Skocz do zawartości

Za siebie!


Rekomendowane odpowiedzi

Tzn melduję się z fotką z Zatomia:) Oczywiście ciemne warunki pozwoliły pokazać nawet canonowi pazury.

Tak sobie napisałem parę zdań, coby nie kopiować z Wiki...

Dużo w tym rejonie nieba się dzieje. Jest dynamicznie, kolorowo, mrocznie i pięknie jenocześnie. Łabędź lecący przez całe lato na naszym nieboskłonie każe nam kierować na siebie teleskopy. Znajdziemy w nim różne dziwne rzeczy - miotłę wiedźmy bez wiedźmy, welon, półksiężyc, nawet Amerykę i pelikana. Naukowcy badają w nim tajemnicze, najsilniejsze w naszej galaktyce źródło promieniowania rentgenowskiego - układ podwójny Cygnus X-1, zawierający masywną czarną dziurę. Pobudza wyobraźnię...

Cały owiany jest mgławicami i otoczony mrowiem gwiazd. Tak też jest w okolicy jednej z jego głównych (podwójnych) gwiazd - Sadra.

W tym kadrze, oprócz Gamma Cygni widać też gromadę gwiazd oznaczoną jako NGC6910, fragment mgławicy Motyl oznaczonej jako IC1318 oraz mgławicę pyłową między "skrzydłami" oznaczoną jako LDN 889.

Co ciekawe Motyl nie jest rozświetlony przez Gamma Cygni, lecz przez widoczną jedynie podczerwieni silną gwiazdę typu O (popraw mnie Statek jeśli źle piszę;))

37x8minut, ISO800, Canon350D mod, SW80ED

post-234-13769985765_thumb.jpg

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołałeś mnie do tablicy :)

Szukałem w sieci co podświetla tą mgławicę i na razie nic nie znalazłem, będę jeszcze próbował.

Ale  fotka wygląda bardzo fajnie, tym bardziej jest świetna, że zrobiona bez filtrów typu H-alfa. Daje to obraz jakości nieba w Zatomiu.

Jedyne co mi się nie całkiem podoba to plaskaty Sadr, no ale taka jest uroda refraktorów i tego się nie przeskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wy z tyłu na polu też mieliście ciemne niebo?  ;) Nie myślałem, że tyle wyciśniesz z tego Canona.

Pzdr

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi się nie całkiem podoba to plaskaty Sadr, no ale taka jest uroda refraktorów i tego się nie przeskoczy.

No tak, dla mnie to nie jedyny mankament;), ale jedyny z którym kompletnie nie wiem co zrobić...Bo jest to po prostu jasna, przepalona gwiazda. I tak już ją nieco zmniejszyłem. Pozostaje mi spróbować popracować nad barwą, jeszcze zmniejszyć może...Będzie ciężko, ale zobaczymy

Ale przygrzales! :o Jedno z lepszych zdjec robione Canonem jakie widzialem :)

To mało widziałeś widocznie ;) Muszę jeszcze popatrzeć na balans kolorów, bo widzę, że ludzie raczej ładują tu dużo czerwonego. U mnie jakoś wyszło bardziej....urozmaicone...:)

Nie myślałem, że tyle wyciśniesz z tego Canona.

Canon ma możliwości. Oczywiście do kamery ma się nijak, ale cóż - po przejściu na kamerę, to będzie czysta przyjemność:) chyba. Na polu było ciemno ale wiało że heeeej!

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty też "łaziłeś" cholera wie gdzie ........ i proszę , naprawdę dopracowana fotka , mimo szkwałów.

Muszę tu poprzeć przedmówcę - jesteś mistrzem Canona !!!

Bardzo mnie ciekawi co będziesz wyprawiał jak dosiądziesz kamerkę , np z linku qubanosa

WO 81GT / CEM26 / ASI 1600 MC / L-Extreme / L-Pro
SCT 8” AZ
https://www.astrobin.com/users/Elay/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024