Skocz do zawartości

Morasko ? wyprawa poszukiwawcza 07-08.09.2013 r.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Panowie jadę z wami , nawet jak bym miał spać w swoim samochodzie  :)  :)

1. piotrkusiu
2. Krzysztof_K
3. Destiny
Może warto pomyśleć o takie wyprawie .

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Kolegom założenie nowego tematu.

I WYPRAWA POSZUKIWAWCZA FA - MORAWSKO 2015.

 

A ja przeniosę Wasze posty ....  Oczywiście serdecznie życzę udanej wyprawy 8)

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek dobrze pisze. Moim zdaniem w grupie mamy większe szanse , a chętni sami się znajdą :)  

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako, że na razie nie znalazłem działu w którym można się przywitać, to witam się w pierwszym poście :)

Cześć,

Na imię mam Radek. Jestem z Poznania.

Chętnie podepnę się pod Wasz wyjazd :)

Na Morasku bywam stosunkowo często (oczywiście poza rezerwatem, na polach).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za offtopic.gif Saperzy, ale czy na zlot się wyrobicie ???  http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/6644-xi-zlot-w-zatomiu-zapisy-11-13092015r/page-2

 

1. piotrkusiu

2. Krzysztof_K

3. Destiny

4. kenny

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Podepnę się do tematu i pokażę swoje znaleziska z 3 października 2015. Wyjechałem z Giżycka ok. 3 w nocy, 450km jazdy i można było próbować szczęścia. Poprzednim razem przez dwa dni nic nie znalazłem więc teraz byłem skazany na sukces (średnia 1 meteoryt na 3 dni poszukiwań). Poszczęściło mi się i znalazłem dwa kamienie z nieba. Niezwykle równe pod względem masy i rozmiarów - ważą po ok. 100g szt. Potwierdził ich pozaziemskie pochodzenie Krzysztof_K (test chemiczny) za co mu niezmiernie dziękuję :)

Oto moje kamienie:

 

dwa.jpg

morasko1.jpg

morasko2.jpg

  • Like 9

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)