Skocz do zawartości

Kupię Pentax XW 5mm lub 5 i 20 mm


Dale

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję Pentaxa XW 5mm. Stan, optycznie perfekcyjny, dopuszczalne rysy na tulei ewentualnie na obudowie. Może być w zestawie z Pentaxem XW 20 mm. Jednak priorytetem dla mnie jest 5 mm. Ostatecznie o 3,5 mm lub 7 mm też możemy porozmawiać 🙂

Oferta ograniczona czasowo, jeśli do końca weekendu nie uda się kupić, ściągam z ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Dale napisał:

A to zależy. Z tego co szukałem to są w różnych cenach, ale wychodzi sporo poniżej naszej ceny sklepowej, średnio nawet 500 pln.

Przepraszam, że piszę w temacie zakupowym, ale mógłbyś podać linki do tych aukcji, bo szukam na ebay.com i nie widzę. Ponadto trzeba uważać, bo wszelkie zakupy spoza Unii powyżej 150 Euro na pewno trafią na cło i dodatkowy VAT. Ostatnio sprowadziłem Pentaxa XL i Vixena LVW z Japonii i spotkała mnie ta "'wątpliwa" przyjemność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie do ceny trzeba doliczyć 23% jeśli towar jest spoza unii europejskiej oraz cło na optykę czyli do takiego pentaxa z eBaya za 1100 zł pewnie trzeba jeszcze doliczyć około 300 zł opłat celnych i podatkowych. Ostatnio też chciałbym zakupić pentaxy używane ale ofert nie było w końcu kupiłem w DO z rabatiem i nie żałuję.

Mak 150/1800,  Achro 120/600,  N10 GoTo, Celestron nexstar 5i, AZ 5, Nikon EX 8x40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mumia napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/okular-1-25-pentax-xw-20mm-do-lunety-CID767-IDORvPM.html
Cześć, na olx jest 20mm

Wisi od dawna, wiec potargować się można pewnie.

Dodam tylko od siebie, że 14 i 20 są najsłabsze z całej serii. Z 20mm wolałbym Naglera 20mm type 5. 

Dzięki, pomyślę nad tym, bo i ogniskowa trochę za krótka. Nagler jest 2'' 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)