Skocz do zawartości

Synta 12 - planety?


lolek177

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym sie zapytac o synte 12 jak wygląda sprawa planet

synta 12 nadaje sie do ds-ow

lecz mam pytanie ? jak przyjdzie mi ochota na planete ?

czy nie lepszym roziwązaniem bedzie synta10

Czy dobra soczeka załątwi mi sprawe planet

i jaka jest jakos planet z synty 12

wiem ze nie warto kupowac mniejszego lustra ale ten jeden argument trzyma mnie nadal ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj .. miałem syntę 12" i LB 12" teraz Newtona atm 12" planety z w nich prezentowały się pięknie. To naprawdę spore zwierciadła o wspaniałej zdolności rozdzielczej. Syntę 12" traktuj jako narzędzie do DSO, jednak jako uzupełnienie poszukiwania obiektów głębokiego kosmosu - masz w miarę ładną planetę..i szczegółowy Księżyc ziejący krateram, pęknięciami skałami  - to na bank. Teleskop niestety dzięki wysokiej światłosile wymaga dobrej kolimacji. Ale jak się z tym uporasz, i dokupisz np.6mm Orto Univesity optics HD  będzie dawał fajne  i szczegółowe obrazy planet. Aczkolwiek jeśli nie interesują cie mgiełki , może zainwestuj w maczka 180mm na eq5? To wymiatacz planetarny z  prawdziwego zdarzenia w dużym, ciemnym  maku lub SCT z małą światłosiłą kontrast jest wielkim  sprzymierzeńcem planeciarza! Synta 12" jest bardziej uniwersalna, to dobry teleskop jeśli lubisz wszystkie obiekty na niebie! mak już zamyka cie w krainie niskich i krótkich źrenic wyjściowych i większych powerów przy wąskim polu.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie telep uniwersalny

i slyszalem ze planety słabiej widac przez swiatłosiłe i dlatego to mnie zmartwiło

ale skoro okular załatwi sprawe to jestem bardzo zadowolony

moim pierwszym telepem byl celestron 127eq(porażka;p) i teraz mam zamiar kupic "cos lepszego"

i chyba kupowanie telepa tylko dla planet jako moj drugi teleskop to był by błąd - jakbym mial kase to bym seobie kupil do ds i do planet ;p

po tym teleskopie bardziej sie ustosunkuje co mnie interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na tegorocznych Kudłaczach miałem sposobnośc podziwiac Jowisza w bardzo dobrze schłodzonej syncie 12" trus z LVW 3,5mm na pokładzie , to był najlepszy Jowisz jakiego widziałem w tej wielkości .

Dlatego uważam że nawet stosunkowo duże jasne Newtony są w stanie pokazac bardzo dobry obraz planety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Na tegorocznych Kudłaczach miałem sposobnośc podziwiac Jowisza w bardzo dobrze schłodzonej syncie 12" trus z LVW 3,5mm na pokładzie , to był najlepszy Jowisz jakiego widziałem w tej wielkości .

Dlatego uważam że nawet stosunkowo duże jasne Newtony są w stanie pokazac bardzo dobry obraz planety.

Absolutnie sie zgadzam. Najlepszego Jowisza widzialem w Syncie 8'' przy powerze 375x. Najlepszego zas Saturna w C8N przy powerze 500x.Warunek to idealny seeing oraz idealnie wychlodzona optyka, plus dobre okulary rzecz jasna. :)

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)