Skocz do zawartości

OnStep Blue Pill pytania do programowania i konfiguracji


amatorastro

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrałem się za montaż OnStep. Z Arduino, Wemosem Mini D1 miałem niejednokrotnie do czynienia, więc instalowanie płytek, bibliotek nie jest problemem. Nie znam się natomiast na silnikach krokowych, sterownikach do nich a i Config.h także kryje wiele tajemnic. ;) :D

Nie panuję na razie jakiś dodatków poza tym co na płytce, czyli 3x silniki + wifi. Płytkę jak na zdjęciu obsadzę w całości: Płytka PCB

1. Buzzer mam z generatorem, więc R2 nie montowałem. Wyczytałem, że w Config.h trzeba wskazać jaki ma się typ buzzera. Niestety znajduję tam tylko sekcję "STATUS", ale wyboru buzzera tam nie widzę.

Odnośnie arkusza Onstep_calculations:

2. Kupiłem silniki Nema17  17HS4401S. Mają one 1.8 stopnia na krok, to w zielonym polu "StepperSteps" powiniennem wpisać 200  (360/1.8)?

3. W polach AXIS1_DRIVER_MICROSTEPS i AXIS2_DRIVER_MICROSTEPS skoro mam sterowniki na LV8729 (The recommended stepper driver is the LV8729), to wpisuję więcej np. 64 lub 128 czyli ich maksymalną wartość??

link do sterownika

4. Mam jedną przekładnię na oś o przełożeniu 1:404, czyli Gear Reduction - Gear 2 wpisuję 404 a GR1 zostawiam 1?

konfigurator.jpg

 

5. Czy posiadając sterowniki na chipie LV8729 muszę wgrać jakąś specjalną bibliotekę do Arduino IDE? Mam dodane biblioteki z listy ze strony:  https://onstep.groups.io/g/main/wiki/32784

6. Czy trzeba w Config.h jakoś zaznaczyć, że mam LV8729?

7. Oprogramowanie do STMa znalazłem tutaj: https://github.com/hjd1964/OnStepX/releases (link był na tej stronie),

jednak nie widzę jakoś na Wiki oprogramowania, które trzeba wgrać do Wemosa Mini. Gdzie go znajdę? Znalazłem, że w starszych wersjach był w pliku katalog addons/Wifi i tam było oprogramowanie do Wemosa D1 Mini. W tym pobranym z linka nie widzę takiego pliku/katalogu z oprogramowaniem do Wemosa.

 

Edytowane przez amatorastro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej,

1. zaznaczasz BUZZER ON jak masz z generatorem

image.thumb.png.955f89d3ebede0ac2db75536ac2ea701.png

2. tak

3. tak

4. tak

5. tego nie wiem, ale jak się skompiluje to nie trzeba. Jakby coś się w czasie kompilacji wysypało, to będziesz musiał poszukać.

6. tak - dla każdej osi

image.thumb.png.cd9d39f7dcb8bd3351d5a62a42dccc6f.png

7. tego niestety nie wiem 😞

 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)