Skocz do zawartości

Łańcuch Markariana z Zatomia


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle piękna fotografia i taki sam opis co jest bardzo ważne  8) 

Na trzecim miejscu Łańcuszek był na Zatom .... był :-[

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co napisali poprzednicy - nic dodać nic ująć! Piękna fotografia okraszona szczegółowym opisem.

Lubię takie wstawki na FA, bo nie dość że materiał własny to jeszcze poparty wiedzą!

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle piękna fotografia i taki sam opis co jest bardzo ważne  8)

Na trzecim miejscu Łańcuszek był na Zatom .... był :-[

Jestem na 100% pewny że na kolejnych zlotach Łańcuch wciąż tam będzie :)

 

Bardzo ladana kolorystyka. Masz naprawde fajne wyczucie. Cos nie tak jednak z tlem. Czyzby to wina kompresjii na forum - znowu ? >:(

Niestety miałem strasznie zapaskudzone filtry, a nie zdążyłem zrobić flatów :( A sztuczne flaty jakoś mi nie wychodzą, jeszcze przysiądę do tego może kiedyś, teraz pora na klejenie większego teleskopu  >:D

 

Chyba tak wielkość pliku to 180kb? Łukasz ile plik miał w oryginale?

Tyle też ma, to chyba nie wina forum.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 100% pewny że na kolejnych zlotach Łańcuch wciąż tam będzie :)

Nie - będzie dalej i wyjdzie mi mniejszy 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolo, opis super, ale fotka leży, lecz nie z twojej winy, a pogody w Zatomiu. 

 

 

Niestety miałem strasznie zapaskudzone filtry, a nie zdążyłem zrobić flatów :( A sztuczne flaty jakoś mi nie wychodzą, jeszcze przysiądę do tego może kiedyś, teraz pora na klejenie większego teleskopu  >:D

 

 

To o czym jest tutaj mowa, zostało spowodowane wszechobecną mgłą. Tło jest pełne szumu, a gwiazdki bez barwy, co też próbowałeś załatwić, aż porobiły się wokół nich obwódki. 

Zresztą tak samo było na moim zdjęciu m101. Sowa miała trochę lepsze tło, ale gwiazdki nadal bez barwy. Te zdjęcia to tylko i wyłącznie potwierdzenie kiepskich warunków. 

 

Może ew. przyczepiłbym się do czerwonawości zdjęcia, ale to pewnie złudzenie spowodowane obwódkami wokół gwiazdek, które próbowałeś podratować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę warunki to zdjęcie Mega. Na moim łańcuszku to w ogóle koloru nie było!

 

Opis świetny a najlepiej ujął to Alien! Podpisuję się pod tym.

 

 

I to jest to co tygryski lubią najbardziej. 

Uwielbiam takie opracowania aż czuje się ogrom Wszechświata.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolo, opis super, ale fotka leży, lecz nie z twojej winy, a pogody w Zatomiu. 

To o czym jest tutaj mowa, zostało spowodowane wszechobecną mgłą. Tło jest pełne szumu, a gwiazdki bez barwy, co też próbowałeś załatwić, aż porobiły się wokół nich obwódki. 

Zresztą tak samo było na moim zdjęciu m101. Sowa miała trochę lepsze tło, ale gwiazdki nadal bez barwy. Te zdjęcia to tylko i wyłącznie potwierdzenie kiepskich warunków. 

 

Może ew. przyczepiłbym się do czerwonawości zdjęcia, ale to pewnie złudzenie spowodowane obwódkami wokół gwiazdek, które próbowałeś podratować. 

Warunki były jakie były, nie było aż tak źle. Mi osobiście szum w tle nie przeszkadza - jak dla mnie bardziej nienaturalne jest wycięte i gładkie czarne tło. To też oczywiście zależy wszystko od monitora na jakim się pracuje - tutaj raczej siedzę w niższej półce sprzętowej :)

Obwódki gwiazdek spowodowane są gorszą ostrością na klatkach R, niestety uciekła mi. Można się pobawić i je usunąć, ale retuszem nie lubię się zajmować, może kiedyś :)

  • Like 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech miesiącach nauki Pixa (ja się uczyłem jego sztuczek, a Pix uczył mnie cierpliwości) w końcu wyszło mi coś, z czego jestem ciutkę bardziej zadowolony, niż z moich poprzednich rezultatów z zestawu MaxIm + PS CS2.

post-1260-0-69690000-1398632155_thumb.jp

Z moich dotychczasowych doświadczeń wychodzi mi, że klatki po kalibracji wychodzą takie same z MaxIma jak z Pixa, ale w MaxImie kalibracja jest wg mnie zrobiona znacznie lepiej z punktu widzenia łatwości obsługi. Natomiast wyrównywanie klatek i kalibracja koloru działa już dla mnie w Pixie lepiej. Podobnie wyrównywanie tła, lokalne kontrasty i temu podobne. Z kolei samo usuwanie szumu już w pluginie Noise Ninja do PS działa dla mnie lepiej, niż podobne opcje w Pixie. Ale jeszcze sporo przede mną, może za kolejne trzy miesiące zmienię zdanie :)

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany że Go polubisz. Mam jeszcze malutką wiedzę o programie, ale uważam że jest prostszy niż PS. 

Na pewno nie można porównywać 1:1 obu programów ponieważ ich sposób działania się różni i to sporo. Processing w Pixie przebiega całkiem inaczej niż w PS.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany że Go polubisz. Mam jeszcze malutką wiedzę o programie, ale uważam że jest prostszy niż PS. 

Na pewno nie można porównywać 1:1 obu programów ponieważ ich sposób działania się różni i to sporo. Processing w Pixie przebiega całkiem inaczej niż w PS.

Szczerze mówiąc oba programy powinny się od siebie uczyć. PS ( moim zdaniem ) ma znacznie wygodniejsze działanie na maskach itp. Najlepiej działać na dwóch, dopóki Pixy nie dopracują jeszcze trochę :) Byłbym niezwykle szczęśliwy gdyby można było pracować pędzlem tak jak na maskach w PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i niektóre procesy są trudniejsze niż w PS, ale Pix jest programem typowo pod astrofoto nie dla mas, a PS jest głownie do usuwania piegów z twarzy modelki.

Reasumując obydwa programy są odpowiednio dobre. Kwestia znajomości i obsługi. Dla mnie osobiście jest lepszy od PS. To jest tak jak dyskusja co lepsze Canon czy Nikon  :)

  • Like 2

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024