Skocz do zawartości

M27 + moje relacje z astro-wakacji


Rekomendowane odpowiedzi

Te wakacje astro spędziłem razem z Elayem i Bandrosem . Zwiedziliśmy 4 miejsca : Bory Tucholskie, zlot TZMA, miejscówka bydgosko-toruńska oraz zlot AstroShow.

Bory Tucholskie - na prawdę polecam to miejsce, niebo bardzo ciemne jeżeli wybierze się odpowiednia okolice . Nam niestety nie przypadło za dużo pogody także nie posiadam żadnych relacji .

TZMA - ot tak była pogoda lecz LP toruńskie nie nadawało się do robienia zdjęć dlatego też towarzystwo najważniejsze :)

Miejscówka - 53 03N 18 17E polecam to miejsce dla miejscowych ! Od strony NW i SE jest lekkie lp od Bydgoszczy i Torunia ale inne strony świata są nietknięte i można podziwiać mocną drogę mleczną . Niestety na nasze nieszczęście mieliśmy awarię zasilacza i zdjęć także nie zrobiliśmy.

AstroShow - przyjechaliśmy na czas ( około 20 ) kiedy zachodziło słońce , jak się później okazało była to najbardziej udana wyprawa. Już o 21 byliśmy zakwaterowani i zaczęliśmy rozkładać sprzęt . Około 22 było na tyle ciemno że już można było zaczynać zabawę z guidingiem i tym tropem zaczęliśmy robić zdjęcia około 23 kiedy reflektor się schłodził . Dzięki zdjęciu poniżej udało mi się zająć drugie miejsce w konkursie astrofoto wykonanym na zlocie. :) Pierwsze osiągnięcie w moim hobby dokonane .

Ogólnie na 10 nocy jedynie 4 było bezchmurne

Wrzucam 2 wersje ponieważ nie mogłem się zdecydować .

200 min materiału

SW 150/750

Sbig 2000XCM

HEQ5

Pełne klatki tutaj : http://imageshack.us/g/269/m2724082012full2.jpg/

post-651-13769985505_thumb.jpg

post-651-137699855064_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ogólnie na 10 nocy jedynie 4 było bezchmurne" JEDYNIE? Wygraliście w lotto  ;)

Szkoda, że was nie poznałem osobiście na delcie ale okupowałem intensywnie 16"... no a niebo na szczęście się rozchmurzyło i co prawda było tak na 4 no może 4+ ale można było co nieco zobaczyć.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak Alan wszystko ustawił i fotka się smażyła to obchodziliśmy wszystkich po kolei , byliśmy też i u Ciebie  :)

Ja zwracałem uwagę organizatorowi że  na plakietkach oprócz nazwisk powinien być nick z forum ........ a tak nikt nie wiedział kto jest kto, chyba że się wypytywał , ale przy tej ilości ludzi .... 

Pozdrowienia i do zobaczenia  :D

WO 81GT / CEM26 / ASI 1600 MC / L-Extreme / L-Pro
SCT 8” AZ
https://www.astrobin.com/users/Elay/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna fotka, gratulacje :)

Prowadzenie montażu idealne.

Można ewentualnie podciągnąć kolor gwiazd.

Z tymi gwiazdkami to prawda, ale Allano cały czas się uczy i robi duże postępy, mi nie pozwala ingerować i w sumie chwała że chce sam  :D

Pozdrowienia

WO 81GT / CEM26 / ASI 1600 MC / L-Extreme / L-Pro
SCT 8” AZ
https://www.astrobin.com/users/Elay/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024