Skocz do zawartości

NGC 1333 i sąsiadki


Rekomendowane odpowiedzi

Klasa materiał, fotografia i opracowanie - jak w światowego standardu specjalistycznym periodyku 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne zdjęcie i opis ,prawdziwy majstersztyk .

Wysyłane z mojego X10i za pomocą Tapatalk 2

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że lubicie takie analizy:) Przyzwyczaiłem się, że im bliżej ekliptyki, tym więcej fruwających odłamków, ale tej zmiennej to się nie spodziewałem. Jeśli to pojaśnienie jest od wyrzutu materii, to mogło to wyglądać bardzo podobnie jak na animacji:

 

3329ft2.gif

http://en.wikipedia.org/wiki/T_Tauri_type_stars

 

 

Jeszcze fotka z sesji w wyśmienitym toważystwie.

 

102rtpd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest prawdziwy opis "produkcji" zdjęcia. Zdjęcia, które jest naprawdę z wysokiej półki. Czasami warto się troszkę namęczyć ażeby uzyskać taki efekt finalny.

 

Gratuluję i pozdrawiam.

 

 

Ps: Miło, że wspomniałeś o tym "wyśmienitym towarzystwie" B) <_< O0  8)

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie Orome4 zaprzecza tezom stawianym przez niektórych, że kosmos w fotografii DS i czasie rzędu 1 doby jest statyczny.

Fenomenalna i dokładna analiza poszczególnych klatek, opracowanie pewnie zajęło więcej czasu jak zamiana fotonów na elektrony.

Cieszy oko, edukuje i ma jeszcze aspekt odkrywczy.

 

Zrozumiałem, że warto analizować poczczególne klatki nie tylko pod kątem ich prawidłowego zestackowania (tzn. złożenia w kupę).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już starczy tych słów zachwytu ;)  Na dyskach macie całe mnóstwo danych do analizy, wiec do dzieła! :))

Ostatnimi czasy nie bywam zbyt często na forach astronomicznych. Głównie z powodu natłoku zajęć domowo-astronomicznych :)

Niemniej po skontaktowaniu się z Łukaszem, postanowiłem napisać jedno bardzo ważne zdanie.

 

Trzymaj się blisko ekliptyki, a myślę że jeszcze nie jednym zaskoczysz! ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Brak pogody zmusza do odgrzewania starych schabowych :) Dlaczego nikt mi nie powiedzial, ze takie gowno zrobilem? Teraz chyba lepiej co? Material zlozony w Pixie. Jesli ktos wbija zeby w stol z braku materialu do obrobki, to zapraszam:

 

L:

https://www.dropbox.com/sc/d50z27srjevuuld/ApKP5Os5Iw

 

RGB:

https://www.dropbox.com/s/glifco3rq0huln2/RGB.tif

 

Flat:

https://www.dropbox.com/s/uq3aqz3c4ducdye/flat.tif

 

Mam negatywne doswiadczenia z kalibracja klatek przed skladaniem, dlatego dolaczylem flata osobno do recznego odjecia w ps. Biasow nie ma, darki nie wiem po co sie robi... ;) Nie moge sie doczekac kolejnego Zatomia - urlop juz potwierdzony :D

post-858-0-17105300-1391101041_thumb.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne jak dla mnie pobaw się funkcją LocalHistogramEqualization

 

post-10-0-51160700-1391120717_thumb.jpg

 

A propos z tego zdjęcia można piękne wrażenie 3D wyciągnąć ;)

Trochę jeszcze zabawy i kwalifikuje się do pierwszej ligi ;)

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)