Skocz do zawartości

Rzeszów i okolice


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Może jednak dziś mamy szanse..idąca od Węgier poszarpana dziura sprawi że może być trochę nieba?

http://www.sat24.com/pl/hu

A Wy jak myślicie?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Ja już się poddałem - u mnie od rana leje i leje, że niedługo pojawią się olbrzymie jeziora. Te niby dziury na sky24.com to tylko takie podpuchy żeby na duchu nie upaść. Dzisiejsza pogoda to chyba już wszystkich dobija  >:(

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Podkarpaciu jest biały cirrus. 

PS. Nie spadła tu jeszcze nawet kropla deszczu! Jest, jest chmura burzowa  której ogon jeszcze jest nad Węgrami, środek nad Słowacją a czoło oblepiło Bieszczady i Rzeszów! Kurcze chyba słyszę pomruk burzy za oknem  ;D

Ale za 2-3 godziny sobie pójdzie i wtedy będzie szansa.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę na sat24.com to ten rejon burzowy nie jest taki mały i nie życzyłbym wam długiej burzy. Aby jak najszybciej sobie poszła.

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 1 rok później...

Witam syskich z Rzeszowa i okolicy,

co prawda jestem jeszcze bardzo zmęczony po ostatnich "włajażach", ale póki jest pogoda, może warto pomyśleć czy jej nie wykorzystać i dzisiaj nie wybrać się na obserwy w jakimś dogodnym miejscu dla wszystkich, jednocześnie wybierając ciemne miejsce.

Na obserwację Słonka dzisiaj nie mam siły i weny twórcze, więc ten temat można sobie odłożyć na inny dzień.

Mam nadzieje, że dzisiaj dopisze frekwencja i będzie nas minimum 6 osób. Miejsce ustalimy troszkę później, jak będzie już wiadomo kto jedzie.

Omegon 22x85, Omegon 16x70
Meade LB12", 
TMB-LZOS Apo 105/650,
NEQ6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś i tak się szykuje zachmurzenie 100%. Jutro po 22 ma być czyste niebo to mogli byśmy się zgadać na jakiś krótki wypadzik. Proponuję 49.988294,22.043510 lub 50.012538,22.130742.

Astro3, refraktor 70/700, zoom 8-24 mm, canon 1100d niemod, DO Discovery 10x50, Celestron SkyMaster 20x80, Nikon P900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja i Janusz robimy małe spotkanie w okolicach Kolbuszowej. Spotkanie organizujemy w celach testowych montażu i jeżeli dołączy do nas Bajastro, to zrobimy jeszcze test jego nowego nabytku.

Zbieramy się na rynku w Kolbuszowej około 19, zapraszam wszystkich chętnych.

Omegon 22x85, Omegon 16x70
Meade LB12", 
TMB-LZOS Apo 105/650,
NEQ6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś i tak się szykuje zachmurzenie 100%. Jutro po 22 ma być czyste niebo to mogli byśmy się zgadać na jakiś krótki wypadzik. Proponuję 49.988294,22.043510 lub 50.012538,22.130742.

myślę, że dzisiaj nie damy rady pojechać w Twoje miejsca, bo spotkanie z Januszem mam już w planach od bardzo dawna, a on mieszka w tamtych stronach, więc jemu nie będzie po drodze, ale jak chcesz, to możesz do nas dołączyć, ja mam miejsce w samochodzie i chętnie kogoś zabiorę z Rzeszowa.

Omegon 22x85, Omegon 16x70
Meade LB12", 
TMB-LZOS Apo 105/650,
NEQ6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolbuszowa w sumie niedaleko ale na 19 na pewno nie dam rady.  Bardziej coś 22:30 lub później tylko.

Astro3, refraktor 70/700, zoom 8-24 mm, canon 1100d niemod, DO Discovery 10x50, Celestron SkyMaster 20x80, Nikon P900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzisiaj nie damy rady siedzieć do takiej godziny, w tym tygodniu ma być jeszcze parę pogodnych nocy i może wtedy będzie okazja żeby się spotkać. My planujemy siedzieć max do 22.

Omegon 22x85, Omegon 16x70
Meade LB12", 
TMB-LZOS Apo 105/650,
NEQ6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja ze względu na małe dzieci nie mam możliwości przed 22.  Trudno to umówimy się kiedy indziej (po 22)

Astro3, refraktor 70/700, zoom 8-24 mm, canon 1100d niemod, DO Discovery 10x50, Celestron SkyMaster 20x80, Nikon P900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

doszły mnie słuchy, że dzisiaj wieczorem będzie pogodnie, może warto zorganizować jakiś mały wypad terenie.

W niedziele zaś można zrobić małe spotkanie za dnia w celu obserwacji Słonka, oczywiście jeżeli będzie pogoda.

Myślę, że miejsce obserwacji jak zwykle będzie w okolicach Kolbuszowej, Sokołów Małopolski itd.

Omegon 22x85, Omegon 16x70
Meade LB12", 
TMB-LZOS Apo 105/650,
NEQ6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pogoda w prognoz na Rzeszów ma się zacząć robić od ok 16. Może się wybiorę dziś po 22 na jakieś lornetkowanie. 

Astro3, refraktor 70/700, zoom 8-24 mm, canon 1100d niemod, DO Discovery 10x50, Celestron SkyMaster 20x80, Nikon P900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert ja przepraszam ale nie dam rady, późno wróciłem z Tarnowa i zanim zobaczyłem na forum, że napisaleś to wypiłem piwko. Zresztą i tak jestem zmęczony po wczorajszym wypadzie i całym dzisiejszym dniu.

Omegon 22x85, Omegon 16x70
Meade LB12", 
TMB-LZOS Apo 105/650,
NEQ6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)