Skocz do zawartości

Pierwsze światło.


wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy rok, nowy setup, nowe wyzwania.

Ogniskowa 1960 mm to już nie w kij dmuchał, szczególnie w długoczasowej fotografii DS.

Na razie jestem bardzo zadowolony z testów mechanicznych i optycznych nowej zabawki Takahashi Mewlon 210 i reduktorem/flattnerem 0.8 x.

Pozostało dobrać odległość od reduktora..brrr... nienawidzę Newtonów przez to a i Dall-Kirkcham nie jest wolny od tej zabawy. Na DSy trzeba będzie więc poczekać.

Próby prowadzenia na ASA DDM 60 wypadły pozytywnie.

Niżej jedna klatka, luminancja 1/1000 sekundy. Mewlon 210/1960, STL11000. Ostrość ustawiona na oko.

post-3001-0-86674500-1422825579_thumb.jp

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy rok, nowy setup, nowe wyzwania.

Ogniskowa 1960 mm to już nie w kij dmuchał, szczególnie w długoczasowej fotografii DS.

Na razie jestem bardzo zadowolony z testów mechanicznych i optycznych nowej zabawki Takahashi Mewlon 210 i reduktorem/flattnerem 0.8 x.

Pozostało dobrać odległość od reduktora..brrr... nienawidzę Newtonów przez to a i Dall-Kirkcham nie jest wolny od tej zabawy. Na DSy tzreba będzie więc poczekać.

Próby prowadzenia na ASA DDM 60 wypadły pozytywnie.

Niżej jedna klatka, luminancja 1/1000 sekundy. Mewlon 210/1960, STL11000. Ostrość ustawiona na oko.

 

attachicon.gifF.jpg

Trochę nieostry ale jak na pierwsze światło nawet ok. Będzie wymiatacz mgławic planetarnych.

 

Tak btw. Ten Mewlon to jedno z moich marzeń :D

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duuuużo pracy mnie jeszcze czeka do uzyskania zadowalających wyników.

Poniższa próba została wykonana bez dobrania odległości matrycy od flattnera/reduktora - złączka w drodze oraz przy kiepskim ustawieniu na Polaris ( mniej więcej po 3 minuty kątowe w każdej osi) do tego prawie pełnia ( wczoraj) . Obiekt w Weilkiej Niedźwiedzicy - Księżyc walił prosto w teleskop. Z Warszawy. Ot taka zabawa.

Mewlon 210 ogniskowa 1960, ASADDM 60, STL 11000. 4x600 sekund luminancja ( tu znający się na rzeczy zapewne pukają się w czoło).

Aja ja z tych prób technicznych jestem zadowolony, bo prace przy setupie się posuwają.

 

Tak wygląda pełna klatka :)

 

post-3001-0-71327400-1422910294_thumb.jp

 

 

A tak crop  ze środka ..obiekt to grupa NGC 3718, może ktoś wtej kaszy rozpozna :D

 

 

post-3001-0-44338200-1422910346_thumb.jp

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)