Skocz do zawartości

QHY5v problem - ogromne szumy


adam

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Zakupilem QHY5v do guidingu. Znalazlem procedure instalowania sterownikow (ominalem kroki 9,10,11 - bo narazie nie interesuje mnie planetarna fotografia):

1, Do Not Connect the Camera to your PC yet!

2, Install ASCOM platform 5 and update

3, Run the QHY5v System Driver file from the CD

4, Run the QHY5v ASCOM driver file from the CD

5, Connect the QHY5v camera to a USB2 port.

6, Don't let Windows connect to the Internet to search for a driver,

7, Specify that Windows installs the driver automatically, ignore any warnings!

8, Windows will install the first (base) driver component, be patient.........

9, Install QGVideo planetary imaging software

10, Start - then close QGVideo, this will initiate the 2nd driver component installation

11, Install the 2nd (IO) driver component, answer as before

12, Install PHD Guiding software

kamerka jest wykrywalna przez PHD i wszystko jest ladnie do momentu wydluzania czasu expozycji. Do okolo 0,5 sec jest ok. Od 1sec szum zaczyna byc bardzo dokuczliwy, a 2 sekundy to juz totalna sniezyca i gwiazdy tana w szumie. Wydaje mi sie ze cos jest nie tak, bo np patrzac na zdjecie:

http://stargazerslounge.com/beginners-help-advice/152538-phd-qhy5v-2.html#post1918296

przy 4 sekundach nie ma prawie zadnego szumu. czy fakt pominiecia krokow 9,10, 11 moze miec na to wplyw? a moze to ze krok 12 mowi o instalacji PHD jako ostatni krok ma cos wspolnego z problemem (phd juz mialem zainstalowany czesniej)?

jakies inne pomysly?

dzieki

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zastosuj przycisk "Take Dark" np. u mnie w orionie (SSAG) przy 4s takiego szumu nie ma jak opisujesz.

Jeszcze jak naciśniesz przycisk z "mózgiem" to tam w opcjach masz Noise Reduction.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz, strona 13

http://www.astronomics.com/main/documents/orion/orion%20starshoot%20autoguider.pdf

Tak jak Zdzisiek radził wyżej po usunięciu starego darka i zrobieniu nowego z zasłoniętym obiektywem ...użyj opcji suwaka z mózgiem!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu udało się. mieliście chłopaki rację. chodziło o odjęcie darka. wcześniej próbowałem go zrobić podczas gdy kamera robiła ekspozycje i oczywiście nie miało to prawo działać. teraz gdy zrobię go przed włączeniem ekspozycji, szum znika i pojawia się wiele gwiazd! moją rurką go guidowania jest obiektyw 135mm, f2,8, więc gwiazd w polu jest mnóstwo do wyboru.

dzięki raz jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)