Skocz do zawartości

Ustawianie ostrości przy fotografowaniu Nikonem


stefanchm

Rekomendowane odpowiedzi

Temat wydzieliłem z wątku o astropudełku na Arduino http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/6506-szyte-na-miare-astropudelko-na-arduino/

 

Z poważaniem - moderator

********************************************************************************************************************

 

(...)

 

To dlatego, że bootloader Arduino ładujący kod włączany jest po resecie urządzenia. Automatycznie robione to jest linią DTR, a jak nie jest ona podłączona musimy resetować ręcznie. Jak puścimy RESET za wcześnie albo za późno nic się nie stanie, po prostu kod się nie załaduje do urządzenia. To niewielka niedogodność tylko przy ładowaniu kodu, oprócz tego Arduino Mini to obecnie moje ulubione Arduino - jego siła tkwi w niewielkich rozmiarach, prostocie i braku zbędnych peryferii, które możemy dodawać według własnego uznania :)

 

Koledzy, mam problem.

Nie wiem jak spowodować żeby programy typu FocusMax zobaczyły Nikona D5300. Czy zna ktoś jakieś oprogramowanie typu, które obsługuje Nikona d5300. A może jest jakiś inny sposób, żeby sterować Nikonem. :-[

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomyliłeś tematy.

Proszę o wyrozumiałość, jak widać jestem nowy.

Może wyraziłem się nieprecyzyjnie. Będę robił to astropudełko i pomyślałem sobie, że wypróbuję któryś z programów do focusowania "na sucho". Ściągnąłem wersję trial FocusMax V4 wybieram w menu Camera (popodłączeniu nikona) a tam wszystko jest wyszarzone? Stąd moje pytanie.

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem focus maxa w połączeniu z canonem a raczej prubowałem bo za każdym razem najpierw muliło a potem się wszystko wywalało i nigdy nim nic nie zdziałałem wyczytałem gdzieś w necie, że program niezbyt chętnie z lustrzankami działa , po przejściu na kamerę dedykowaną nie ma żadnych problemów, nie wiem jak będzie z Nikonem ?

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz sobie z neta darmowy program digiCamControlsetup_1.2.50.0. Poprzednia wersja nie miała możliwości robienia zdjęć przy czasie bullb w tej już jest dodane do lustrzanek nikona ale nie do wszystkich. Jest darmowy i nieskomplikowany a to naważniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pobierz sobie z neta darmowy program digiCamControlsetup_1.2.50.0. Poprzednia wersja nie miała możliwości robienia zdjęć przy czasie bullb w tej już jest dodane do lustrzanek nikona ale nie do wszystkich. Jest darmowy i nieskomplikowany a to naważniejsze.

Dzięki, sorry że tak długo nie odpowiedziałem, ale zaangażowałem się w pudełko szyte na miarę wątek prowadzony przez Jolo. DigitalCamControl używam już od kilkunastu miesięcy. Jest super ma nawet moduł Astronomy. Problem polega na tym, że autofocuser nie komunikuje się DigitalCamControl, w związku z tym nie można zautomatyzować ustawiania ostrości, albo ja nie umiem tego zrobić. Napisałem do twórców programu z pytaniem o możliwość wyprowadzenia danych z okienka wspomagającego ustawienia ostrości na jakiś port zewnętrzny (USB lub serial). Napisali, że mogą pomóc, może coś z tego wyjdzie? Czy masz jakieś doświadczenia w tym temacie tzn Nikon i autofocuser?

Pozdrawiam

Stefan

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)