Skocz do zawartości

Szczecińskie spotkania pod gwiazdami


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po niemieckiej stronie mam sprawdzoną miejscówkę w Rosowie (kierunek na nowy rosow) dróżka asfaltowa z "zatokami" jak przystanki autobusowe. rozłożyć się można bezproblemowo. ruch samochodów to 1-2 w ciągu całej nocki (droga ślepa można jedynie wrócić więc nikt oprócz mieszkańców nowego rosowa tam się nie zapuszcza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po niemieckiej stronie mam sprawdzoną miejscówkę w Rosowie (kierunek na nowy rosow) dróżka asfaltowa z "zatokami" jak przystanki autobusowe. rozłożyć się można bezproblemowo. ruch samochodów to 1-2 w ciągu całej nocki (droga ślepa można jedynie wrócić więc nikt oprócz mieszkańców nowego rosowa tam się nie zapuszcza).

Dobrych kilka nocek zaliczyłem z niektórymi kolegami za Rosow na ternie farmy wiatrowej. Warunki porównywalne z Glinną, czasami tylko przyjeżdża ichnia straż graniczna i po niemiecku robi łał... :)

A tak na marginesie, może jakieś spotkanie w wekend w Glinnej? Nie ukrywam że jak zwykle liczę na transport.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to dokładnie jest? Bo ja z PomorzanL to zapuszczam sie tylko na boisko szkoły L.O 10 :D...wiem, wiem rewelacji nie ma ale jak jest bez chmurna noc to moim MEGA Amatorskim zdaniem niema co narzekać.

" To wyobraźnia przeciera szlaki rozumowi"

NIKON ACTION EX 10x50 + duuużo zapału :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, chęć obserwacji niezmienna, jednak przeprowadzka i wykończenie mieszkania o tyle wykańczające,

że znaleźć mogę w kartonach tylko głowicę EQ6 (ciężko przeoczyć), reszta uległą dziwnej entropii kartonowej i chaosowi.

Jako Pomorzanin pozostaję chętny obserwacjom w niedalekiej perspektywie z kolegami/sąsiadami i w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Alienowi oraz Zielowi za miłe choć zimne spotkanie. Gwiazdą wieczoru była oczywiście Kometa Panstarrs którą fotografowaliśmy na różne sposoby, nie zabrakło też obserwacji wizualnych przez 10"Newtona.

Zdzichu fotografował kometę w szerokim polu, Zielu i ja wspólnymi siłami fociliśmy w ognisku głównym małego Newtona.

Efekty tej nocy pewnie będzie można zobaczyć za kilka dni, koledzy zawodowcy muszą dokonać obróbki.

Ja wrzucam tylko zdjęcia zbiorowe i jedną klatkę z Kometą.

post-56-137699892605_thumb.jpg

post-56-13769989261_thumb.jpg

post-56-137699892614_thumb.jpg

post-56-137699892618_thumb.jpg

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a  o której wyruszacie i o ktorej planujecie wrocic? :)

Tak na dwudziestą chciałbym być w Rosowie gdzie ostatnio a powrót gdzieś może na 2h.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po ostatniej akcji "kometa" niestety moja tuba uległa małemu wypadkowy... uszkodzeniu uległ pierścień trzymający główne lustro.

Na szczęście dzięki małej pomocy udało mi się przywrócić ją do życia!

Wreszcie znów mogę cieszyć się bezchmurnym niebem.

P.S. po naprawie dowiedziałem się, że w serwisie Sky-wacher (delta optical) część kosztuje 60zł + 20zł wysyłka.... gdyby nie szukali tej informacji przez ponad tydzień to pewnie bym kupił nowe ;)

post-1032-137699896422_thumb.jpg

post-1032-137699896431_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety majówki jeszcze nie mam, jutro do pracy, więc odpadam  :(

Jacek w majówkę coś wykombinujemy jak będzie pogoda. Chyba wszyscy śpią po obiedzie ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek w majówkę coś wykombinujemy jak będzie pogoda. Chyba wszyscy śpią po obiedzie ;)

Kurcze  >:( we wtorek wyjeżdżam do Krakowa wracam w niedzielę rano. Przykro mi ale nie poobserwujemy razem, zresztą ja sam też nie, moja rurka zostaje w Szczecinie.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)