Skocz do zawartości

Hass-pol

Użytkownik
 • Zawartość

  199
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Hass-pol w Rankingu w dniu 25 Maj 2014

Hass-pol posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

136 Excellent

O Hass-pol

 • Tytuł
  Deneb
 • Urodziny 10.02.1982

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Zamieszkały
  Reda + zachód

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Reda
 1. Hass-pol

 2. Pilnie potrzbne oprogramowanie/wsad układu Eq6

  Robert, coś mi się wydaje że MateuszW ma racje i jest to praktycznie nie możliwe do zaprogramowania. Skąd pewność że ten układ został spalony ? czy osoba która podmieniała, na nowy układ, może zamieniała miejscami RA z DEC ? byśmy mieli pewność to ukontroler się spalił. Możliwe że coś innego się spaliło ? jesteś wstanie stwierdzić gdzie doszło do zwarcia ? widać ślady ? podeślij jakieś zdjęcia płytki jak możesz.
 3. 100 lat Charon_X

  Sto lat kolego :)
 4. Astrofilmografia

  No właśnie, masz jakieś zdjęcia z "behind the scene" ? Ciekawi mnie jak długie są to szyny. Jakiś czas temu na innym forum (o innej tematyce) pisaliśmy o prowadnicach do zdjęć makro - opartych na napędzie CD, ale tam są bardzo małe dystanse i nie chodzi o ruch sam w sobie, ale żeby przy tej samym ustawieniu ostrości, zrobić serie zdjęć np owada i mieć ostrość w każdym punkcie. U ciebie jest inaczej, ale wrzuć zdjęcia jak masz.
 5. Najlepszego Jacku

  Sto lat, sto lat niech żyje, żyje nam. Wszystkiego najlepszego Jacek! :)
 6. Astrofilmografia

  Niestety nie są to moje filmy, ale jeden fragment wypowiedzi jakoś mnie nastawił żebym podzielił się z Wami tym filmem. "czasami patrząc w niebo, nie widać tego to się dzieje" cytat nie dokładny :) sporo w tym prawdy jak się to ogląda. Dla takich filmów powinno się utworzyć dodatkowy dział :) (niestety - choć i tak filmy są rewelacyjne, nie wszystko jest o astro, ale KRĘCI się w okół.) (post pewnie nie jest we właściwym miejscu, ale w nibylandii też nie pasuje :))
 7. AKCJA CEGIEŁKA na SERWER FA!

  Przyłączam się do Włodka, odbiorę naklejkę na zlocie.
 8. Atrakcja X ZLOTU

  Czy przy takim, częściowym zaćmieniu, będzie trochę ciemniej ? czy to tylko atrakcja przez teleskopy i szybki od osłon spawalniczych ? :)
 9. Canon coolerbox - lodówka.

  Macie racje, lodówka jest za ciężka, ale obniżenie ciężaru do 2kg również nie rozwiąże problemu. Pracuje nad inną koncepcją....
 10. Canon coolerbox - lodówka.

  Wewnętrzna skrzynka musi być cała z aluminium, wewnętrzną mógłbym podmienić na tworzywo i zostawić tylko tylną aluminiową.... w/g secyfikacji 40D - to 740g :)
 11. Canon coolerbox - lodówka.

  Jeśli zawierzyć programowi to wychodzi około 3,7kg. netto - bez body. Trochę dużo prawda ?
 12. Canon coolerbox - lodówka.

  Jakieś uwagi, poprawki, sugestie ? wstępny projekt jest, teraz konsultacje, poprawki i daje do wyceny.
 13. Canon coolerbox - lodówka.

  Niestety w/g moich kalkulacji, wycięcie w środkowej skrzynce miejsce na flasha, pogorszy chłodzenie. Musi być pełna skrzynka. Czy 38mm od miejsca body obiektyw do zewnętrznej ścianki skrzynki to za duża odległość ? - myślę o korektorze... o ile dobrze pamiętam mają możliwość przykręcenia dodatkowej tulejki - tak żeby w wyciągu było za co "złapać" :) Ktoś może mi zmierzyć jaka jest odległość od body do końca korektora ?
 14. AKCJA CEGIEŁKA na SERWER FA!

  Ja się spóźniłem, ale jakby coś będzie na przyszły rok na serwer :)
 15. Canon coolerbox - lodówka.

  Można też takie chłodzenie zastosować, ale jest to już ingerencja w aparat. Efekty są lepsze bo chłodzimy bezpośrednio matrycę. Myślę nad ewentualnym "napowietrzaniem" do środka aparatu - zimnym powietrzem. Z drugiej strony jak uda się zmrozić aparat do -15* to powinno być OK. Sprawdzę najpierw lodówkę, jest łatwiejsza w budowie i będzie pasowała do różnych modeli aparatu. Modyfikację polegające na ingerencji w matrycę wymagają indywidualnego podejścia, niestety są różnice w budowie wew. pomiędzy modelami xxxD niektóre mają regulowaną matrycę.
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2017)