Skocz do zawartości

Problem z instalacją kamery CCD


Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to nawet nie wiedziałem jak zatytułować ten temat.

 

Od jakiegoś czasu próbuję przenieść sterowanie kamerką CCD z laptopa z Windows7, na laptop, na którym niestety jest Windows8. O ile na tym pierwszym działa bez zarzutu, to na Win8 nie chce już ruszyć (pisałem o tym na forum kilka tygodni temu, ale nie było odzewu). Syn zrobił więc wczoraj jakąś nakładkę Windows XP (nie pytajcie jak, bo nie mam pojęcia), no i kamerka ruszyła. Ale jest chyba jakiś problem z odczytem, bo zdjęcia są takie jak na obrazku w załączeniu.
To 10 sekundowy dark, ale tak samo robi np. krótkie biasy, więc moim zdaniem problem nie tkwi w samej kamerze tylko jej komunikacji z komputerem. Chodzi oczywiście o te poziome prążki, których nie ma gdy kamerą steruje pierwszy komputer (z Win7).

Czy ktoś wie i zechce się podzielić wiedzą w czym dokładnie może tkwić problem???  :-\

 

KK
 

post-53-0-79617700-1379917913_thumb.jpg

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, a jaka to kamerka ??
 

Nakładki (emulatora) niema co robić tylko najbezpieczniej moim zdaniem oczywiście, jest założyć na lapku oddzielną partycję z Win XP lub 7 (jeśli są pod 7 sterowniki kamerki i wszystko hulało) i przy starcie lapka wybierać start z W XP lub 7 - oczywiście 32 bity z 64 będą problemy przy starszym sprzęcie ze sterownikami. Gwarantuję, że problem zniknie :)

PS. Fajna teksturka Ci wyszła ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera Orion StarShoot DSMI II

Piszesz  do mnie nieco enigmatycznym językiem. Takich rzeczy samodzielnie nie zrobię. Nie każdy urodził się informatykiem.  Zniechęca już mnie ta sytuacja do tego stopnia, że przychodzą już mi do głowy myśli o zarzuceniu projektu, pozbyciu się wszystkiego i pozostawieniu jedynie lornetki :( Doszedłem chyba do momentu, w którym nie przeskoczę kwestii programowych, po prostu nie czuję tego i nie bawi mnie wieczne grzebanie w softach. Wypalam się. :(
 

Po cholerę tworzyć nowe oprogramowania, które nie są kompatybilne z poprzednim, skoro stare działało.? (pytanie retoryczne)
 

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie padaj duchem, może syn będzie umiał? Ja mam szwagra do takich zadań. Zrobił jakiś wirtualny dysk czy tam partycję na dysku systemowym. Mam tak, że przy właczaniu kompa musze naicsnąć F8 i pojawia się wybór systemu operacyjnego, jest do wyboru XP i 7. Używam XP do gier.

 

 Jeden system nie widzi oprogramowania z drugiego i vice versa, to jak dwa komputery w jednym - będziesz mógł sobie na XP zrobić profil w 100% pod astro. Na przykład. Oby miejsca na dysku starczyło ;)

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie wejdź sobie na stronę producenta tej kamerki i zobacz czy ma sterowniki pod win 8 . jeśli ma to dobrze. Ja też miałem problemy jak przechodziłem na win 8 i jak uruchomić kamerkę ale jednak się udało bo znalazłem takowe sterowniki i teraz sobie hula. Nie poddawaj się tylko szukaj

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem chyba do momentu, w którym nie przeskoczę kwestii programowych, po prostu nie czuję tego i nie bawi mnie wieczne grzebanie w softach. Wypalam się. :(

 

Po cholerę tworzyć nowe oprogramowania, które nie są kompatybilne z poprzednim, skoro stare działało.? (pytanie retoryczne)

 

Krzysztof - SPOKOJNIE to nie kwestie programowe, nic nie będziesz musiał grzebać - Syn Ci postawi nową partycję - będzie wiedział o co chodzi postawi na niej System Win7 32 - zainstalujesz kamerkę + niezbędne oprogramowanie, do astro i zrealizujesz projekt.

 

Po cholerę nowe ??  dla szmalu,  a ludzi mają w .... wychodzą z założenia, że jak kupiłeś sobie kiedyś CCD, do której nie chce im się pisać sterowników pod Win 8 to sobie kupisz nową. I tak to się kręci.

Dlatego ja zostałem i zostanę jeszcze na długo w lapku astro na Win XP - wszystko hula bezstresowo. Kamerka guide, kamerka CCD, robofocus, montaż itp. A na złość tym draniom i dla swojego komfortu psychicznego ;)

Głowa do góry - też nie lubię poniedziałku :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem już, ale nie znalazłem sterów do tej kamery pod Win8
Syn wprawdzie poradził sobie z tym problemem i kamerę uruchomił, ale jak widzicie powstaje piękna choć zbędna mozaika. I nie wiem co jest tego przyczyną.

Jacku, mój stary lapek z XP to już historia, od dłuższego czasu korzystam z laptopa syna z Win7, ale wolałbym mieć w końcu na swoim (drugim) i już nie pożyczać od niego. Ale czuję już bezradność.
 

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof - jeszcze raz proszę - SPOKOJNIE 8)

To jest godzinka roboty i będziesz miał na swoim nowym lapku dodatkowo system operacyjny jaki będziesz chciał. Chodziło wszystko pod Win 7 32 - będziesz miał Win7.

W czasie uruchamiania wybierzesz tylko 1 lub 2, z którego chcesz korzystać. Do pracy z projektem Win 7 a do pracy bieżącej ,,Nowością" Win 8, który masz zainstalowany fabrycznie na swoim wypasionym laptoczku ;)

Na nowym lapku licząc w dół numerację Windows stawiać można - na starym w górę już nie  :)

To naprawdę godzinka zabrana synowi z jego napiętego dziennego planu ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK już nie ważne, a sprawdzić możesz Mój komputer - PPM - właściwości i po prawej na środku pisze. Szukałem na stronach Oriona i dupa ;) zrób jak Jacek pisze. Typowe dla producentów po co masz uzwac wer.II jak możesz kupić wer.III która jest kompatybilna z W8. To samo z Canonem 350D najnowsze biblioteki dll go nie obsługuja trzeba mieć stare i podmieniac w programach.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci syn postawi dwa systemy na osobnych partycjach jak Jacek pisze i będzie git, ja tak mam W7 32bit do obsługi sprzętu astro drugi W7 64bit do zabawy w obróbkę jak siedzę sobie w pracy. Jak syn sie zna to jest specjalny program do W7 gdzie możesz sobie sam nazwać wyświetlane nazwy systemów podczas ich wyboru. Ja se nazwałem dla zabawy tak   :D

1 Observatory Control Software 

2 Astro Images Processing

 

I te nazwy mi się wyświetlają podczas wyboru, to tak poza konkursem ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024