Skocz do zawartości

IC 405 Płonąca Gwiazda


Rekomendowane odpowiedzi

Fotka przepiękna , po prostu bomba , no to czekamy na kolorek  ;)  

  • Like 1

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto i kolorek. W sumie udało się zebrać tylko jeden kolor - siarkę. Tlenu nie udało mi się zarejestrować mimo 15-minutowych ekspozycji...
Stąd też takie a nie inne podejście do barwy. Aby uniknąć prawie całkowicie zielonego albo żółtego/czerwonego zdjęcia, zdecydowałem się na użycie niebieskiego, który powinien w miarę współgrać z czerwo-szarą siarką. 
 
Dane:
H-alfa: 14x900 (niebieski)
OIII: 10x900 (brak)
SII: 20x900 (czerwono-szary)
I do tego "luminacja" złożona z sumowanych i skorygowanych pod kątem artefaktów wszystkich klatek Ha i SII.
Pozostałe dane tak jak w pierwszym poście.
 
post-3106-0-82255100-1412466602_thumb.jp
Pogodnych nocy :)
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Co prawda tyle tlenu ile autor podlinkowanego zdjęcia wyczarował to w tej mgławicy niestety nie ma, ale też postanowiłem obrobić swoje zdjęcie, trzymając się klasycznej palety Hubble'a.

 

H-alfa: zielony

O III: niebieski:

S II: czerwony.

 

post-3106-0-88174800-1412608543_thumb.jp

http://astrob.in/full/126101/0/

 

Pozdrawiam oglądających :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam oglądających :)

 

Pozdrawiani dziękują i podziwiają ten prześliczny widok, nie wypowiadając się, rzecz jasna, na temat trafności "obiektywnej". Jeśli chodzi o estetyczne wrażenie to bomba! :)

  • Like 1

"Kilka lat temu fizycy skonstruowali na podstawie tej teorii bardzo uproszczony model Wszechświata, z którego wynikało, że Wielki Wybuch był tak naprawdę Wielkim Odbiciem. Przed chwilą "zero", w której zaczął się nasz Wszechświat, istniał jakiś inny kosmos, który się kurczył. Kiedy jego gęstość i temperatura osiągnęły krytyczną wartość, losy świata się odwróciły" ERGO: Zawsze był jakiś kosmos :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodawałem luminację złożoną z wszystkich składników, ale kolory stawały się dziwne, pozbawione jasności i zaczynała się walka, żeby w miarę przyzwoicie wszystko powyciągać. Pewnie muszę doczytać, jak to dokładnie zrobić, żeby było dobrze.

 

W miedzyczasie zmieniłem trochę podejście i wykorzystałem techniki z tonemappingu żeby wyciągnąć więcej siarki i przygotowałem taką wersję:

 

post-3106-0-09627200-1412855030_thumb.jp

http://astrob.in/full/126785/0/

 

Tomek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Bardzo chciałem się zmierzyć z Płonącą Gwiazdą, ale przy tym obiekcie przelała się czara goryczy. Przerwałem i najpierw muszę doprowadzić sprzęt do porządku. Ten obiekt ma być moim punktem zwrotnym. Mam nadzieję i pewne plany że się uda.

IC 405 moja impresja Ha+Hb+RGB [18*10min+3*15min+6*10min/kanał]

PlonGwiazdaRGB.thumb.jpg.2ed6a1c39bc9ed2

 

  • Like 7

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już będziesz walczył z tym sprzętem to sprawdź dlaczego gwiazdki w lewej części mają o wiele większe FWHM jak z prawej. Są większe i bardziej rozlane, a to świadczy o braku ostrości w tej cześci obrazu czyli o niewłaściwej płaszczyźnie pola.

pozdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ćwiczę składanie narowbandu, z kilkunastu przeprowadzonych prób i eksperymentów zaledwie jedna była zbliżona do HST. Cały pic polega na dobrym wyrównaniu histogramów i proporcji kolorów. Co obiekt to inna ścieżka, szablony biorą w łeb. Odrzuciłem więc schematy i obrałem metodę ruszania suwakami na lewo i prawo :).
Dzisiaj powrót do Płonącej Gwiazdy, skoro płonąca to uznałem, że miał być w kolorystyce OGIEŃ. Dorzuciłem trochę Oiii i moja impresja (to jest dobre słowo) wyszła tak:

PlonGwiazda.thumb.jpg.05d01f5d94c9767242

Ha/w czerwonym+Hb/w niebieskim+Oiii/w żółtym+RGB [18*10min+3*15min+3*15min+6*10min/kanał]. Setup i materiał ten sam, ale jeszcze z miesiąc-dwa (choć liczę, że przed zlotem) i będzie poważna zmiana.

Jak to mówią w tych ciężkich czasach ogólnie panującego marazmu - na bezrybiu i rak ryba.

  • Like 5

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)