Skocz do zawartości

Alice

Użytkownik
 • Zawartość

  652
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana Alice w Rankingu w dniu 29 Wrzesień 2018

Alice posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

731 Excellent

1 obserwujący

O Alice

 • Tytuł
  Syriusz

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Bydgoszcz/Biłgoraj

Ostatnie wizyty

14273 wyświetleń profilu
 1. piotrkusiu - no przeca tak właśnie napisałem wyżej
 2. No, ale w jakim sensie "wyżej niż ISS" skąd wiesz na jakiej wysokości był? Przecież nie jesteś w stanie ocenić tego, szczególnie bez wiedzy czym to jest.
 3. Sprawa jest ciekawa, to na pewno. Powtarzające się serie mogłyby świadczyć właśnie o rotującym (nie osiowo) satelicie oddalającym się od Ziemi. Cały czas jednak mam wrażenie, że to musi być coś w ziemskiej atmosferze, ale pomysłów nie mam.
 4. Dzisiaj z Bydgoszczy
 5. Na zlocie w Bieszczadach w zeszłym roku widzieliśmy coś bardzo podobnego na niebie. Również w zenicie w gwiazdozbiorze Łabędzia. Punkt prawie nie zmieniał położenia i też mrugał. Obserwacje lornetką niewiele wniosły. Obiekt błyskał na jakieś 4-5 mag chyba z podobną częstotliwością. Jedyne wytłumaczenie jakie mi wtedy przychodziło na myśl to rotujący (nieczynny, niekontrolowany) satelita na wysokiej orbicie (powolna prędkość obiegu) lub na orbicie silnie eliptycznej będą właśnie blisko apogeum. Jeśli miałby to być obiekt w atmosferze to jedyna możliwość to balon meteorologiczny z diodą ostrzegawczą (taką na wzór samolotów). I ku temu drugiemu wyjaśnieniu bardziej się skłaniam teraz, choć trudno oczekiwać, żeby balon przemieszczał się aż tak wolno.
 6. Nie no nie mówię, że nie ma "tajnych" satelitów, ale nie zgadzam się na tworzenie idiotycznych sensacji z tego oraz tworzenie obrazu o rzekomej "masie szpiegowskich tajnych satelitów na niebie". Obecnie nie ma czegoś takiego jak wystrzelenie rakiety niepostrzeżenie przez ludzi. Z resztą nigdy właściwie nie było. Każdy start, nawet jeśli ładunek jest sam w sobie tajny, jest śledzony, jeśli nie przez NASA, to przez inne agencje, a jeśli nie przez agencje to przez amatorów. A jeśli ładunek jest tajny, to tym bardziej większe jest zainteresowanie amatorów śledzeniem jego orbity. Poza tym mamy kilkanaście tysięcy satelitów na orbicie, tajnych z tego jest może mniej niż 1% (strzał). Stąd zakładanie z góry, że każdy przelatujący satelita na niebie (w ogóle bez sprawdzenia baz danych przez kolegę powyżej) jest co najmniej irracjonalne. Ja jednak założyłem że kolega jest "z tych od UFO i spisków", którzy masakrycznie naginają fakty do swoich urojeń, bo to nie pierwszy raz już.
 7. Już Ci chyba pisałem, żebyś sam sobie identyfikował satelity skoro masz taki zapał, ale chyba nie dociera do Ciebie. https://www.heavens-above.com/ https://www.calsky.com/cs.cgi/Satellites? https://astropolis.pl/topic/6884-orbitron-program-śledzący-satelity/ Spisuj dokładnie to co spisujesz, czyli: - miejsce obserwacji - trasę przelotu na niebie (kierunek, koło których gwiazd przeleciały itd.) - dokładny czas przelotu, godzinę (warto mieć też dobrze zsynchronizowany zegar Dzięki takim zapiskom będziesz mógł identyfikować satelity na stronach w internecie lub w programie Orbitron. Nie używałbym do tego programów typu Stellarium, czy Sky Safari, bo one mogą mieć, albo małe bazy danych, albo nieaktualne orbity. Insynuacje, o "tajności" i "dlaczego nikt o tym nie mówi" proponuję leczyć w psychiatryku.
 8. Kapsuła Dragona-2, która była na ISS i wróciła wybuchła dziś podczas testów. Właściwie można powiedzieć, że nie zobaczymy w tym roku załogowego lotu od SpaceX. Cóż, tak bywa w tej branży, dobrze że nikt nie ucierpiał Link do nagrania za stroną: https://www.forum.kosmonauta.net/index.php?topic=68.msg131323#msg131323 A tutaj zwolnione tempo:
 9. NASA strzela kolorowymi gazami w atmosferę, pięknie komponują się z zorzami:

   

  1. Jacek E.

   Jacek E.

   I syfi niebo. Teraz oprócz złomu latającego wokół Ziemi, którego cały czas przybywa
   Debris-GEO1280.jpg

   będą jeszcze głupie kolorki tłumiące obrazy obiektów :(

  2. jolo

   jolo

   Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości czy chemtrails to fikcja czy nie :P 

  3. Jacek E.

   Jacek E.

   A, o tym to już się nawet pisać nie chce :( 
   Ale człowiek to odporna istota.....

 10. Warto się przygotować przed próbami teoretycznie. https://www.cloudynights.com/articles/cat/articles/observing-skills/the-jet-of-m87-r1336 https://www.cloudynights.com/topic/261608-jet-in-m87/page-2 https://www.cloudynights.com/topic/165744-jet-in-m87/
 11. Ech... a mogliśmy spróbować z dżetem w M87 przez 20" na zlocie....
 12. Już tej nocy start drugi Falcona Heavy z satelitą Arabsat-6s. Będzie odzysk wszystkich stopni jak i owiewek ładunku. Start około północy naszego czasu - dokładna godzina chyba nie jest pewna. https://spaceflightnow.com/2019/04/01/falcon-heavy-arabsat-6a-preparations/
 13. Zimorodek też się czasami pokazywał:
 14. To jeszcze dodaję info o tym, że w czwartek o godz. 13 jest start Progressa MS-11 do ISS, a będą jeszcze wieczorne przeloty ISS (choć już dosyć nisko nad horyzontem...). Jeśli chodzi o powyższe tranzyty ISS to nadal aktualne. Piątkowy wypada nawet idealnie przez Zatom: Sobotni:
 15. A po co komu wolny internet, jeszcze ludzie kiedyś się w nim skrzykną przeciw władzy...
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)