Skocz do zawartości

Kwiat kosmosu czyli NGC2237


Rekomendowane odpowiedzi

Piękna fota, z ogromu materiału !
Przy okazji pytanie o sprzęt. Mamy identyczne zestawy, z tym, że ja obawiając się kolizji kamery z montażem, zaopatrzyłem się w kamerą z krótszym korpusem czyli bez chłodzenia. Pytanie czy chłodzona kamera nie przysparza Ci problemu w tym zakresie ?
 

  • Like 1

WO 81GT / CEM26 / ASI 1600 MC / L-Extreme / L-Pro
SCT 8” AZ
https://www.astrobin.com/users/Elay/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w sumie 2 kolizje ale to z mojej winy, bo czas mi się rozjechał na pilocie a w astrolinka. Teraz używam asiair i nie mam żadnych problemów. Robi meridana bez problemu. Ale był moment, żeby kupić piera 😆 Teraz mam na balkonie kolumnę to nie ma mowy o uderzenie w trójnóg ale też wszystko śmiga bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za zaśmiecanie ale lekko poprawiona wersja, chyba już finalna. Poprawione gwiazdki, lekko zmieniony niebieski i ciut większy kontrast na całości no i zmniejszyłem rozmiar do oryginału.

Pozdrawiam,

NGC2237_Rosette_Nebula.thumb.jpg.e6ea1050a5564f696da773fa0db6b061.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiekt piękny, fajne kolorki ale chyba trochę za dużo chciałeś wyciągnąć z materiału i moim zdaniem niektóre struktury mgławicy wyglądają kiepsko.

Co z tym kolorowym szumem na fotce?

  • Like 1

ZWO AM5, TecnoSky Quadruplet AG70 F/5 + ZWO ASI 183 MC Pro + ZWO EAF, Orion 30mm Guidescope +ZWO ASI 120MM Mini, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
56 minut temu, blazer1983 napisał:

Obiekt piękny, fajne kolorki ale chyba trochę za dużo chciałeś wyciągnąć z materiału i moim zdaniem niektóre struktury mgławicy wyglądają kiepsko.

Co z tym kolorowym szumem na fotce?

Powiedz jaki szum i gdzie Ty te zdjęcie oglądasz?? Wyciągnąć to tam jeszcze można było sporo ale robił się bałagan.

Edytowane przez Stiopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blazer1983 napisał:

Na monitorze 😛

image.png.bb1ee861e4de89b80b4f0b062e134ade.png

Jutro popatrzę. Być może wylazł jak już w ps robiłem ostatnie poprawki.  Po drugie stary kto tam patrzy po rogach zdjęcia🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ świetnie się to ogląda!
Pięknie wyrysowany detal - te ulotne plamki tuszu na prawo i w dół od centralnej gromadki są niesamowicie wysmakowane!


PS kurde, dobremu zdjęcia to nawet aberra dodaje uroku (i piszę to zupełnie poważnie):

Screenshot2024-03-15at09_55_27.thumb.png.6412f9dfb36cfd48862f68e4e0029ee0.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, blazer1983 napisał:

Na monitorze 😛

image.png.bb1ee861e4de89b80b4f0b062e134ade.png

Jest już poprawione. Dzięki Błażej, faktycznie dzisiaj na świeże oko to zobaczyłem..

 

28 minut temu, Panasmaras napisał:

Ależ świetnie się to ogląda!
Pięknie wyrysowany detal - te ulotne plamki tuszu na prawo i w dół od centralnej gromadki są niesamowicie wysmakowane!


PS kurde, dobremu zdjęcia to nawet aberra dodaje uroku (i piszę to zupełnie poważnie):

Screenshot2024-03-15at09_55_27.thumb.png.6412f9dfb36cfd48862f68e4e0029ee0.png

Dzięki Marek. Ciężko ten detal utrzymać, żeby go nie zgubić gdzieś po drodze. Zgodnie ze spostrzeżeniem Blazera, poprawiłem szum itp, jest jeszcze lepiej ale nie wiem, chyba już nie będę tutaj zaśmiecał. No chyba, że ktoś zechce zobaczyć tą różnicę 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)