Skocz do zawartości

Lista programów do astrofotografii


Rekomendowane odpowiedzi

 

Jestem na etapie zapoznawania się i podejmowania decyzji co kupić /zainstalować z softu do astrofotografii. Korzystam z tutejszej "Szkoły Astrofotografii" oraz innych analogicznych źródeł jednak brakuje mi (może także innym żółtodziobom) zbiorczego zestawienia dostępnego (i sensownego) softu do astrofoto z krótką wręcz jednozdaniową charakterystyką każdego programu. (Znalazłem dużo fragmentarycznych informacji, są toturiale i mnóstwo szczegółowych informacji na wszystkie możliwe zagadnienia ale brakuje czegoś co ułatwiłoby preselekcję a potem drążenie tematu we wstępnie wybranych kierunkach).

Będę wdzięczny za utworzenie takiej zbiorczej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tuta o ! Masz programy, których używamy i wszelkie niuanse i podpowiedzi http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/forum/42-programy-astronomiczne/

Właśnie miałem w jednym pisać :) No i tak ogólnie to chyba nic nie da... No bo tak:
Inne są do US (avikowanie) ewentualnie obsługa lustrzanek i obróbka. A inne do DSO - akwizycja, guide, obróbka ......

A jeszcze inne do znajdowania obiektów na niebie i sterowania montażami, wspomaganie np. CdC ....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, właśnie o to mi chodziło aby to jakoś uczesać i było wszystko w jednym miejscu. Tymczasem w index, który zalinkowałeś trzeba się czasami dobrze wczytać aby załapać o co chodzi a jednocześnie zawiera on niekiedy bardzo szczegółowe zagadnienia wykraczające daleko poza podstawową prezentację softu.

Coś podobnego (o co mi chodzi) sporządził kiedyś Alien tyle, że było do dawno i zawierało tylko programy darmowe.

To o czym piszesz, że "chyba nic nie da", wg mnie można rozwiązać na (przynajmniej) trzy sposoby:

1/ grupując programy (do guide, do obróbki, do akwizycji itd) (w tej opcji kombajny w rodzaju Maxima DL występowałyby jednocześnie w kilku grupach)

2/ sporządzając listę programów i po prostu opatrzyć każdą pozycję zwięzłą charakterystyką

3/ sporządzając tabelkę, na jednej osi lista, na drugiej funkcjonalności :5640dc6ec0764_04Wink:.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak pewne rzeczy na forum robią jedne i te same osoby. Czas aby inni się przyłożyli, a nie większość tylko o coś prosi. Każdy z nasz ma życie prywatne i nie sposób, aby jedne i te same osoby poświęciły cały czas kosztem prywatnego na rzecz forum - a co z innymi ?

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)