Skocz do zawartości

Słowo "banowanie" i jak to widzę


Ekolog

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się tu gdzieś  (dlatego to piszę) wymiana zdań ze słowem "banowanie". 

Nowym chyba  w języku polskim ;)

 

Ja mam na ten temat pewne przemyślenia. Może kiepskie. Jakby coś nie tak w nich było to z góry przepraszam.

Wydaje mi się, że w regulaminach for (nie tylko astronomicznych)

powinna być jawna zasada, że forumowiacza co ma już kilkaset postów (ponad 199)

banować może tylko i wyłącznie główny właściciel forum.

 

Tak samo uważam, że forumowicza co ma co najmniej tysiac postów, nie powinno się publicznie ostrzegać

o potencjalnym zbanowaniu (wykazując mu jego wady)  bez ,wpisanej do regulaminu,

akceptacji głównego właściciela forum.

 

W tym sensie akceptuję to, że komuś kto ma na przykład  kilkanaście postów i  wrzuca dużo "różnych" informacji

Moderator może napisać (dla uspokojenia) coś w stylu "Uważaj chłopie bo sam Cię zbanuję"   [   "sam" => jednoosobowo :(   ]

i zalecam nowym nie gniewanie się o to.

 

Natomiast jak nowy forumowicz wniesie kiedyś swój kilkuset-postowy lub tysięczny wkład w forum

to powinien przewidywać, że za ten wkład jest chroniony przed (przypadkowym lub nie) zbanowaniem

bez akceptacji gownego właścicela forum. Lub publicznym postraszeniem i obgadaniem jego

strasznych wad bez zgody właściciela.

 

Unikanie tego tematu w regulaminach to może i sprytny, wygodny sposób ale moim zdaniem szkoda.

Ponadto uważam, że ważnych decyzji właściel nigdy nie powinien zostawiać swoim kierownikom

- wszak oni też są tylko ludźmi - mogą mieć akurat zły dzień (nie z własnej winy nawet).

 

Pozdrawiam

p.s.

Szansa, że to wejdzie do regulaminu jest niewielka ale jakby jednak weszło to miałbym jakiś swój maleńki wkład.

Jeśli pomysł uważcie za kiepski to przepraszam. Przemilczcie wtedy te moje wypociny  i tyle.

Czasem milczenie i brak Lajków jest ... dla mnie ... najgorszą karą :(

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Marku za to pytanie.

 

Oczywiście miałem na myśli to co napisałem!

 

Co najmniej 200 postów (czyli ponad 199) jakichkolwiek {sic!}

 

Zapewniam Cię, że Forumowiczka lub Forumowicz co by napisała tu 200 postów i w tym newet nie jeden procent o astronomii to jest zdarzenie bardzo teoretyczne ;)

Ona po prostu sama by sobie gdzieś poszła dalej, żeby gdzie indziej wstawić te swoje 200 srebrnych myśli ;)

Zapewne na forum wędkarzy, kajakarzy, itd. 

Bo ona nie potrafiłaby docenić tego że tu mamy ludzi jednak nie takich znowu tuzinkowych, lecz znających się i na technice i na kosmosie.

A gdyby ciągle pisała o tym samym, na przykład o środkach przeciwko komarom, to by nie dotrwała do 200 postu.

Przy 30-tym poście dostała by ostrzeżenie żeby już dała spokój z tymi komarami :)

Zatem potwierdzam: chodzi o jakiekolwiek posty - ta liczba jest widoczna pod awatarem. I przedstawiłem tu moją opinię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że Forumowiczka lub Forumowicz co by napisała tu 200 postów i w tym newet nie jeden procent o astronomii to jest zdarzenie bardzo teoretyczne ;)

Ona po prostu sama by sobie gdzieś poszła dalej, żeby gdzie indziej wstawić te swoje 200 srebrnych myśli ;)

Zapewne na forum wędkarzy, kajakarzy, itd. 

Bo ona nie potrafiłaby docenić tego że tu mamy ludzi jednak nie takich znowu tuzinkowych, lecz znających się i na technice i na kosmosie.

 

Serio? Znam doskonały przykład użytkownika z dorobkiem ponad 200 srebrnych myśli, który nie poszedł sobie dalej :D

  • Like 1

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)