Skocz do zawartości

Trapez na wąsko


Rekomendowane odpowiedzi

Drugie trafienie w mój słaby punkt,- jasna część M42 . Jak wykonać ujęcie tak pełne szczegółu ja na Twojej focie, coś kiedyś gdzieś czytałem o podwójnym doświetlaniu, ale już w tym momencie zacina mi się wyobraźnia....

To jeden z obiektów powstałych dzięki Tadziowi z częściową pomocą w obróbce więc nie pokazywany, ale jako materiał instruktażowy chyba się nadaje. Co  tutaj można zadziałać (zakładając że będzie pogoda bym uruchomił swój rozdmuchany za mocno jak na moje wiadomości setup)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim teleskopem robiłeś te zdjęcia? Całkiem fajnie wyszło, choć Koniowi trochę mało czasu dałeś i przy wyciąganiu wylazło ziarno. Z drugiej strony na niemodyfikowaną lustrzankę to i tak ładnie. Chyba w narożnikach gwiazdki są pokrzywione, albo masz coś nieosiowo/nieprostopadle albo źle jest dobrana odległość matrycy do flattenera. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim teleskopem robiłeś te zdjęcia? Całkiem fajnie wyszło, choć Koniowi trochę mało czasu dałeś i przy wyciąganiu wylazło ziarno. Z drugiej strony na niemodyfikowaną lustrzankę to i tak ładnie. Chyba w narożnikach gwiazdki są pokrzywione, albo masz coś nieosiowo/nieprostopadle albo źle jest dobrana odległość matrycy do flattenera. 

To znaczy, że jak na początek to może być.

Telekskop to SW 80 ED nie mam flattenera. Przy fotografowaniu Końskiego Łba po raz pierwszy próbowałem guidingu z web kamerą microsoft live cinema ale po 10 zdjęciach phd sttracił gwiazdę prowadzącą i wszystko się rozjechało. Chyba web camy są za słabe. Przy okazji, co byś polecił jaśli chodzi o flattener i kamerę guidującą (SW 80/400)

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje fotki sprzed roku kiedy to nabyłem TS65Q i podłączyłem byłego mojego Canona 1000D modyfikowanego. Ilości klatek, czasów i iso nie pamiętam.

post-3514-0-70060300-1424702844_thumb.jp

post-3514-0-73928500-1424702893_thumb.jp

post-3514-0-45882900-1424702922_thumb.jp

  • Like 8

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, naprawdę fajnie to u Was wyszło, szczególnie jasna część m42 Stefana. Faktycznie coś mi zaświtało że są to warstwy w PS którego jednak nie używam chyba ze strachu że coś schrzanię. Nigdy zresztą nie pracowałem na warstwach i innych hokus fokusach bo do niedawna żyłem w przekonaniu że PS, Pix, Maksymy i inne Irysy to profanacja tradycyjnej fotografii jako takiej.......

Dlatego sam zakwalifikowałem się do średniowiecza,- (poprzednio żyłem w krainie dinozaurów) Dopiero od 2014 roku chciałem utworzyć na bazie płomienia i końskiego łba,- alegorię na temat "zmierzch Bogów" w oparciu o mitologię Grecką i własne fotografie stąd nieco dramatyczna oprawa i kadrowanie. Później pomysł został zarzucony z uwagi na zbyt drastyczne zabiegi którym należało by poddać cały proces twórczy tym bardziej że byłby to mój debiut i nie byłem pewien czy podołał bym zadaniu. Ale jeśli jesteście zainteresowani szerszą wymianą poglądów i doświadczeń, pogłębianiem wiedzy programowo, technicznej to jestem również chętny, a teraz pokażę swój płomień który już jak by przygasał i konia wyłaniającego się z morza pożogi

post-873-0-95024100-1424712459_thumb.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, naprawdę fajnie to u Was wyszło, szczególnie jasna część m42 Stefana. Faktycznie coś mi zaświtało że są to warstwy w PS którego jednak nie używam chyba ze strachu że coś schrzanię. Nigdy zresztą nie pracowałem na warstwach i innych hokus fokusach bo do niedawna żyłem w przekonaniu że PS, Pix, Maksymy i inne Irysy to profanacja tradycyjnej fotografii jako takiej.......

Dlatego sam zakwalifikowałem się do średniowiecza,- (poprzednio żyłem w krainie dinozaurów) Dopiero od 2014 roku chciałem utworzyć na bazie płomienia i końskiego łba,- alegorię na temat "zmierzch Bogów" w oparciu o mitologię Grecką i własne fotografie stąd nieco dramatyczna oprawa i kadrowanie. Później pomysł został zarzucony z uwagi na zbyt drastyczne zabiegi którym należało by poddać cały proces twórczy tym bardziej że byłby to mój debiut i nie byłem pewien czy podołał bym zadaniu. Ale jeśli jesteście zainteresowani szerszą wymianą poglądów i doświadczeń, pogłębianiem wiedzy programowo, technicznej to jestem również chętny, a teraz pokażę swój płomień który już jak by przygasał i konia wyłaniającego się z morza pożogi

attachicon.gifmgławica płomień i koński łeb.jpg

Chyba już nie da się uniknąć "nowoczesności w domu i w zagrodzie" ja mam to szczęście (lub nieszczęście), że jeszcze za czasów studenckich, późne lata siedemdziesiąte, zainteresowałem się informatyką i tak mi zostało do dziś. Mnie się Twoje zdjęcie podoba, ma klimat i kolorystyka pasuje doskonale do opisu. A dodatkowo newtony dają te bajkowe promienie, chyba to przez pająka.

  • Like 1

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje fotki sprzed roku kiedy to nabyłem TS65Q i podłączyłem byłego mojego Canona 1000D modyfikowanego. Ilości klatek, czasów i iso nie pamiętam.

attachicon.gifOrion m 2.jpg

attachicon.gifOrion m.jpg

attachicon.gifkonik m.jpg

Marcin piękna kolorystyka tego środkowego, te róże i fiolety. Aż nie do wiary, że takie coś jest w kosmosie.

  • Like 2

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin piękna kolorystyka tego środkowego, te róże i fiolety. Aż nie do wiary, że takie coś jest w kosmosie.

Stefan, takie kolory na pewno są w kosmosie, ale te moje są z modyfikowanego Canona i z PS-a :).

  • Like 2

 Takahashi FSQ 106ED, TS 50/205 guidescope, NEQ6pro belt mod, QHY8L, ALccd5L-IIc, 550d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwaj macie doskonałe foty, stosujecie też Canony modyfikowane i obróbkę w PS -ie. Poza tym wydaje mi się że obydwaj walczycie pod wspólnym niebem Zgorzelca, macie do siebie blisko i możecie stworzyć wspólne obserwy czy sesje, jak też wspierać się w pomysłach czy obróbce. Niczego nikomu nie zazdroszczę, ale jednak bardzo chciałbym mieć taką stałą grupę pasjonatów która działała by  w oparciu o moje doskonałe warunki i z moim udziałem co niestety z uwagi na obowiązki względem zwierząt którymi się opiekuję, wcale nie jest takie oczywiste. Często nawet na Zlot nie mam szans wyjechać chociaż to zaledwie kilkadziesiąt kilometrów.

Pozostają więc kontakty na Forum, mailowe i telefoniczne co przy mojej słabej znajomości komputera też do łatwych nie należą. Inaczej mówiąc,- "jak się nie obrócisz to i tak z tyłu d..a".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero po czasie przejrzałem cały temat i widzę że znów walnąłem babola.Różnicie się diametralnie choćby z racji wieku, czy z racji wieloletniej już "wojny" na forach fotograficznych pomiędzy Nikonowcami i Canonierami czyli użytkownikami tych dwu popularnych marek aparatów. W niektórych kręgach przybrało to postać bardzo bolesną dla stron, jednak myślę że w naszym specyficznym  astro światku zarówno różnica wieku jak i marka aparatu jest sprawą trzecio planową i nie stanowi istotnego problemu. Widać z tego jednak jak niedokładnie czytam posty, wiadomości czy tutoriale. Niestety jest to wynik trwałego już uszkodzenia mózgu podczas dwukrotnych udarów którym uległem i nawet jeśli "przelecę" tekst wzrokiem, to niekoniecznie zarejestruję treść w pamięci. Początki były straszne, ale już nauczyłem się z tym żyć i nawet tak trudne pojęcia jak stosowane w naszym hobby, po kilku powtórzeniach są zrozumiałe i "zapisane na dysk twardy" czyli we łbie.

A tak przy okazji, mimo że jestem "canonierem" to podoba mi się paleta barw Nikona. Pozdrawiam Waldek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, Drogi Waldku, że nie powinno być i chyba nie ma żadnych wojen pokoleniowych czy sprzętowych, w środowisku astromaniaków. Ja dołączyłem do tego zacnego grona niedawno (w sierpniu 2014) kiedy to dostałem na 60-tkę od rodziny sprzęt w prezencie.

A  z Marcinem (MarWro) i Piotrem (Gayos), to sytuacja jest o tyle ciekawa, że poznaliśmy się przez forum a dopiero później okazało się, że pracujemy w jednej firmie i mieszkamy od siebie w promieniu kilkunastu kilometrów. :)  Raczej się więc wspieramy i organizujemy wspólne focenie, niż mielibyśmy wojować.

Pozdrawiam

PS

Gratuluję ci hartu ducha 

  • Like 3

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal 2010-2024