Skocz do zawartości

Alice

Użytkownik
 • Zawartość

  563
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Alice w Rankingu w dniu 1 Październik 2017

Alice posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

511 Excellent

1 obserwujący

O Alice

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Bydgoszcz/Biłgoraj

Ostatnie wizyty

11597 wyświetleń profilu
 1. Przed paroma chwilami odbył się test statyczny silników Falcona Heavy. W bólach i znojach się to wszystko rodzi, ale jeśli test się udał to być może wreszcie w lutym poleci... I filmik z bliska: Króciutkie odpalenie.
 2. Obiekt tygodnia 21.01.2018 r. NGC 1999

  Od razu na myśl przychodzą mi szkice Łukasza https://astropolis.pl/topic/57331-eskimos-koń-i-dwa-engiece-w-szkicu/ https://astropolis.pl/topic/35959-lukasz83-obserwacje-pod-prawie-wiejskim-niebem/?page=3&tab=comments#comment-658975 Z tego co pamiętam rok temu w Odernem mi pokazywałeś tą mgławicę, ale chętnie bym sobie ten widoczek przypomniał. Ciekawe czy 22x85 cokolwiek pokaże.
 3. Żeby nie było tych "duszków" trzeba odwinąć muszle oczne - robię tak zawsze ze swoim Nikonem Action VII 10x50 (obecny Aculon), a każdy kto podchodzi do lornetki pyta mnie i się dziwi po co to robię - nie wiem czy ludzie są ślepi czy kokos im na głowę spadł Diafragma ma się odcinać ostrym kołem, a nie jakąś duszkowatą mgłą - popieram w 100%.
 4. Płaska Ziemia- smiać się czy płakać?

  Więc zmarnowałeś kilka dni życia na oglądanie zapętlonego filmiku z jakiegoś prywatnego kanału youtube udającego oficjalny stream z ISS. Na youtube nie ma oficjalnego streamu z ISS z tego co wiem. To są normalni użytkownicy, którzy wrzucają nagrania z dawnych spacerów kosmicznych pod funkcją streamu na youtube, ale jak widać ludzie są naiwni się nabierają. To dowodzi, że dzisiaj ludziom można wsadzić każdy kit w internecie. Jak to moja mama mawiała: gówno byście jedli jakby słodkie było. Youtube to nie wyrocznia sprawiedliwości. Oficjalny stream z ISS jest np. tutaj: http://www.n2yo.com/space-station/ Można sprawdzić zdjęcia z aktualną teoretyczną pozycją ISS ze strony http://heavens-above.com/ Mi się zgadza.
 5. Hmm wg map http://mapy.meteo.pl/ coś ma wisieć w powietrzu u Was, ale za to liczę że ten klin co ma wejść nad Bydgoszcz o północy stanie się faktem
 6. Nagrania Falcona 9 nie przestają nam dostarczać nowej perspektywy. Tym razem zupełnie nowe spojrzenie na start przez teleskop Meade LX200 w nocy. Fajnie wyglądają te gazy wylotowe. To jest misja tajnego satelity o nazwie Zuma. Nie za bardzo wiadomo więcej na ten temat. Podczas tego lotu testowano też jakieś nowe owiewki rakiety, większe.
 7. Na heliocentrycznej w okolicach Marsa. Zapewne musi być zachowana odpowiednia odległość od Marsa z powodu minimalizacji ryzyka zderzenia w dalekiej przyszłości (samochód raczej nie przechodził czyszczenia biologicznego z uwagi na tzw. contamination risk tak jak sondy które tam lądują).
 8. Start, który spowodował, niejeden pewnie, wypadek A tutaj Tesla załadowana na Falconie Heavy, czekamy na test statyczny silników i 15 stycznia start jeśli wszystko pójdzie gładko:
 9. Niestety już nie latają w trójkach. Trzecim składnikiem w formacji był górny stopień rakiety, którego orbita rozjechała się po czasie. Za to zdarza się że Iridium przelecą dwie lub nawet trzy jedna za drugą w kilkadziesiąt sekund po sobie ale to nie jest za częste
 10. Dziwny obiekt na niebie

  Hej odpisałem już na astropolis, piękna sprawa, zawsze chciałem to zobaczyć coś niesamowitego! https://astropolis.pl/topic/61656-dziwny-obiekt-na-niebie/?do=findComment&comment=706651
 11. Kolejny start SpaceX już tej nocy o godz. 2:27 polskiego czasu. Coś dla "nocnych Marków". http://www.forum.kosmonauta.net/index.php?topic=3085.msg112683#msg112683 Natomiast podobno wyciekło zdjęcie prywatnej Tesli Roadster, którą Elon chce wysłać w kosmos na orbitę heliocentryczną w pierwszym locie Falcona Heavy w styczniu. http://florydziak.com/blogger/2017/12/niezla-rozroba-w-spacex.html Jakkolwiek nadal jakoś nie mogę w to uwierzyć, może to jednak żart. http://www.forum.kosmonauta.net/index.php?topic=2077.msg112914#msg112914 EDIT, to jednak prawda! Tesla leci w kosmos! http://www.forum.kosmonauta.net/index.php?topic=2077.msg112950;topicseen#msg112950
 12. XV Zlot - nie wyłączone lampy

  Tak abstrahując od dyskusji na temat zgód itd. Czy za wyłączniki zapłaci gmina, czy może będzie z tym problem? W razie czego może jakaś zrzutka? Chętnie bym się dorzucił w razie potrzeby.
 13. Miałem sen....

  Uff... Dzięki za świetną relację, szkice protek cudne
 14. To jest szkic czy już nie

  A dlaczego miałby nie być? Szkic to szkic. Rysunek. Nie ważne czy ołówkiem, pędzlem w paintcie, czy pędzlem i farbami na kartce. Podstawowa sprawa to to, że w opozycji do słowa szkic jest słowo zdjęcie. Zdjęcie też może być analogowe i cyfrowe. Są różne rodzaje zdjęć, są różne rodzaje szkiców. Poddawanie tego co zrobiłeś ocenie słuszne/niesłuszne to nie jest kwestia wyglądu. To jest kwestia celu w jakim to w ogóle robiłeś. Po co? Chciałeś nam przekazać jak najwierniej to co widziałeś w wizualu w okularze, czy może to drugie, czyli dla sztuki artystycznej? Te dwie rzeczy się wykluczają. Ręka i papier rzadko kiedy pokona zabawę w symulator widoku dzięki obróbce na komputerze, ale za to dostarcza więcej walorów artystycznych. Przez to właśnie nigdy nie rozumiałem naszych konkursów na astroszkice, bo nie miały tych dwóch oddzielnych kategorii w sobie. Trudno żeby ktoś potrafił zrobić lepszy odręczny szkic M31 na papierze w kategorii wiernego przekazania widoku wizualnego niż pierwszy lepszy z brzegu komputerowy: Dlatego też nie sądzę, że słuszne jest zestawianie ich ze sobą w kategoriach rywalizacji w ogóle. Sądzę, że powinno się używać kategorii celowości.
 15. Zabawy z grawitacją

  Ten ma więcej funkcji: http://www.nowykurier.com/toys/gravity/gravity.html
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)