Skocz do zawartości

Panasmaras

Moderator globalny
 • Zawartość

  2496
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  31

Ostatnia wygrana Panasmaras w Rankingu w dniu 18 Lipiec

Panasmaras posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

2706 Excellent

O Panasmaras

 • Tytuł
  Kompleksowa opieka lornetkowo-ciemnomgławicowa 24/7
 • Urodziny 16.04.1977

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Pruszcz Gdański

Ostatnie wizyty

8775 wyświetleń profilu
 1. Panasmaras

  Rozweselacz - czyli wszystko z humorem.

  Eee, powinien był powiedzieć "americana con latte" i by dostał to, co chciał. A w zależności od lokalu, również "flat white" mogłoby zadziałać jak trzeba
 2. Panasmaras

  Welon zachodni czyli NGC 6960

  Tam jest ciemna mgławica (LDN 864) i ona daje ten zafarb.
 3. Panasmaras

  Cytaty

  Też nie mam.
 4. Panasmaras

  Księżyc nad Warszawą

  Łukaszu, jaka piękna tęsknota bije z twojego posta! Oj, będzie gwiezdne wymiatanko jak tylko dojdziesz do sprawności
 5. Panasmaras

  Pierwsza lorneta + coś pod nią

  Bo Lukost jest ogólnie dobrze skorygowany, to i nie narzekam Olu, świetny wybór - zarówno lorneta (wyjątkowo lekka jak na swoje gabaryty i możliwości), jak i Slik 700 (spokojnie dający radę z lornetami 3-5 kg). Dodatkowo, jeśli lorneta wyląduje w plecaczku, to wagi zestawu praktycznie nie odczujesz.
 6. Tylko czy ktoś, kto jest w stanie wykorzystać tyle nocy, zebrać tyle materiału, potem go obrobić (a czasem jeszcze szczegółowo opisać*), do tego robi to z zapałem od tylu lat - jest aby na pewno człowiekiem? * a jak wiemy, nie są to twoje jedyne zajęcia i aktywności
 7. Zdjęcie świetne, szczególnie w skali natywnej. Co do nazewnictwa, wolę polską nazwę Błękitna Śnieżka (z Niebieską Śnieżką nigdy wcześniej się nie spotkałem). Podobnie jak nie ma Mgławicy Kraba, nie ma też Mgławicy Saturna. Są mgławice Krab i Saturn. Wiem, czepiam się, jednak tak doświadczonej osobie nie wypada popełniać takich byków.
 8. Najważniejsze, że podczas przetasowania lepszy status uzyskała teologia - a więc na uczelnie nieneutralne światopoglądowo będzie można puścić kasę szerszym strumieniem, przykręcając kurek zlepionej fizyce i astronomii. Makabra
 9. Panasmaras

  Problemy z obserwacją niektórych mgławic.

  UHC mają węższe pasmo przepuszczalności. UHC-s przy nich są w zasadzie półśrodkiem, choć część osób preferuje właśnie te filtry w sprzętach o mniejszej aperturze (bo UHC dają ciemniejszy obraz).
 10. Panasmaras

  Pokochaj małe powiększenia!

  Pod południowym niebem moglibyśmy negocjować Taka M4 jest ziarnista już w 10x50, nie mówiąc o Omedze Centauri czy 47 Tucanae. Ale oczywiście trafnie określiłeś dylemat: detal albo kontekst
 11. Panasmaras

  Rozweselacz - czyli wszystko z humorem.

  Maria Curie do męża: – Idź do piwnicy po słoiki. – Chodź ze mną, poświecisz mi.
 12. Panasmaras

  Nienaturalne oświetlenie Księżyca i nie tylko

  Jeszcze jedna rzecz, a nuż nasz kolega wpadnie tu z sentymentu. Wyobraźmy sobie piękny słoneczny dzień nad morzem. Nurkuję. Jestem pięć metrów pod powierzchnią wody, mam widoczność w bok na 25 metrów. Nurek 10 metrów ode mnie jest sporo mniej wyraźny niż moja wyciągnięta ręka, a koralowce 20 metrów dalej są już tylko niemal jednolitą sylwetą. Patrzę w górę - i widzę Słońce. Ono nie może być oddalone bardziej niż 20 metrów, inaczej nie widziałbym go tak wyraźnie.
 13. Panasmaras

  Nienaturalne oświetlenie Księżyca i nie tylko

  Dobra, więc podsumujmy. Zostaliśmy wspólnikami rządu światowego, zdemaskowali naszych kolegów-aktorów z ISS i tych, którzy kłamliwie twierdzą, że Australia istnieje. Ponadto Księżyc ma 10 km i znajduje się 12 km od nas. Zamykam wątek, kolega dostaje bana. Jednocześnie dziękuję rozmówcom, a szczególnie Piotrkowi Guzikowi za anielską cierpliwość i bardzo merytoryczne wytłumaczenie zachowania światła w atmosferze. Sądzę, że wiele osób skorzystało z Twojej wiedzy, sam również chylę czoła.
 14. Panasmaras

  Nienaturalne oświetlenie Księżyca i nie tylko

  Hallo! Reptilian Commando, Reptilian Commano, zgłoście się! Mamy go! Podaję koordynaty:
 15. Panasmaras

  Nienaturalne oświetlenie Księżyca i nie tylko

  Zdradzę Ci masoński sekret. Wiesz, czemu rekord dalekich obserwacji to okolice 300-400 kilometrów? Pst, nastaw ucho. Tylko nikomu nie mów. . . . . . . . Ziemia jest okrągła. And now, run for your life, they're coming!
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2018)