście Fotki Łukasza i Darka również bardzo dobre. Jeśli o mnie chodzi, to wydawało mi się, że moje zdjęcie wypadnie znacznie lepiej, powtórzenie ankiety było dla mnie dość nerwowe, bo na swoich 2 fanów z pierwszej ankiety musiałem czekać aż do ostatniego dnia głosowania :P.
 13. Kasjopeja – królowa jesiennych nocy

  Pod względem gromad otwartych Cassiopea jest jednym z najciekawszych gwiazdozbiorów i nie trzeba super warunków do ich łapania. Raz czy 2x poświęciłem całą obserwację Kasjopei.
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2017)