Skocz do zawartości

Lorneta TZK


Robert41

Rekomendowane odpowiedzi

Zaciekawiła mnie na allegro, samym swoim rozmiarem ;)  http://allegro.pl/lornetka-przeciwlotnicza-tzk-i4900397897.html 

Używał ktoś do astro? Na Maniaku jest temat o niej, ale stary.

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajak taką ma, więc jego najlepiej pytać. Mieliśmy okazję popatrzyć przez nią na ostatnim zlocie i wszyscy zgodnie orzekli. że jest bardzo wygodna. Owszem ma pewne wady optyczne (np. zółty obraz) ale ogólne wrażenie było bardzo pozytywne, nawet się zastanawialiśmy z Polarisem czy by się nie wybrać do któregoś sprzedawcy z allegro i nie obejrzeć. Dużo zdaje się zależy od tego na jaki egzemplarz się trafi. W każdym razie ten pancerny montaż jest bardzo poręczny a muszla oczna bardzo komfortowa - naprawdę przyjemna lorneta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie jako swoista ciekawostka- jej pancerna budowa jako przeciwieństwo plastikowych chińczyków ;)

Ale to faktycznie zabawka dla kogoś z ogrodem, a nie do biegania po schodach z bloku :D

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapraszam na nasz jubileuszowy Zlot, na pewno bedę miał  swoją TZK i Vixena BT. Można będzie zalukać ...Powiem tylko tyle, że obecnie to mój podstawowy sprzęt ( no mam jeszcze TS 28x110. i inne lornetki .) Pomimo pewnych wad optycznych , za każdym  razem jak patrzę przez TZK nie mogę oderwać oczu...Ogromne pole widzenia, duża jasność ( F 3,5 ) a przede wszystkim niesamowity komfort obserwacji robią ogromne wrażenie. Co prawda waga samej lornety to około 15 kg, a z montem to ponad 20 kg , ale  to mi nie przeszkadza a wręcz powoduje świetną stabilność ( zero drgań !) W oryginale trójnóg jest drewniany , ale ja swoją wieszam na trójnogu od EQ6 na 2 calowych nogach.

Rosjanie robią jeszcze jej większego brata 15x110 i to dopiero jest gigant..

  • Like 1

Tylko lornetki ;) TZK 10x80,  Vixen BT 80 M-A, Oberwerk 20x80, BPC 25x70 , Pentax 12x50 , Levenhuk 16x42 ,Vixen Polaire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, a jak z okularami do tego Vixena? Wybrałeś już coś, co ogniskuje?

Na razie kicha, trudno dobrać ze wzgledu na specyfikę lornety - ale chyba zdecyduję sie na przetoczenie tulei tak aby ostrzyły ....

Tylko lornetki ;) TZK 10x80,  Vixen BT 80 M-A, Oberwerk 20x80, BPC 25x70 , Pentax 12x50 , Levenhuk 16x42 ,Vixen Polaire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)