Skocz do zawartości
ignisdei

VIII ZLOT w Zatomiu 27-30 marzec 2014

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam jeszcze,,że to nie koniec naszych działań Zamkowych. Na wrześniowym zlocie będzie ciąg dalszy prelekcji i obserwacji, dzieciaki załapały bakcyla i już się pytają  o następne spotkanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zaprośmy ich do Zatomia to będą miały więcej możliwości obserwacyjnych - sporo sprzętu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To raczej by było logistycznie kłopotliwe, myślę że w czwartek lub sobotę (w piątek jest wykład w Pyrlandii dla gimnazjów) koło 19ej zrobimy na zamku prelekcję, a potem polookamy na Saturna, Andromedę i inne świecidełka. Całość max 2 godz. do 21ej. Koniec września już jest ciemno po 20ej chyba. Pojedzie kto chce z telepem, wystarczą 2 czy 3 telepy. Mogę tylko powiedzieć, że ten wykład który teraz miałem tam w Niemieńsku (tematem było Słonko) dał mi duży power i nie mówię tu o astropowerze tylko o życiowym. Pozdro :-)

• Like 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie wszystko jest do ogarnięcia nawet transport jak trzeba będzie to się załatwi lub jak Marek mówi wyjazd do zamku dla chętnych-( to już ustalimy z czasem). Tam też można po lukać.Tym bardziej że po wyłączeniu świateł na miejscu będzie ciemnia. A jaka frajda dla dzieciaków. Jak teraz nie zobaczą tych rzeczy z kosmosu to po skończeniu szkoły raczej nigdy nie będą miały możliwości.Taki to ich los.Więc możemy się przyczynić odrobiną dobrej woli. ;)  :) 

• Like 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakoś nie mogę się rozstać z tym wątkiem. 8)

No to jeszcze ode mnie panorama. A w zasadzie dwie.

post-604-0-43121300-1397582456_thumb.jpg

post-604-0-34121700-1397582475_thumb.jpg

I dla tych, którzy nie byli na Zamku w Niemieńsku

post-604-0-81090900-1397582434_thumb.jpg

PS: Zdjęcia warto zobaczyć w dużej rozdzielczości. Ja musiałem zmniejszyć i skompresować. Ale i tak jest ok.

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta