Skocz do zawartości

Jest ktoś chętny na zakupy w Losmandy USA?


AstroLutek

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest do osób które chciały by coś (głownie jakieś części zamienne) zakupić w sklepie http://store.losmandy.com/

 

Chodzi i obniżenie kosztów przesyłki które nawet na najmniejsze rzeczy wynoszą 115USD a dla 2-4 kupujacych robia się znacznie niższe i można by je rozłożyć po równo :)

 

Jak ktoś jest chętny to PW. Ja chce zakupić ślimaka za $100 no i nie uśmiecha mi się płacić ponad drugie tyle za wysyłkę :)

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja chce zakupić ślimaka za $100 no i nie uśmiecha mi się płacić ponad drugie tyle za wysyłkę :)

A czy tego ślimaka nie znajdziesz w innym sklepie gdzie ceny przesyłki zza Wielkiej Wody są w granicach 10 - 20 $ ??

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie gdzie pytałem (TS, Astroshop) po te części wysyłają prosto do USA choć mówiłem że poczekam i żeby im dołożyli do jakiejś dostawy z innym sprzętem ale niestety nie ma takiej możliwości. Takiego ślimaka to by wrzucili w Polecony Lotniczy za 30 USD u by było ale oni preferują UPSa :/

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jakiś znajomy znajomego z USA Ci pomoże, kupi tam, zapakuje w kopertę i wyśle tu, do Ciebie. Może na forum tu czy obok ktoś Ci pomoże.

To jest myśl.

 

Jest jeszcze http://www.polonezparcelservice.com/ i tam przesylka lotnicza do polski 20 USD. Zapomniałem sobie o nich a dawniej korzystałem często... :)

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz, sprawdz czy tego czego szukasz nie sprzedaja w Kanadzie (dealer Losmandy to: canadiantelescopes.com). Jak nie ma na ich stronie to pusc im maila i zapytaj o to czego szukasz. W wiekszosci przypadkow jak nie maja to sciagna. Ja mam z nimi mile doswiadczenia. Jak Ci cena odpowiada, to z Kanady moglbym Ci osobiscie wyslac. Nawet paczka morska jak chcesz - dlugo by szlo, ale pewnie taniej. Ewentualnie do obgadania. 

 

Marcin

  • Like 3

SW 120ED | WO Star 71 | AZ EQ6 | TS AZ5 Alt-Az | Canon 6D | ASI1600 Mono| QHY 5L-II 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolar Kanadyjski ma teraz niestety srednio fajny kurs wzgledem dolara amerykanskiego, co sprawia, ze wszystko w Kanadzie jest drogawe. Moze sie wiec okazac, ze i Kanadyjska cena jest srednio fajna. Pamietaj takze, ze do kazdej ceny, ktora zobaczysz na kanadyjskiej stronie musisz doliczyc 13% podatku. Wiec moze, ale nie musi Ci sie to oplacac. W kazdym razie sprawdzic warto. 

 

Marcin

  • Like 1

SW 120ED | WO Star 71 | AZ EQ6 | TS AZ5 Alt-Az | Canon 6D | ASI1600 Mono| QHY 5L-II 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole popytaj w sklepach w USA czy sprzedaja te czesci i jak u nich sprawa wysylki wyglada. Np www.optcorp.com. Czesto jest tak, ze dla mniejszych przedmiotow wysla zwykla paczka. Nie tak dawno rozmawialem wlasnie ze sprzedawca ze wspomnianego sklepu w sprawie wysylki teleskopu z US do Kanady. Oficjalnie wyliczony koszt wysylki okazal sie smiesznie wysoki (kurier). Okazalo sie jednak, ze mozna sie dogadac i ze moga tez wyslac normalna paczka. Zalezalo to od rozmiaru  (maly teleskopik mogli tak wyslac wiec i jakies tam niewielkie czesci na pewno tez). Ogolnie warto popytac. 

 

Marcin

  • Like 1

SW 120ED | WO Star 71 | AZ EQ6 | TS AZ5 Alt-Az | Canon 6D | ASI1600 Mono| QHY 5L-II 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)