Skocz do zawartości

Guidujemy długie ogniskowe -ekesperyment


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie i mam nadzieje, że nie retoryczne  :P

Ogniskowa 1717 mm/280mm tzn.  CGEM lub Eq6 na nim c11  z reduktorem i refraktor 90/500 f5,5. Mamy pociągnąć 5 minut by były okrąglutkie gwiazdki. W  wyciągu guidera Orion StarShoot AutoGuider, w wyciągu C11 EOS 450D.

Poniżej zrzut ekranu z PHD

Wasze sugestie co do ustawień w niższym menu! Gwiazdy widać ładne przy 1,25 s  8)

Krop bez resiza, taka właśnie kaszana jest przy 6 minutach :|

post-2-137699800029_thumb.jpg

post-2-137699800032_thumb.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero sam zaczynam zabawę z guiderem i nie wiem co te wszystkie ustawienia oznaczają :-[, ale może ten wątek pomoże:

http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?t=11224&f=4

Sam nie zmieniałem nic w ustawieniach fabrycznych poza minimum motion z 0,15 na 0,9 dla mojego refraktorka (80/400) i OSSAG, który ma wielkość piksela 5,2x5,2um. Działa. Ale ciekaw jestem jak w przypadku Twojej kobyły!:) Jak na 6 minut to i tak nieźle.

P.S. czyżby testy były robione przy pełni księżyca?:)

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na drgania i złe wyważenie.

Silnik nie ciągnie tylko luzuje. Przy złym guidingu powinny być "fasolki" lub kreseczki.

Ja bawiłem się ogniskową 2700mm F15, ale tylko 40 sekund. Najczęściej seeing nie pozwala na robienie czegokolwiek.

post-195-137699800067_thumb.jpg

Newton 24' "Sowa", SW MAK 180, SW MAK 90, MT800, GPDx, Artemis 285, Vesta SC3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam  !!!  Już wiem ....guider zachodził rosą i gubił gwiazdkę  :D Ob-dmuchałem dziada suszarką i mam 2 ekspozycje po 5 minut pełnia  ;D Brak ostrości..zła kolimacja :D. Ale gwiazdki powiedzmy, że punktowe. Oto pierwsza odsłona Cygaro a obok zapodam wam krop bez resiza gwiazd pojedynczej klatki!

post-2-137699800096_thumb.jpg

post-2-137699800121_thumb.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igni wchodzisz w strefę zakazaną  ;) Mnie też chodzi po głowie 2m, 2.5m i małe galaktyczki :)

Jak mi kolega Tadek (statek) podpowiedział trzeba zwrócić uwagę na parametr RA Aggressiveness jak zmniejszyłem do około 40% to mi lepiej guidował. Oraz na parametr Calibration step oba parametru trzeba dobierać eksperymentalnie :)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024