Skocz do zawartości

Zamawiam sprzęgiełko helikalne na eBay- jacyś chętni?


tranox

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Składam swój Jolo Focuser, i potrzebuję sprzęgła helikalnego z otworem z jednej strony 3mm, a z drugiej- 5mm.

W Polsce znalazłem je najtaniej po prawie 60 złotych + przesyłka :o

Zgodnie z radą, szukałem na eBay, no i znalazłem.

Koszt- $7.32, a przesyłka z tego co widzę $1.50 - cena całkowita wychodzi zatem ok. 26 złotych.

 

No i tak sobie pomyślałem, że może ktoś też potrzebuje, będzie potrzebował czegoś takiego? Zamówiłbym więcej, i odsprzedał po koszcie zakupu. Założyłem nawet specjalnie konto na PayPalu :D

Czekam na info do piątku, potem zamawiam, bo już się nie mogę doczekać :P

 

Pozdro,

Filip

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, znalazłem za niecałe 5 dolców, i wysyłka darmowa. Dostępne też inne rozmiary:  3/4/5/6/7/8/10 mm

 

http://www.ebay.com/itm/3-4-5-6-7-8-10mm-Aluminum-Shaft-Coupling-Flexible-Coupler-Motor-connector-D19L25-/331204345803?pt=Apparel_Merchandise&var=&hash=item4d1d513fcb&vxp=mtr

 

Czekam do piątku!

  • Like 1

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę z praktyki coś doradzić to przeczytajcie.

Pręty naszych mikro-ruchów, ich średnic czy wałków silniczka często są bardzo różne i trudno jest dobrać idealnie sprzęgiełka.

Te śrubki imbusowe, które je dociskają nie są w stanie ich porządnie docisnąć i nasz mechanizm, który powinien być bardzo precyzyjny często wpada w poślizg >:(

Lekarstwem są rurki termokurczliwe, jednak o ile na oś silnika możemy je wpychać na siłę, nie radzę tego robić przy precyzyjnych mechanizmach mikroruchów.

Już w średniej klasy wyciągach stosuje się łożyska - wepchnięcie ze znacznym oporem takiego sprzęgiełka na ośkę, a nieraz lekkie stukniecie (przy nasuwaniu sprzęgiełka na siłę) może nam załatwić ostrzenie - płynność będzie pod zdechłym Azorem.

Jest na to b. dobry i sprawdzony sposób, który sobie wymyśliłem, miałem tak w 3 wyciągach i sprawdza się bez zarzutu.

Udajemy się do pobliskiego pana tokarza, który za całe 5 zł wierci na wylot - prostopadle do osi 2 otworki 3mm na wysokości istniejących śrubek dociskowych od brzegu do osi i je gwintuje, cała operacja trwa 5 minutek.

Po drodze w sklepie wielobranżowym kupujemy śrubki robaczki - to taka prawidłowa nazwa (imbusiki bez łebków długości 3-4 mm).

W domciu nakładamy sprzęgiełko na oś silnika i wkręcamy robaczka, z drugiej strony oś mikroruchów i wkręcamy robaczka.

Czy będziemy używać naszego systemu mechanicznego ostrzenia w mroźną czy ciepłą noc o ślizganiu możemy zapomnieć :)

 

post-476-0-55518100-1403170208.jpg

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna lista włącznie z AP:

 

   1.   wwaldek 1947 - 1szt. 3mm / 5mm

   2.   jolo- 2szt. 4mm / 5mm

   3.   Lukasz_K - 2 sztuki 4mm / 5mm

   4.   motoolo - 1szt 3mm/5mm + 1szt 4mm/5mm

 

Do wszystkich chętnych wysyłam PW z namiarami na przelew, jeśli ktoś się jeszcze namyśli (dzisiaj) proszę o PW to podam numer konta.

 

Pozdrawiam!

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Na tą chwilę lista wygląda tak, wpłaty zaksięgowane na koncie mam tylko dwie, ale od prawie wszystkich mam info, że przelew zrealizowali, więc pewnie dojdzie jutro rano.

 

   1.   wwaldek 1947 - 2szt. 3mm / 5mm 36 złotych

   2.   jolo- 2 szt. 4mm / 5mm 36 złotych

   3.   Lukasz_K - 2 szt. 4mm / 5mm 36 złotych

   4.   motoolo - 1szt 3mm/5mm + 1szt 4mm/5mm 36 złotych

   5.  coy_coyote- 1szt  3mm/5mm  21 złotych

 

Jak tylko będę miał pieniążki od wszystkich, będę realizował zamówienie.

Pozdrawiam!

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Właśnie dostałem maila od Chińczyków, ponieważ nazwa aukcji, na której chciałem kupić sprzęgiełka, była dość myląca.

Okazało się, że wcale nie mają sprzęgieł helikalnych 3mm / 5mm tak wyglądających - mają inne.

 

Te 3mm / 5mm mają na innej aukcji, i wyglądają troszkę inaczej. Nie mniej, swoje zadanie powinny spełniać tak samo ;)

No i brak efekciarskiego wyglądu nadrabiają ceną- są prawie baksa tańsze. Różnicę w cenie po złożeniu zamówienia oczywiście zwrócę.

Te i te mają darmową wysyłkę.

 

Stąd biorę 4mm / 5mm  (jeśli zdjęcie się nie wyświetla, kliknij w pole gdzie fotka powinna być)

 

post-901-0-61406700-1403444571_thumb.png

 

 

 

A stąd 3mm / 5mm  (jeśli zdjęcie się nie wyświetla, kliknij w pole gdzie fotka powinna być)

 

post-901-0-27690000-1403444564_thumb.png

 

 

 

O ile oczywiście ktoś w związku z zaistniałą sytuacją, chce się wycofać z zakupu 3/5, nie ma problemu- proszę o wiadomość, a pieniążki wrócą.

 

Pozdrawiam!

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś z autopsji to to drugie, które się nie wyświetla  ;)  musi być zamontowane idealnie w osi silnik - oś ostrzenia, jest sztywne, w pierwszym ,,nacięcia" likwidują nie osiowość.

post-476-0-95064800-1403446444.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, rzeczywiście to wygląda na zwykłą tulejkę.

Zbyt duże ryzyko odnośnie osiowości ośki.

A to, co podlinkował Elmarqo? Zgadzacie się?

Znalazłem też u tego sprzedawcy te 4mm / 5mm - są nawet o 1/3 tańsze smile.png

 

Co Wy na to?

 

3mm / 5mm i 4mm / 5mm

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem też u tego sprzedawcy te 4mm / 5mm - są nawet o 1/3 tańsze smile.png

 

Co Wy na to?

 

Filip - tylko Elmargo dał link do aukcji w Funciakach a to ponad 5 zł nie 3 jak za Zielone ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip - tylko Elmargo dał link do aukcji w Funciakach a to ponad 5 zł nie 3 jak za Zielone ;)

Jacek, i co z tego, skoro koszt wychodzi praktycznie ten sam? ;)

 

 

Zdzichu, wyślę Ci namiary na PW, tylko przelew zrób jak najszybciej, tak, żeby jutro do południa było- bo chcę jak najszybciej zamówić. Brakuje mi w zasadzie tylko tego sprzęgła, a niedługo mi przyjdzie koło filtrowe- chce testować Jolo Focuser :P

0.35 gbp - tyle jest obniżki- kosztuje 3.01 funciaka

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK daj namiary jutro z samego rana robię przelew. Ale i tak wychodzi chyba 16 zeta za sprzęgiełko bo u nas w pl trza za takie zapłacic z 60 zeta za jedno.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Dominik zdążył się wykruszyć gdy Chińczycy zaproponowali tamte tulejki, a na nową aukcję jest chętny- więc myślę, że skoro nikt inny nie ma zastrzeżeń, to działamy.

Jutro będę informował co i jak.

Aha, te 3mm / 5mm wychodzą ciut drożej, ale z powodu zamieszania jakie wynikło, biorę to na siebie. To tylko parę złotych przy całym zamówieniu.

 

Pozdrawiam!

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej!

 

Mam nadzieję, że wszyscy wiecie, co to? smile.png

 

post-22121-0-93428900-1404739488_thumb.j

 

Przesyłka nienagannie zapakowana, wszystko super, jest ile zamówiliśmy. Każde sprzęgło osobno zapakowane, poopisywane... Generalnie mega pozytyw!

 

Proszę wszystkich uczestników akcji o wysłanie mi na PW adresu do wysyłki. Postaram się wysłać najszybciej jak to możliwe smile.png

 

Pozdrawiam!

Filip

  • Like 2

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od wszystkich dostałem adresy, proszę mi ja wysłać, bo chcę wysyłać smile.png

Pozdrawiam!

 

 

 

Cześć, nie kojarzę czy już wysłałem Ci adres i na wszelki wypadek podaję :

Waldemar Lipski (wwaldek 1947)

wieś Dolice nr 10

73 - 130 Dobrzany

zachodniopomorskie

tel 501824614

Pozdrawiam Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Dostałem adresy od wszystkich, a sprzęgła już się ze mną pożegnały- teraz wyczekujcie Panów (i Panie oczywiście!) z Poczty Polskiej.

Wszystko jedzie poleconym priorytetem, za co mnie skasowali o 50% więcej niż zakładałem. Chyba dlatego, że koperty nie przeszły przez takie plastikowe coś ze szczeliną compress.gif

No ale mniejsza, odbije sobie na zlotach... drinks.gif :)

 

Pozdrawiam, życzę miłego i bezawaryjnego używania sprzęgieł (moje już zamontowane do mikrofocusera).

Filip

 

P.S. Myślę, że wątek można już zamknąć

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

...... Chyba dlatego, że koperty nie przeszły przez takie plastikowe coś ze szczeliną compress.gif

Euro Gabaryt A - przechodzi przez Euro-Skrzynkę obowiązujący na terenie RP od 2012r. Listonosz bierze go ze sobą i wie, ze pakuneczek mu wlezie. Jeśli większy czyli B - opłata dodatkowa... i tu paradoks - musisz zapitalać na pocztę mimo, ze adres jest podany i zapłaciłeś za dostawę ::) ???  i listonoszka/sz nie dźwiga....  Rozwiązaniem jest paczka ale to już inna taryfa. Jak z marchewką, która jest owocem w UE :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euro Gabaryt A - przechodzi przez Euro-Skrzynkę obowiązujący na terenie RP od 2012r. Listonosz bierze go ze sobą i wie, ze pakuneczek mu wlezie. Jeśli większy czyli B - opłata dodatkowa... i tu paradoks - musisz zapitalać na pocztę mimo, ze adres jest podany ::) ???  i listonoszka/sz nie dźwiga.... Jak z marchewką, która jest owocem :D

Jacku nic z tego nie rozumiem- ja tylko kupuje kopertę i wkładam zabezpieczoną przesyłkę, a Pani w okienku sprawdza (tylko czasami!) czy przejdzie przez taki "wzornik". Tu pierwsza nie przeszła, to mi dowalili 8.30zł / sztukę + koperta oczywiście ;)

Nie mniej, nie dyskutujmy o tym, grunt, że akcja zakończona powodzeniem, a pieniądze userów zostały zaoszczędzone :)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku nic z tego nie rozumiem- ja tylko kupuje kopertę i wkładam zabezpieczoną przesyłkę, a Pani w okienku sprawdza (tylko czasami!) czy przejdzie przez taki "wzornik". Tu pierwsza nie przeszła, to mi dowalili 8.30zł / sztukę + koperta oczywiście ;)

 

No ten prostokącik, którym Pani sprawdza to właśnie ten Euro-rozmiar a sprawdza gdy jej podpada (jest na granicy) - sprawdziła - było większe (nie przelazło sprzęgiełko w kopercie) - Ty zapłaciłeś drożej za polecony priorytet a odbiorcy będą dylać na pocztę bo listonosz takich poleconych nie bierze, chyba że listonosz znajomy, zlituje się i weźmie - przeca to takie proste :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj info ile dopłaciłeś przecież nie będziesz bulił z własnej kieszeni. A z tymi co sie zobaczysz na zlocie to se odbijesz ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024