Skocz do zawartości

Lidletka znowu atakuje


Dickens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, standardowo o tej porze roku w Lidlu pojawia sie oferta "astronomiczna". Lornetka Bresser 10-30x60, szkło BK-7, pole widzenia 52/1000m za 119zł!, oraz luneta bresser 20-60x60 na statywie za 129zł!, jest jescze oczywiscie teleskop skylux 70/700 ale z wielu opini wynika ze to chłam

Co sadzicie o lornetce? o ile dobrze pamietam to w poprzednich latach była 10x50 a teraz wiekszy obiektyw, jeszcze pytanie odnosnie tej lunetki - warta zakupu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lornetka jest niestety badziewna i zdecydowanie odradzam jej zakup.
Co do lunety-spottera - raczej cudów nie należy się po niej spodziewać, chociaż przy najniższych powiększeniach pokazuje w miarę przyzwoitą (jak na swoją półkę cenową) jakość, niestety okupioną wrażeniem spoglądania przez dziurkę od klucza. 
SkyLux w tym gronie jest chyba najzacniejszy, ale czy to jest ten sam SkyLux, co przed laty (i który był wówczas wychwalany, jako całkiem niezły sprzęt dla początkujących - nie potrafię powiedzieć. Ale może ktoś inny podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

SkyLux w tym gronie jest chyba najzacniejszy, ale czy to jest ten sam SkyLux, co przed laty (i który był wówczas wychwalany, jako całkiem niezły sprzęt dla początkujących - nie potrafię powiedzieć. Ale może ktoś inny podpowie.

 

W sumieee... moze sobie kupie tę zabawke za bo cena jak za okular do prawdziwych teleskopów kusi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SkyLuxa ze starej serii, w tej wersji jest inny statyw i montaż, w mojej wersji statyw jest aluminiowy i montaż jakiś taki masywniejszy niż ten

mój jest taki jak ten:  DSCN8506.jpg)

Astro3, refraktor 70/700, zoom 8-24 mm, canon 1100d niemod, DO Discovery 10x50, Celestron SkyMaster 20x80, Nikon P900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak, mój był kupowany już pewnie więcej niż 10 lat temu, od co najmniej kilku lat jest ta wersja i nie miała dobrych opinii (słyszałem że statyw się do lekkiego aparatu tylko nadaje)

Astro3, refraktor 70/700, zoom 8-24 mm, canon 1100d niemod, DO Discovery 10x50, Celestron SkyMaster 20x80, Nikon P900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem takiego SkyLuxa z 5 lat temu na montażu azymutalnym z klinem. Można pooglądać księżyc, a z lepszym okularem planety, poza tym lipa straszna. Zmarnowane pieniądze. Dla porównani mam też lornetkę Celestrona 15x70 )ten sam budżet) o niebo lepsza niż ten nieszczęsny teleskop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dickens napisał:

Witam, standardowo o tej porze roku w Lidlu pojawia sie oferta "astronomiczna". Lornetka Bresser 10-30x60, szkło BK-7, pole widzenia 52/1000m za 119zł!, oraz luneta bresser 20-60x60 na statywie za 129zł!, jest jescze oczywiscie teleskop skylux 70/700 ale z wielu opini wynika ze to chłam

Co sadzicie o lornetce? o ile dobrze pamietam to w poprzednich latach była 10x50 a teraz wiekszy obiektyw, jeszcze pytanie odnosnie tej lunetki - warta zakupu? :)

Wg mnie ta lornetka zdecydowanie nie jest warta funta kłaków. A o lunecie ktoś już pisał, chyba na astromaniaku. Poszukaj tam. Z tego co pamiętam był dość zadowolony ale tylko do powiększenia 30x (chyba), powyżej 30x obrazy był już słabe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)