Skocz do zawartości
Dyzmat

Strażnicy Galaktyki

Rekomendowane odpowiedzi

Strażnicy Galaktyki (Guardians Of The Galaxy).  Nowy film. Na razie jest tylko w kinach.

Komedia SF. Może Sexmisji, w cytatach, nie dogania, ale jest trochę dobrego, słownego humoru. To jakby sfilmowany komiks. Ponieważ wszystko jednak mieści się w granicach teoretycznej możliwości dlatego film polecam jako doskonały relaks. Efekty specjalne NAJWYŻSZEJ KLASY, i to w tym najlepszym stylu, bo jakby nie zauważalne.

Uwaga. Na początku jest moment gdy bohater idzie w słuchawkach i z walkmanem tańcząc w niebezpiecznym miejscu. W tym momencie zwątpiłem. Pomyślałem, że trafiłem na bajkę dla dzieci :) ale potem z minuty na minutę film jakoś dziwnie przekonuje do siebie.

Jest tam i humor zabawny dla dorosłych. 

Jest w tym filmie coś niesamowicie naukowego! Może pierwszy raz w historii kina film SF nawiązuje wprost do teorii Wielkiego Wybuchu.

Walka toczy się o pewną rzecz co pochodzi z czasów przed Wielkim Wybuchem.

Przygotowaną przez istoty co wiedziały, że znikną, zmiażdżone w tym momencie.

Film ogląda się jednym tchem (zero dłużyzn). Na załączonych obrazkach widziecie jakieś zwierzątko i jakby drewnianą postać.

Na ekranie kinowym wyglądają one znacznie lepiej i to wcale nie są zwierzątka z bajki tylko efekt ... wszystkiego nie opiszę :)

post-3455-0-22130100-1409081270_thumb.jp

post-3455-0-73848100-1409081278_thumb.jp

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Walka toczy się o pewną rzecz co pochodzi z czasów przed Wielkim Wybuchem.

Przygotowaną przez istoty co wiedziały, że znikną, zmiażdżone w tym momencie.

Przed czymś takim warto napisać "Uwaga! Spojler!" coby osoby które chcą obejrzeć film tego nie czytały ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spoko! :)  W tym filmie ta informacja nie gra wielkiej roli. Ja zwróciłem uwage.

Obawiam się, że dla wielu widzów było to (Jednozdaniowe wspomnienie o Teorii Big-Bang) bez znaczenia. Film jest mega widowiskiem!

Tym bardziej nie zaszkodziłem, że nie wiecie co to za rzecz :P

Nawet lepiej, że bedziecie wiedzieli, że chodzi o nie byle co, bo ja, nie wiedząc o tym, przez cały film sądziłem, że to okaże się coś głupiego i ....

czekałem na rozczarowanie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj w końcu wziąłem się za obejrzenie tego zacnego filmu z polecenia mojego znajomego. Powiem Wam - dawno nie miałem tyle zabawy ! :D Nie dość, że jeden z moich ulubionych gatunków, bo sci-fi, to jeszcze okraszony świetnymi tekstami co robi z niego niezłą komedię :D Właśnie z racji tego, że to sci-fi to chciałem napisać tutaj o nim na forum, ale po wpisaniu w wyszukiwarkę okazało się, że temat był już podjęty kiedyś.

Spoilerowania nie będzie, chciałem tylko pokazać Wam kilka obrazków dla których naprawdę warto zobaczyć to dzieło. Efekty po prostu wgniatają w fotel... Można nacieszyć oko wymyślnymi mgławicami, układami planet, planetoidami i tym podobnymi. Największe wrażenie, może nie wizualne, ale sam fakt - planeta mająca 3 słońca :)))) Miód dla oczu astromaniaków. Polecam po stokroć ten film!

post-3097-0-26632100-1420147653_thumb.jp

post-3097-0-35574300-1420147655_thumb.jp

post-3097-0-24828000-1420147661_thumb.jp

post-3097-0-02190000-1420147663_thumb.jp

post-3097-0-74386300-1420147665_thumb.jp

post-3097-0-89106700-1420147667_thumb.jp

Wisienka na torcie - widok na 3 słońca :)

post-3097-0-05849800-1420147670_thumb.jp

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te wspaniałe widoki to jest powód dla,którego również lubię ten gatunek filmów.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jesli chodzi o efekty wizualne, to potwierdzam :) Pieknie sie prezentuja krajobrazy na tym filmie - zwlaszcza na 100" ekranie ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dwa z trzech slonc na kadrze z filmu zdecydowanie za duze . To bylby superciasny uklad. Ale film super , jeden z najlepszych w ostatnich latach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta