Skocz do zawartości

Według AAVSO jesteśmy w czołówce finansowej świata.


rybi

Rekomendowane odpowiedzi

AAVSO wprowadziło nową kategorię członkowstwa - członek AAVSO z krajów rozwijających się ze składką roczną 25$ zamiast 75$. Członkowstwo daje dostęp do ekstra infrastruktury AAVSO (m,in. dostęp do VPHOT i VStar plugins, składać propozycje obserwów na teleskopy np. APASS, BSM).
I niestety Polska (na równi z czołowymi gospodarkami świata) do nich nie należy :(
Szczegóły można znaleźć tutaj
Każdy by wolał mniej płacić....

post-645-0-29779300-1379881232_thumb.jpg

 

PS
Moim zdaniem to jest temat dotyczący obserwacji gwiazd zmiennych.
Dlatego umieściłem go w niniejszym dziale.

EQ3_2 z napędem w RA + Cannon 400D + obiektywy 300/200/85mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAVSO wprowadziło nową kategorię członkowstwa - członek AAVSO z krajów rozwijających się ze składką roczną 25$ zamiast 75$. Członkowstwo daje dostęp do ekstra infrastruktury AAVSO (m,in. dostęp do VPHOT i VStar plugins, składać propozycje obserwów na teleskopy np. APASS, BSM).

I niestety Polska (na równi z czołowymi gospodarkami świata) do nich nie należy :(

Szczegóły można znaleźć tutaj

Każdy by wolał mniej płacić....

attachicon.gifAAVSO.jpg

 

PS

Moim zdaniem to jest temat dotyczący obserwacji gwiazd zmiennych.

Dlatego umieściłem go w niniejszym dziale.

Ludzie spoza UE nie mają świadomosci rozwarstwienia wewnątrz UE. Nawet ludzie z zachodu UE dziwując się niskim cenom towarów w Polsce nie zdaja sobie sprawy z tego, że medal ma drugą stronę w postaci odpowiedniej wysokości zarobków, już kilkukrotnie się z tym zetknąłem.

 

Na moim poziomie rozwoju (ameba) członkostwo w AAVSO nie jest do niczego potrzebne, zresztą i tak mi sie nie widzi dawanie moich ciężko zarobionych pieniędzy Amerykanom ;)

 

Może należy napisac do nich jakąś petycję, ale wątpię w skuteczność.

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest natomiast, że owe rozwarstwienie dostrzegają w obronie własnych interesów (chociażby sprawa wiz dla Polaków) ;)

O ile się nie mylę, to obowiązek wizowy wynika z % przyjezdnych z danego kraju, którzy po wygaśnięciu wizy, zamiast grzecznie wrócić, rozpływają się jak sen ;)

 

Oczywiście wynika to pośrednio z rozwarstwienia :) 

 

edit: Co ciekawe dostrzegli trudną sytuację Rumunów i Bułgarów...

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, to obowiązek wizowy wynika z % przyjezdnych z danego kraju, którzy po wygaśnięciu wizy, zamiast grzecznie wrócić, rozpływają się jak sen ;)

 

Jest to nowe dodatkowe kryterium, z tegorocznego projektu ustawy, która chyba (jeszcze?) nie obowiązuje...Wiem, że Senat USA zatwierdził, nie wiem czy Izba Reprezentantów też. Co ciekawe Polacy mieszczą się w normach, które ta ustawa przyjmuje :D

Tak czy owak, głównym kryterium jest procent odmów starającym się o wizę. Wynosi on 3% i Polska nawet się do niego nie zbliżyła (od kilkunastu do ok 10% w ostatnich latach). Nowa ustawa ma dać nadzieję (który to już raz), ponieważ daje amerykańskiemu ministrowi bezpieczeństwa wewnętrznego możliwość dopuszczenia kraju z...10%.

Od siebie dodam (starałem się o wizę, kilku znajomych też), że konsulat i ambasada pracują na pełnych obrotach, żeby procent nie był za niski. w krakowskim konsulacie znane jest nawet pewne okienko, które zajmuje się wyrabianiem procentów ;)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak - chodziło o procent odmownych decyzji, pokręciłem...

 

W każdym razie w rzeczonym komunikacie AAVSO jest też następująca wzmianka:

 

"If you are an educator, student, have a limited income or you are on a pension, your dues will be $37.50 per year."

 

Jest to jakaś opcja. Tylko jak  dowieść tego ograniczonego dochodu, zaświadczenie z roboty + jakieś tabelki porównawcze (dolar do PLN) + tłumaczenie przysięgłe? :D

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)