Skocz do zawartości

Strona Robofocusa nie działa?


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Temat wydzieliłem z wątku o astropudełku na Arduino http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/6506-szyte-na-miare-astropudelko-na-arduino/

 

Z poważaniem - moderator

*******************************************************

 

Link mi nie działa?

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link mi nie działa?

I nie zadziała - tak jest od około roku - cała strona :( jedynie co możesz to pobrac sterownik RoboFocus (3.0.9) i RoboFocus Control Program (5.2.0a)

ze strony ASCOMA http://ascom-standards.org/Downloads/FocuserDrivers.htm

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Łukasz podlinkował dokumentację i o pdf mi chodzi. Sterownik to mam.

Zdzichu cała strona ze sterownikami, z dokumentacjami itd nie działa.. Tez mam ich linki i mozna je sobie rozbić... Chyba, ze gdzieś w dokumentacjach na jakiś forach do postów doklejone pdfki...

Łukasza link - zobacz początek jest na ich stronę. Bedzie mieliło i nie otworzy. Gdzieś na FA nawet o to ponad rok temu pytałem.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Łukasz się pomylił. Poczekamy może zrobi schemat jak połączyć silnik z sześcioma wyprowadzeniami ze sterownikiem L293D. Opcjonalnie można zakupić pasujący do schematu silnik z czterema wyprowadzeniami.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, wszystko działa - ten pdf z dokumentacją działa "od kopa" (strona ze sterownikami zresztą także)

A skopiuj ten działający bo sprawdziłem na córki komputerze i z telefonu i tez lipa...

Ze strony ASCOM też nie wchodzi

 

post-476-0-21605700-1422222391_thumb.jpg

Po wygooglowaniu tez nie

post-476-0-81443700-1422222944_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam tego PDFa - to instrukcja Robofocusa po prostu, nie ma żadnego znaczenia dla naszego pudełka na Arduino. Silniki krokowe w sterowniku Moonlite są kompatybilne z Robofocusem i steruję nim za pomocą mojego pudełka z L293D. Tak jak Pawcio wkleił silnik unipolarny może być sterowany jako bipolarny. 

Instrukcję tylko wkleiłem, jakby ktoś był zainteresowany schematem oryginalnego Robofocusa - czujnik temperatury jest tam wpinany pomiędzy inne piny złącza. Tak jak na zdjęciach u Jacka i Piotrka powinien być wpięty czujnik EOT sygnalizujący osiągnięcie przez wyciąg końca ścieżki.

 

PS - nowa strona RF jest pod adresem http://www.robofocus.com/

robofocusins31.pdf

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolo ma rację, tutaj chodziło tylko o zawartość pliku pdf. Dlaczego nie działa ? Być może Wasze serwery DNS nie podają poprawnie adresów IP dla podanej nazwy. Ja używam jako głównego 217.17.34.68 a jako zapasu 8.8.4.4 i 8.8.8.8. Żeby nie było, nie mam żadnych interesów związanych z tym adresem ip itp :)  pierwszy to szybki DNS ATM S.A.  a zapasowe to DNS-y google

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzichu u mnie też ten adres nie działa, ani na kompie, ani na laptopie, ani na tablecie, ani telefonie ?!

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbujcie tak: otwórzcie sobie linię poleceń w windowsie i wpiszcie takie polecenia:

 

ipconfig /flushdns

 

a potem

 

tracert robofocus.com

 

i zobaczcie co się dzieje i gdzie się gubi sygnał.

wyskoczyło mi coś takiego

post-12-0-88163300-1422264489_thumb.jpg

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda tak jak Pawcio pisał - serwery DNS ustawione przez dostawcę internetu nie rozpoznają tej nazwy. Możesz dostawcy wystawić żółtą kartkę, a dodatkowo skorzystać z tych adresów podanych przez Pawcia i ustawić je jako swoje DNS.

Łukasz - to coś nie tak.. musiał bym wystawić żółtą kartkę Plus-owi LTE, Netii i xxxxxxx (tajne)

Żółta kartka należy się tej stronie - działała delikatnie pisząc w popitolony sposób...

Zobacz od kiedy jest problem http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3140-strona-robofocus/?hl=robofocus

P.S. Na Astropolis też chyba to pytanie zadawałem i też była lipa :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na telefonie w 3G (plus) też nie wchodzi na tą stronę. Nie znam się za bardzo na infrastrukturze sieci, ale z tego co np wkleił Grzegorz wynika, że serwer DNS nie rozpoznaje tej nazwy i tyle. A inne rozpoznają. Więc wina na pewno nie leży jedynie po stronie RF.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że RF "przeprowadził" się albo na inna serwerownię albo inne łącze internetowe jeżeli nie rozgłosił poprawnie tego faktu to serwery DNS (cała ich hierarchiczna struktura) nie rozpoznają poprawnie tej nazwy. Jak można zobaczyć za pomocą usługi  Whois. Domena została zarejestrowana 20-03-2005 natomiast 18-03-2013 była jakaś zmiana i prawdopodobnie od tej daty zaczęły się problemy z dostępem. Sam serwer może mieć także włączony filtr na określone zakresy ip i blokuje komputery z określonych sieci ...

 

post-541-0-78686800-1422271246_thumb.jpg

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że RF "przeprowadził" się albo na inna serwerownię albo inne łącze internetowe jeżeli nie rozgłosił poprawnie tego faktu to serwery DNS (cała ich hierarchiczna struktura) nie rozpoznają poprawnie tej nazwy. Jak można zobaczyć za pomocą usługi  Whois. Domena została zarejestrowana 20-03-2005 natomiast 18-03-2013 była jakaś zmiana i prawdopodobnie od tej daty zaczęły się problemy z dostępem. Sam serwer może mieć także włączony filtr na określone zakresy ip i blokuje komputery z określonych sieci ...

To proszę napisz ,,linijkę" jak mam wpisać w przeglądarkę (IE lub Liska) adres lub konkretnie co robisz abym mógł wejść na stronę RFa  - jeszcze raz podkreślam z w/w 3 dostawców wejść nie mogę a przed chwilą spróbowałem z Playa pracownika i to samo.. miele, miele i ... Nie odnaleziono serwera. Jego przeglądarka to Opera

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie coś takiego: Jeżeli mamy system Windows 7/Windows 8/8.1  klikamy "Otwórz Centrum sieci i udostępniania" potem po lewej stronie klikamy "Zmień ustawienia karty sieciowej" otworzy się nam okienko pokazujące nam nasze połączenia sieciowe. Na połączeniu, którego używamy wypieramy prawy przycisk myszy i klikamy "Właściwości"  Teraz podświetlamy "Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4)" i klikamy "Właściwości" teraz w dolnej części zaznaczamy "Użyj następujących adresów serwerów DNS:" i poniżej wpisujemy nasze adresy serwerów DNS potem zatwierdzamy zmiany przyciskiem OK i .. powinno działać. Można także ustawić indywidualne adresy serwerów DNS w konfiguracji routera internetowego i wtedy nic nie trzeba zmieniać w urządzeniach podłączonych do tego routera ale konfiguracja zależy od modelu urządzenia. Ja mam akurat router z wgranym alternatywnym oprogramowaniem open-wrt i nakładką gargoyle i serwery DNS mam ustawione w routerze ..

Tak sobie pomyślałem że można zobaczyć, czy to jest wina serwera DNS: uruchomimy narzędzie nslookup - służy do "odpytywania serwerów DNS" jeżeli w okienku tego programu wpiszemy robofocus.com i zobaczymy czy serwer DNS odpowie nam na nasze zapytanie jeżeli server nam odpowie "Non-existent domain" to znaczy, że serwer DNS nie zna tej domeny wtedy można poleceniem server adres_servera_dns (np. server 8.8.8. 8) zmienić serwer DNS (tylko na potrzeby programu - bez zmian w systemie) i znowu odpytać go o adres robofocus.com jeżeli odpowie - mamy zwycięzcę i wiem jaki ustawić serwer DNS. Uff mam nadzieję, że pisałem dosyć zrozumiale ...

post-541-0-02699100-1422274424_thumb.jpg

  • Like 2

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoja i tyle - mnie już nie potrzebny ale współczuję innym... choć podstawowe potrzebne do uruchomienia sterowniki pod ASCOM pobrać można, link - http://ascom-standards.org/Downloads/FocuserDrivers.htm

post-476-0-20054100-1422275232_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi, że komputer w ogóle ma problem do dostępem do serwera DNS (jest przekroczony limit czasu zapytania) dlatego wybiera się "swoje" serwery DNS, które zazwyczaj są dużo szybsze od "flagowych" (ten serwer ATM, który podałem jest bardzo szybki) operatorów przyspiesza to i znacznie poprawia komfort korzystania z internetu ...ba są nawet narzędzie, które sprawdzają pule tych serwerów wskazując najszybszy - np. program DNSBench.exe

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi, że komputer w ogóle ma problem do dostępem do serwera DNS

To wychodzi, że komputery nie komputer idąc tym tokiem rozumowania (moje i Kolegów). Ostatni sprawdzony to laptop Toshiba Idea z 4 rdzeniowym procesorem i 8GB RAM z zainstalowanym W 8,1... na IE i dodatkowo Lisek. Twierdzę dalej, że to paranoja ze strony Robofocus.com

TAK BYĆ NIE POWINNO.

Dziękuję za Twój poświęcony czas, zapewne kto będzie potrzebował poczyni wskazane starania aby do strony się dobrać :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z komputerem, tylko ze strukturą sieci. Jakbym pojechał do Ciebie z moim laptopem też bym nic nie zdziałał, podobnie jak u mnie na telefonie w plusie też ten adres nie jest rozpoznawany.

Tak jakby jakaś firma zmieniła adres swojej siedziby i niektórzy kurierzy to ogarnęli, a niektórzy nie. I paczki ode mnie dochodzą a od Ciebie nie. Jakbym wysłał tam paczkę od Ciebie Twoim kurierem też by nic nie doszło. Chyba, że zaktualizujesz kurierowi GPSa (podasz nowe adresy DNSów) to wtedy się ogarnie.

  • Like 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ich problem bo zablokowali sobie część adresów. Nie jestem aż takim specem aby grzebać w routerze bo może to przynieść odwrotne skutki. Jako firma sprzedająca robofocusy to ich zadaniem jest dotrzeć do potencjalnych kupców a nie kupiec ma zmieniać całe ustawienia w routerze. U mnie w Neostradzie/Orange ( na kablu) i na mobilnym Play tez nie działa. 

  • Like 2

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jestem tego zdania, że to właściciele tego interesu (czyt. robofocus-a) powinni zadbać żeby domena była dostępna bez problemów dla największej liczby odbiorców. Nigdy nie zmieniłbym konfiguracji routera z powodu błędnego działania jednej konkretnej witryny co innego gdyby takich przypadków było więcej. Dawałem pomysły co może być przyczyną błędnego działania bo ... lubię szukać i dociekać rozwiązań  a poza tym być może nie każdy wiedział, że jest coś takiego jak nslookup :) a jak już pisałem wcześniej - co się nauczymy - to nasze :)

  • Like 2

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024